Kazimierz Dolny w dniu Wyborów...

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Dzisiaj w Polsce  "święto demokracji” – bez cudzysłowu nie da się. Polacy wybierają  prezydenta RP. W Kazimierzu Dolnym zdawałoby się również... Niestety ta wyjątkowa niedziela nie wyróżnia się od powszednich. Jak zwykle dominuje handel. Na budynkach Urzędu, lokalu wyborczym nr 1 jak zawsze brak polskich flag. Papierowe drogowskazy muszą zastąpić narodowe symbole. Polskie flagi mogą sugerować na kogo oddać głos... To już tradycja w Kazimierzu, że w dniu wyborów nie ma doniosłości wydarzenia. Budynek historycznej zawodówki manifestuje jednak polskość. Symbol narodowy mocno nieświeży, bardziej przypomina zużytą onucę, niż flagę Polski. A może tak ma być? O dziwo, nie ma symboli unijnych ani nie flag niemieckich - może jutro...  Przy kazimierskiej farze bez zmian. Czyste i wyprasowane Biało Czerwone powiewają dumnie nad miasteczkiem. I to musi wystarczyć "polaczkom".

J.K

Czytany 1521 razy

Komentarze

-1
#43 baart 14-07-2020 14:48
Cytuję Z Okala:
Cytuję S.R.:
Z artykułu;

"Przy kazimierskiej farze bez zmian. Czyste i wyprasowane Biało Czerwone powiewają dumnie nad miasteczkiem. I to musi wystarczyć "polaczkom"."

Wprawdzie wiem, że pan nie jest poetą ale to co pan napisał wymaga odpowiedzi na legendarne :" co poeta miał na mysli"

POWIEWAJA NIE TO CO NA WIECU NIEMIECKIEGO KANDYDATA NIE UJRZALEM POLSKIEJ FLAGI


a dlaczego nie ieccy kandydaci maja mieć polskie flagi - zresztą w Niemczech nie ma teraz wyborów, natomiast w Polsce obaj kandydaci byli Polakami popieranymi i wybieranymi przez Polaków , jeden głownie tych ze wschodu, drugi głownie tych z zachoduCytuję Z Okala:
Cytuję baart:
i dzięki temu brakowi inteligencji udało im się skończyć szkoły, gdy Ci bardziej inteligentni nie zdołali

W obecnej chwili to wyksztalenue sie kupuje na studiach zaocznych.


tak twierdzą Ci, ktorzy są mało inteligentni i nie nadają sie do szkoły
0
#42 baart 14-07-2020 14:46
Cytuję Z Okala:
Cytuję S.R.:
Z artykułu;

"Przy kazimierskiej farze bez zmian. Czyste i wyprasowane Biało Czerwone powiewają dumnie nad miasteczkiem. I to musi wystarczyć "polaczkom"."

Wprawdzie wiem, że pan nie jest poetą ale to co pan napisał wymaga odpowiedzi na legendarne :" co poeta miał na mysli"

POWIEWAJA NIE TO CO NA WIECU NIEMIECKIEGO KANDYDATA NIE UJRZALEM POLSKIEJ FLAGI


a dlaczego nie ieccy kandydaci maja mieć polskie flagi - zresztą w Niemczech nie ma teraz wyborów, natomiast w Polsce obaj kandydaci byli Polakami popieranymi i wybieranymi przez Polaków , jeden głownie tych ze wschodu, drugi głownie tych z zachodu
+1
#41 S.R. 14-07-2020 05:11
@ Z miasta

W Opolu Lubelskim juz dostali

radio.lublin.pl/.../...
-1
#39 S.R. 13-07-2020 20:10
Cytuję Z miasta:
Cytuję S.R.:
Sorry. Z tym pytaniem to " strzeliłem".
Samochodu nie będzie. Za dużo glosow oddaliśmy na pana Rafała. Na na nasze " usprawiedlkwienie" to za duzo turystów głosowało. W lokalu szkoly podstawowej zwyciezył pan Andrzej . Nasza wieś spisala sie CHWACKO.

JESTES DRAN NAD DRANIAMI MIEJ CZLOWIEKU WIĘCEJ SZACUNKU DO DRUGIEGO CZŁOWIEKAhmm. Czy też " zimny"

Odsłuchaj i obejrzyj,

www.google.com/.../
0
#38 Z miasta 13-07-2020 19:39
Cytuję S.R.:
Sorry. Z tym pytaniem to " strzeliłem".
Samochodu nie będzie. Za dużo glosow oddaliśmy na pana Rafała. Na na nasze " usprawiedlkwienie" to za duzo turystów głosowało. W lokalu szkoly podstawowej zwyciezył pan Andrzej . Nasza wieś spisala sie CHWACKO.

JESTES DRAN NAD DRANIAMI MIEJ CZLOWIEKU WIĘCEJ SZACUNKU DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA
-3
#37 S.R. 13-07-2020 11:54
Sorry. Z tym pytaniem to " strzeliłem".
Samochodu nie będzie. Za dużo glosow oddaliśmy na pana Rafała. Na na nasze " usprawiedlkwienie" to za duzo turystów głosowało. W lokalu szkoly podstawowej zwyciezył pan Andrzej . Nasza wieś spisala sie CHWACKO.
-1
#36 S.R. 13-07-2020 11:47
Czy ustalona jest data odbioru samochodu strazackiego ?

Częściowe wyniki głosowania w 2. turze wyborów prezydenckich 2020
Częściowe wyniki Gmina Kazimierz Dolny Powiat Puławy Województwo lubelskie Polska

Andrzej Duda 58,10% 62,19% 66,31% 51,21%

Rafał Trzaskowski 41,91% 37,81% 33,69% 48,79%
0
#35 S.R. 13-07-2020 11:37
A te - Paulina Młynarska

"Prezenterka wprost pisze, że działania polityczne partii jej ojca pobudzały do nienawiści w stosunku do pewnych grup społecznych.

Ludzie, którzy nie godzą się na faszystowskie szczucie przeciwko całym grupom społecznym, siedzieli wczoraj w Polsce w domach, z paznokciami zjedzonymi do kości. Moja córka, która jest lesbijką, pisała do mnie w nocy: „mamuś chce mi się wymiotować z nerwów”. Moi przyjaciele geje: „Lola, nie mam już siły tu żyć”. Twój tato, Kingo, dla własnej politycznej korzyści zgotował tym ludziom i ich dzieciom horror, który nie skończy się wraz z kampanią.

Na koniec zarzuciła córce prezydenta konformizm.

Kiedy więc stajesz u jego boku i nagle wypuszczasz z siebie tęczową chmurkę na temat szacunku i tolerancji, to nie jest żaden akt odwagi, ale czysty konformizm. Nieskażony niczym biel Twojego garnituru."
-2
#34 S.R. 13-07-2020 11:08
Cytuję Z miasta:
Bardzo madre slowa powiedzial Szymon Hołownia te slowa tez sie dotyczą ciebie @S.R.

Oczywiście. W I turze głosowałem na Niego, a Ty?

ps. Przytocz jego wypowiedz. Niech wyborcy z Kazimierza i okolic znają ją i skonfrontują ze swoim postępowaniem. Szczególnie Ty zastanów sie nad nimi.

Dodaj komentarz