Nie lekceważmy zagrożenia "koronką " ...

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Otrzymuję ostatnio mnóstwo informacji o poluzowaniu reżimu sanitarnego  w miasteczku .

Wakacje ,ładna pogoda powoduje ,że do Kazimierza przyjeżdżają tłumy gości . To dobrze. Ale (…)  !

Wyobraźmy sobie co stanie się jeśli ktoś z mieszkańców, czy odwiedzających Kazimierz gości zachoruje. Natychmiast, jak wyłączenie prądu w mieście  będzie pusto.  I co wtedy ? Kogo winić?

Sprawa nie jest błaha . Może warto zawczasu pomyśleć, nim będzie za późno.

Poniżej ważny głos mieszkańców .

J.K

„Teraz napiszę, jak zwykle pisałem powołując się na Biblię, a w niej w GŁUPCACH.

Czy Ty Głupcze uważasz, że ja pisze WYŁĄCZNIE z myślą o sobie ?> Masz w rodzinie osoby stare , chore ?

Czy widzisz, jak w kolejce do kasy w " Lewiatanie" stoją starzy w maskach i płaca za mleko, a wśród Nich ludzie młodzi bez masek , by zapłacić za piwo ?. Stuknij się w łeb Głupcze, bo głowy to Ty nie masz. Obraziłem ?

Wiedz, że ' Lewiatan" to największy sklep w mieście . Z jego powstaniem likwidacji uległy inne. Dzisiaj POZOSTAŁE sklepy boja się , że kiedy będą przestrzegać wymogu posiadania masek to utracą klientów, którzy przejdą do LEWIATANA, gdzie maski nie obowiązują KLIENTÓW i WYKŁADAJĄCYCH towar. Jednym słowem w Kazimierzu zapanowało BEZPRAWIE i nie tylko na tym ODCINKU.

Reasumując.

Kiedy Pomianowski i Wróbel zaczną kupować w sklepach kazimierskich, a nie WYŁĄCZNIE w Puławach i Opolu Lubelskim to gwarantuję, że WSZYSTKIE sklepy będą chronić nas przed wirusem. Zaznaczam, że obaj ,kiedy nie będą zwracać uwagi innym i sprzedawcom na brak masek to POPEŁNIAJĄ art. 231 kk.

Panowie DWAJ. Wreszcie bądźcie Gospodarzami, którzy dbają o gości. Krasomowcze mowy nie wystarczą. TRZA CHODZIĆ. o 6,00 rano, w południe, po południu i wieczorem po miasteczku, którego na swoich portalach wymieniacie przez wszystkie przypadki, a zdjęć mnóstwo.

R. Sokołowski „

„Witam Wszystkich

Wielokrotnie powstrzymywałem się od zwracania uwagi publicznie na nasze zachowania dotyczące przeciwdziałania rozprzestrzeniania koronawirusa. Jednak zwiększające się oznaki jego obecności w społeczeństwie nam najbliższym, w powiecie ilość osób kierowanych na kwarantannę i chorych rośnie geometrycznie, muszę więc temat przynajmniej zasygnalizować.

Uczynię to jednorazowo, Państwu pozostawiam decyzję jak i czy to wykorzystacie.

Wiem, że wiele osób sprawę bagatelizuje, ja natomiast obserwuję jak codziennie, tylko dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności, mój zakład unika wyłączenia z pracy dużych grup pracowników.

Wątpliwości co do skuteczności noszenia maseczek rozwiewa kolejny eksperyment, do przeczytania tutaj:

https://tech.wp.pl/koronawirus-prosty-eksperyment-pokazuje-co-sie-dzieje-gdy-nie-nosisz-maseczki-6527368290764417a

 Jest to kolejne opracowanie, wcześniej było ich już wiele. Proszę przeczytać i przemyśleć.

Chciałbym jednocześnie abyście zwrócili uwagę na jedną ważną sprawę, że noszenie maseczki to nie jest domena ludzi, którzy się boją o swoje zdrowie. Maseczki w małym stopniu zabezpieczają osobę noszącą.

Maseczka na mojej twarzy zabezpiecza przede wszystkim ludzi z mojego otoczenia, mnie minimalnie. Dlatego noszenie maseczki to szczególne dbanie o innych. Wielu z Was może tego nie wiedzieć, ale noszenie maseczki jest uciążliwe i bardzo męczące, szczególnie w lecie.

To normalne i socjologicznie potwierdzone, że osoby będące na świeczniku, kierownictwo, przedstawiciele władzy.... wyznaczają trendy i w sporej części kształtują zachowania społeczne.

My stanowimy taką grupę.

Zwracam się z apelem, abyśmy dawali wszystkim przykład i działali przecież w słusznej sprawie, do tego zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i przepisami.

Proszę Was o noszenie maseczek, a tym radnym, którzy to robią dziękuję.

Krzysiek Nieradka”

Czytany 1921 razy

Komentarze

0
#43 S.R. 18-07-2020 13:38
@ Z Okala> Przeczytaj komentarze.https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- polsce-ministerstwo-zdrowia-mamy-nowe-przypadki-za kazenia-sars-cov-2-6533338220029569a
0
#42 S.R. 11-07-2020 14:22
Koronawirus w Polsce. Ponad 300 nowych zakażeń i kolejne ofiary śmiertelne
Wprost
3 godz. temu
Niemcy, po raz pierwszy od II wojny światowej, są gotowi na zwarcie z…
Wszyscy jesteśmy Polakami. Tylko jakimi?

W sobotę Ministerstwo Zdrowia po godz. 10.30 przekazało najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Polsce. Wzrosła liczba osób zakażonych oraz bilans ofiar śmiertelnych.

Z tego 14 w lubelskiem / w tym 3 z Opola Lubelskiego/. a to już ........ .
0
#41 S.R. 11-07-2020 13:53
Dzisiaj o godzinie 20.00 w TVN 24 film COVID 19 . Polecam. Szczególnie włascicielom " Lewiatana".
0
#40 S.R. 11-07-2020 04:28
avatar
STARUWQ - Kazimierz 2020-07-10 13:16 (użytkownik niezalogowany IP: 37.248.1...)

Rano w Lewiatanie trzech interesantów. Ja w maseczce (choć nie muszę) i dwaj bez masek. Statystycznie, mimo małej próby, stwierdzam, że
66,(6)% społeczeństwa nie nosi w sklepach maseczek. Patrząc na rozradowanych dostawców towarów spożywczych stwierdzam, że 100% towarodostawców ma w d... przepisy i bezpieczeństwo.
0
#39 S.R. 11-07-2020 04:25
"Zygmunt Miłoszewski mówił wtedy WP:

- Jeśli nie jesteś lekarzem, nie jesteś pacjentem w domu pomocy społecznej, nie jesteś górnikiem, to czujesz się bezpieczny. Bzdura. Okazało się, że źródłem zakażeń był pogrzeb Jerzego Pilcha. Ja już wiem o dwóch osobach w szpitalu po tym pogrzebie. Szczerze, to nie chciałbym wylądować pod respiratorem. Spotkałem się z osobą, która na tym pogrzebie Pilcha była. Ot, miła rozmowa o literaturze. Bez maseczek, bo po co? Okazało się, że ta osoba jest chora na koronawirusa, ale bezobjawowa. I zaraża. Więc siedzę teraz w zamknięciu przez swoją własną głupotę. Spotkałem się z tym człowiekiem osobiście, w zamkniętym pomieszczeniu, bez maseczki.

Miłoszewski uważa, że na koronawirusa trzeba wciąż uważać:

- Głupota jest jak wirus – nie wybiera. Ludzie piszą mi, że maseczki powodują grzybicę płuc, a szczepionki powodują autyzm. Jeśli ktoś twierdzi, że wirus to bzdura i spisek, i nie nosi maseczki, to nie powinien sięgać potem po pomoc państwową. Skoro jesteśmy wolni i zależni tylko od siebie, skoro nie interesuje nas los innych, to bądźmy naprawdę wolni: nie sięgajmy po pomoc finansową, po ulgi ZUS-owskie, itp. Jeśli ostentacyjnie nie nosisz maseczki, to ostentacyjnie nie proś o pieniądze."
0
#38 S.R. 11-07-2020 04:17
"Australia zamyka pięciomilionowe miasto, Serbia wprowadza godzinę policyjną, a Izrael zamyka bary, kluby i siłownie. Powód? Koronawirus powrócił. Większą liczbę zakażeń widać również w takich krajach jak Chorwacja i Bułgaria. Po wielu tygodniach spokoju zakażenia koronawirusem w tych miejscach powróciły."
0
#37 S.R. 10-07-2020 11:47
avatar
STRWQ - Kazimierz 2020-07-09 18:31 (użytkownik niezalogowany IP: 5.172.23...)

Podobno w Lewiatanie była wizyta policji. I co? W dniu dzisiejszym znowu burdel maseczkowo odległościowy.
Sklep "Na Rogu" robi co może z turystyczno-tubylcowym chamstwem. W kawiarni AGHARCTA- wzorowo!
0
#36 S.R. 10-07-2020 10:53
Mamy 265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (88), lubuskiego (25), mazowieckiego (23), małopolskiego (19), wielkopolskiego (17), łódzkiego (16), podkarpackiego (16), dolnośląskiego (13), lubelskiego (13), opolskiego (9), pomorskiego (9), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1)" - podało Ministerstwo Zdrowia.

"Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Tychy, 77-M Racibórz, 93-K Cieszyn, 81-M Warszawa, 81-M, 70-K, 85-M Poznań, 79-K, 61-M Zgierz, 88-M, 93-M Białystok. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - zaznaczono.
Panie Burmistrzu. Kiedy to bedzie Pan wręczal medale za 50 letnie pozycie malżeńskie?. Odznaczeni / O ILE JESZCZE ŻYJĄ/ maja przyjśc w maseczkach czy bez ?. Pan bedzie w maseczce ?
-1
#35 S.R. 10-07-2020 10:07
Czy nie dziwi fakt, że PRZYCHODNIA od dawna zamknieta jest na CZTERY SPUSTY ?. Może pani kierownik zechce sie wypowiedzieć DLACZEGO ?
0
#34 S.R. 10-07-2020 10:04
www.msn.com/.../ar-BB16yjsp

To w Boliwii, ale i w Kazimierzu za chwileczkę bedzie. Już o" LEWIATANIE' nie ma co pisać , bo to JEDEN WIRUS, ale żal mi Pań z Banku Spóldzielczego. Mam pytanie ?. Czy w pierwszych godzinach otwarcia Banku PAN PREZES /SKA/ nie mogłaby opuścić gabinetu i zejsć na dól by zwracać uwagę klientom NIE POSIADAJACYM MASECZKI ?

Dodaj komentarz