Inżynieria manipulacji , czyli rzecz o Nadwiślańskiej (…)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj przewodniczący Komisji Kultury…,Leszek Dołęga złożył projekt uchwały przywracający  handel na ulicy Nadwiślańskiej.  

Jest to reakcja na niewywiązanie się z umowy, jaką burmistrz Pomianowski zawarł z Radą Miejską w kwietniu 2019 r .

Wówczas burmistrz zobowiązał się,że do końca października 2019 r przygotuje  kompleksowy projekt reorganizacji handlu w mieście. Tego jednak nie zrobił .

Uważałem – co zresztą się potwierdziło- że obietnica burmistrza dot. kompleksowego uregulowania handlu w mieście to jedynie wytrych ,mający przekonać niektórych radnych do likwidacji handlu, który dla jednych  był solą w oku,innym dawał utrzymanie, Gminie zaś przynosił znaczny dochód. 

Kiedy okazało się ,że burmistrz dysponuje  zdecydowaną większością w Radzie ,zignorował obietnice; wówczas mógł sobie pozwolić na takie hece.

Projektu reorganizacji handlu nie ma i zapewne już nie będzie.

Przypomnę ,że mocnym argumentem…burmistrza, przemawiającym za likwidacją handlu na ulicy Nadwiślańskiej było to ,że kupcy handlujący na tej ulicy byli  spoza Kazimierza.  Mocno argumentowana  była również przesłanka, że jednym z asortymentów wystawianych do sprzedaży był chleb ze smalcem (sic)  .

Wszystko o czym  piszę można odszukać w Internecie.

Od pewnego czasu po mieście chodzi fama - rozgłaszana przez  zaplecze... burmistrza - , że w kwestii handlu zmieniłem zdanie. Otóż nie. Nie  zmieniłem zdania w kwestii handlu !

Na wczorajszej komisji kazimierski  kupiec, R. Samcik  przeczytał  pismo Kupców... kazimierskich  z 2011 r. ,  mówiące o potrzebie uporządkowania handlu w mieście.

Prowokacyjnie ; w swoim stylu, Remigiusz zadał pytanie ; dlaczego zmieniłem zdanie w sprawie handlu ? Jak już wspominałem stanowiska - mimo upływu lat - nie zmieniłem i podpisuję się pod pismem raz jeszcze - z wykrzyknikiem.

Pismo jest jak najbardziej trafne. Tyle tylko ,że nie ma w nim mowy o likwidacji handlu , a jedynie jest w nim mowa o ucywilizowaniu formy handlu , jaka wówczas panowała.

Muszę przyznać ,że przytaczanie pisma z przed lat 10 było najzwyklejszą gafą, żeby nie powiedzieć policzkiem wymierzonym burmistrzowi.

Temat  handlu w mieście był wywoływany przez Stowarzyszenie Kupców... niejednokrotnie. Niestety nie było woli władz do rozwiązania problemu przez lata . I tak jest obecnie . Jak się wydaje stan ten nie zmieni się  do końca kadencji; tym bardziej ,że jak już pisałem burmistrz dysponuje mocną większością w  Radzie.

Jak można przewidzieć, uchwała, która będzie przedmiotem głosowana na najbliższej sesji nie przejdzie. Jednak warto podjąć trud zmiany na lepsze, walczyć o wspólne dobro, dla zasady; i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

Jak czasami się mawia :

” Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.”

 W miasteczku o handlu mówiło się zawsze. Zawsze były spory - i zapewne będą przez następne lata . Nigdy zaś w historii nie wyrzucano kupców z uwagi na  miejsce ich zamieszkania ,czy za to ,że sprzedają  chleb ze smalcem.

O problemach z handlem w mieście Kazimierski Portal pisał w 2011 r.  tak ;

https://www.kazimierzdolny.pl/news/jak_bliskowschodni_bazar/10909.html#

Poniżej pismo, które Remigiusz  "wyczarował"(...) i przeczytał na wczorajszej komisji.

J.K

hadnel nadsw

Czytany 1470 razy

Komentarze

+1
#36 baart 11-06-2020 17:53
@ SR
to Ty opowiadasz ludziom, że się chcesz do Puław wyprowadzić i dom na sprzedaż wystawiłeś i jeżdzisz wypasioną skodą na legionowskich numerach - ja jeżdże głównie na rowerze

@ obserwator

jedyny interes jaki mam to miłość do piękna Kazimierza
+3
#35 S.R. 08-06-2020 12:56
@ Z miasta.
Nie będę przywoływał Biblii, ale jest tam przypowieść, że głupiemu nalezy odpowiedać, żeby nie uważał sie za mądrego.
Poczytaj.
"Z danych opublikowanych przez unijne państwa w niedzielę wynika, że najwięcej nowych przypadków stwierdzono w ostatnich godzinach w Szwecji. Na drgium miejscu znalazła się Polska, a na trzecim Francja."
-2
#34 Z miasta 08-06-2020 09:34
Cytuję S.R.:
@ Z miasta

wiadomosci.onet.pl/.../z167dy0

To te " brednie". Rozmawiałem z osobami pracujacymi w Kazimierzu przy obsłudze turystów. Sa przekonani, że lada moment i głosno będzie o Kazimierzu. Chodzisz do " Lewiatana" ?

Czy ty jestes naprawde idiota czy takiego aby udajesz.Wierz dalej w ta propagandę o wirusie .
+13
#33 rumburak 08-06-2020 09:04
Mnie najbardziej dorzuca i powoduje niesmak wizualny i kulinarny sprzedaż tureckiego badziewia a nie chińskiego. Na Małym Rynku w dni targowe to czasem mają chemię niemiecka! też powinno się tego zabronić! Prawdziwy Polski Handel dla prawdziwych kazimierzaków! Nie będą obcy pluli nam nam w twarz i dzieci nam germanić.
Ciekawe też czy ten chleb ogórki i smalec handlarze przywożą z Chin. Swoją drogą chińska kuchnia jest wspaniała 中国菜很好吃
+4
#32 S.R. 08-06-2020 04:11
abece
wczoraj (17:44)

No rewelacja - szkoły i przedszkola pootwierane - masek nie trzeba tam nosić. Nauczyciele też nie mają - zakładają tylko jak patrzą rodzice. A rodzice, opiekunowie, wujkowie i dziadkowie tłoczą się odbierając dzieci. W kościołach to samo - przepychanie przy komunii, przepychanie przy wychodzeniu z kościoła - no pandemia się szykuje jak ta lala! Będzie niezła jazda i to jeszcze przed wakacjami!
+1
#31 S.R. 08-06-2020 03:37
@ Z miasta

wiadomosci.onet.pl/.../z167dy0

To te " brednie". Rozmawiałem z osobami pracujacymi w Kazimierzu przy obsłudze turystów. Sa przekonani, że lada moment i głosno będzie o Kazimierzu. Chodzisz do " Lewiatana" ?
+1
#30 Z miasta 07-06-2020 20:22
Cytuję S.R.:
"https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-papiez-apeluje-o-przestrzeganie-zalecen-relacja-na-zywo-7-czerwca-6518808552420993a"

Dobrze, że nie przyjechał dzisiaj do Kazimierza Dolnego. Czy dałby rozgrzeszenie?.

Wez juz Roman skończ z tym wirusem.Masz tyle znajomych w świecie elity i wierzysz w takie brednie jak wirus.
+2
#29 S.R. 07-06-2020 15:04
"https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-papiez-apeluje-o-przestrzeganie-zalecen-relacja-na-zywo-7-czerwca-6518808552420993a"

Dobrze, że nie przyjechał dzisiaj do Kazimierza Dolnego. Czy dałby rozgrzeszenie?.
+16
#28 obserwator 07-06-2020 08:30
#baart
Wygląda na to,że nie jest to przypadek,że jesteś zaangażowany w sprawę Nadwiślańskiej. Pismo które zamieścił radny pod tekstem, zakłada uporządkowanie całego miasta z badziewia.
Tymczasem radykalną decyzję podjęto tylko w przypadku jednej ulicy. Przypadek ?
"Ślepa"Nadwiślańska idealnie się nadaje pod umiarkowany handel.
Skąd taka solidarność i dlaczego?A może warto zadać pytanie za co,dla jakich profitów?!
W jednej z notek JK napisał ,że Remigiusz Jeżewski został zatrudniony w szkole w Kazimierzu.
Pan redaktor hejtował radnego w kilku kwestiach i to od czasu sprawy handlu na Nadwiślańskiej,jak też mocno był zaangażował w sprawę sympatyzując z ruchem betonowania wąwozu na Niezabitowskich Doły- Jezioranianina.
Czy to może być przypadek?
Obecnie głośno jest o wymianie dyrektora KOKPiT dawnego ośrodka kultury.
Czy w tym przypadku posadę dostanie również ktoś z otoczenia burmistrza Pomianowskiego ?
To nie są insynuacje,To są okoliczności nad którymi należny się monoz zastanowić?
W Kazimierzu demokracja jest fasadowa.
+7
#27 S.R. 07-06-2020 07:27
Cytuję baart:
@ SR

weź się już lepiej wyprowadź do tych Puław skoro w okolicy Ci się nie podoba i tam namawiaj to handlu badziewiem
remont Nadwiślańskiej zakończył się niedawno a sezon dopiero się zaczyna,


Nie pisalem o badziewiu. A tak przy okazji. Odpoczywałeś już na Nadwiślańskiej. Policzyłem ławeczki. Jest ich 10 razy 4 osoby to faktycznie zwiedzajacy Kazimierz DUŻO zobaczą.
Wiesz komu one będaa przydatne ?. Niech no tylko uczniowie wróca do szkoly. Palac papierosy beda mogli usiąsc a nie stać , jak do chwili obecnej. Martwi mnie zbyt mala ilosc koszy na pety, ktore to będa walały się pod tymi ławkami a i przydarzą sie pożary tychże koszy.

Każąc mi sie wyprowdzić do Puław prawdopodobnie sadzisz, że mieskańcom bedzie podobal sie brak tych stoisk, brak chleba ze smalcem. To samo OBCY . Beda spacerować WTA I WEWTA a i przysiadać na ławkach. Co sadzisz o handlu na promenadzie, jezdzie po niej na rowerach i czterokolowcach?. Masz rower, czy tylko wypasiony samochód ?

Dodaj komentarz