Trwa remont ulicy Góry

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Od kilku dni kontynuowane są roboty drogowe  przy remoncie drogi  na ulicy Góry. Inwestycja została rozpoczęta w 2017 r przez burmistrza Pisulę, który przygotował projekt i wystąpił o środki zewnętrzne . Droga z trylinki liczy sobie ponad pół wieku i była w fatalnym stanie. Obecny etap  zakończy całość  inwestycji.

Firma z Markuszowa, wykonuje  nawierzchnię bitumiczną  o długości nieco ponad 0,8 km za kwotę 344 tyś. zł - szczegóły rozstrzygnięcia  przetargu pod linkiem

 https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Informacja_o_wyborze_najkorzystniejszej_oferty_ul._Gory.pdf

Roboty drogowe  przebiegają niezwykle  sprawnie ,  na tyle, że cały odcinek drogi  zostanie wykonany w przeciągu tygodnia.

Zakład Budowy Wodociągów  wygrał  także przetarg na przebudowę drogi Parchatka – Zbędowice o długości 1,6 km. Jednak z nie do końca wyjaśnionych przyczyn nie podpisano z wykonawcą umowy.

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2158-trwa-przebudowa-drogi-do-zbedowic.html

Sugerowanie, że przyczyną była śmierć szefa firmy nie jest przekonywujące.

Aspekt odstąpienia od podpisania umowy musi zostać gruntowanie wyjaśniony, ponieważ wykonawca z Kraśnika z którym ostatecznie burmistrz podpisał umowę  jest o 1,5 mln droższy od firmy z Markuszowa.

Kontrola RIO wykazała ( str. 94 protokołu ), że nie „ściągnięto” wymaganego wadium w kwocie 70 000 zł.  Przypadek, czy niekompetencja urzędników?

Wykonawca z Kraśnika,  za przebudowę drogi do Zbędowic o długości 1,6 km – odcinek jedynie dwukrotnie dłuższy od  drogi na Górach - otrzyma około 4 mln zł. Do końca kwietnia poszukiwano podwykonawców. Co może świadczyć, że w trakcie wyboru oferty nie posiadała możliwości wykonawczych w przeciwieństwie do firmy z Markuszowa która posiada duże zaplecze techniczno- maszynowe.  Z początkiem maja na budowie rozpoczęto ślamazarnie układanie krawężników. Fakt, że do zakończenia budowy, tj. do września 2021 r  jest dużo czasu, to tym bardziej  przekonuje, że tą  inwestycję mogła wykonywać firma z Markuszowa. 

Sprawę można byłoby wyjaśnić, jednak radni nie są skorzy do kontrolowania władzy wykonawczej. Tym samym dają burmistrzowi nieograniczony horyzont zaufania, co jak wiemy przy podobnych inwestycjach kończyło się nie do końca zgodnie z interesem Gminy i pozytywnym wizerunkiem kazimierskiej władzy.

Tylko w 2019 roku straciliśmy  nie tylko wizerunek ale setki tysięcy złotych. Niestety, przy akceptacji większości członków Rady Miejskiej.

J.K  

Czytany 1412 razy

Komentarze

+3
#21 S.R. 22-06-2020 14:57
Koronawirus. Polska i świat. W Bułgarii wraca obowiązek noszenia maseczek (relacja na żywo - 22 czerwca)
Epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie trwa. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zauważył jednak, że w kraju panuje rozprężenie. Uznał, że zachowanie Polaków w sklepach "woła o pomstę do nieba". Również w Bułgarii powraca obowiązek noszenia maseczek. Zapraszamy na relację z najważniejszych wydarzeń dotyczących pandemii COVID-19.
+4
#20 S.R. 22-06-2020 11:20
W TVN 24 jest konferencja z rzecznikiem Min. Zdrowia. Mówi: " moje obserwacje zachowań w sklepach woła o pomstę do Nieba. Wzywam sprzedawców, właścicieli sklepów by nie wpuszczali do wewnątrz osób bez masek"

Ta rozmowa transmitowana jest również przez TVP INFO.

Panie Burmistrzu. Może by tak wysłać stosowne pisma do włascicieli. Chrońmy panie pracujace w sklepach. Żony włascicieli nie wchodzą do sklepu bo zdaja sobie sprawę z zagrożenia.
+3
#19 S.R. 22-06-2020 10:59
'' asters European Fight Masters 3: Niemcy w czasie pandemii

European Fight Masters
European Fight Masters
0


Stadion Borussii Dortmund Stadion Borussii Dortmund
W sklepie z pamiątkami ruch nieco większy niż pod stadionem. Każdy wchodzący do środka - jak zaprogramowany - sięga po maseczkę, nieodłączny element ekwipunku podczas tego wyjazdu. O tym obowiązku zapomina jedynie kolega z zaprzyjaźnionej redakcji, ale pomoc przychodzi już po chwili.

- Proszę założyć maskę - mówi kasjerka.
- Przepraszam, zapomniałem, już to robię - odpowiada kolega i niedbale naciąga maskę na usta.
- Ale nos również proszę zasłonić - nalega sprzedawczyni.

Wyjazd na galę EFM 3 uświadomił nam, że Niemcy, w przeciwieństwie do Polaków, stosują się do obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Być może dlatego, że ich brak może skutkować mandatem w wysokości 500 euro."

Tam sprzedawca ma obowiazek reagować / nie sprzeda/. U nas WYLECI Z PRACY , jak zareaguje.
0
#18 S.R. 22-06-2020 10:49
Ministerstwo Zdrowia

@MZ_GOV_PL
· 14min.

Mamy 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (130), łódzkiego (48), mazowieckiego (33), podlaskiego (23), wielkopolskiego (19), świętokrzyskiego (15), podkarpackiego (8), małopolskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4
+4
#17 Sąsiad 22-06-2020 08:18
@Tomek : Jak twoim zdaniem powinna wyglądać informacja w tej sprawie, jak?
+11
#16 ??? 21-06-2020 22:36
Cytuję Tomek:
Januszu piszesz tak jak zwykle Andrzej wspaniały itp co po twojemu to to jest ok,co nie to obecny burmistrz zły,manipulacja nic więcej pozdrawiam

A nie jest wspaniały niestety powiedzenie się nie potwierdza uczeń nie przerósł mistrza. Brak mu chociażby wykształcenia i wiedzy. Nie mówiąc o tym co w życiu zrobił na czyimś wózku daleko się nie zajedzie.
+7
#15 Z Okala 21-06-2020 21:58
Cytuję S.R.:
Kliknąłem na Rynek. Ogródek przy " Lewiatanie" zasypany piachem z Gór. Co na Nadrzecznej od Plebanki "? i z Dołów ?

Kurcze tyle wody sie zmarnowalo.Gdybys @S.R mial blizej studnię to bys mial okazje uzupelnic braki wody.To i burmistrzowi bylo by na reke nie bylo by potrzeby wodociagu robic
+10
#14 Mieszkanka 21-06-2020 21:50
Cytuję Tomek:
Januszu piszesz tak jak zwykle Andrzej wspaniały itp co po twojemu to to jest ok,co nie to obecny burmistrz zły,manipulacja nic więcej pozdrawiam

Gdzie tu manipulacja JK odnosi się do oczywistych faktów. Pisula stał za tą inwestycją chodź trzeba przyznać że przygotowana była na niskim poziomie. Pomianowski nic z tym nie zrobił i jest jak jest. Byle jak.
+12
#13 rumburak 21-06-2020 21:29
Cytuję Mieszkaniec Gór:
Panie Januszu-nie dostrzega Pan tego, że remont drogi na Górach to taki facelifting? Na trylince wysypano kruszywo, krawężników nie ruszono. Nie wiem co będzie z odprowadzeniem wody bo przy przepustach nic nie robią. A najważniejsze - po co na Górach 6-metrowa autostrada? Asfalt wylany od płotu do płotu. Dla mnie to jest wstyd, że ulica przy której mieszkam kilkadziesiąt lat została w ten sposób wyremontowana.

Ta droga będzie poniżej współczesnych cywilizacyjnych standardów. Bez chodników w gęstej zabudowie przy intensywnym ruchu spacerowiczów-turystów. Skończy się to ograniczeniem do 30 km/h którego miejscowi mistrzowie kierownicy nie będą przestrzegać. Po czym dojdzie do jakiś uszkodzeń ciała (mam nadzieję że nie śmierci). Wtedy zacznie się o walka o garby spowalniające. Będą chcieli tego mieszkańcy ulicy a mistrzowie kierowcy i miejscowi amatorzy od inżynierii ruchu będą się temu sprzeciwiać w imię ochrony zawieszeń i wolności jazdy rozumianej jako prawo człowieka. Władza zafunduje nam tą drogą konflikt. Będzie on rozgrywany przez różne miejscowe grupy interesów przy wsparciu amatorów od inżynierii społecznej czyli różnych: Kazimierz Komentuje, Spółki Filmowej You Tubowej Oskar i Remigiusz itd.
-8
#12 Tomek 21-06-2020 20:57
Januszu piszesz tak jak zwykle Andrzej wspaniały itp co po twojemu to to jest ok,co nie to obecny burmistrz zły,manipulacja nic więcej pozdrawiam

Dodaj komentarz