Krętactwo z handlem w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Na czerwcowej sesji Rada Miejska zajęła się wnioskiem komisji kultury (Leszka Dołęgi)  dot. handlu na ulicy Nadwiślańskiej. Wniosek był pokłosiem niedotrzymania słowa przez burmistrza Artura Pomianowskiego w sprawie reorganizacji handlu w mieście. Pamiętamy jak burmistrz i jego ludzie w kwietniu ub.r. zapewniali, że do końca października 2019 r. wykonany zostanie  projekt reorganizacji handlu w mieście. Stało się jednak inaczej. Jak przekonywałem, likwidacja handlu na ulicy Nadwiślańskiej miała jedynie wyeliminować konkurencję dla handlarzy stanowiących zaplecze polityczne burmistrza Pomianowskiego.

Podczas obrad ostatniej, XVIII sesji RM ponownie omawiana była sprawa handlu, a uchwała miał przywrócić handel na ulicy Nadwiślańskiej. Warto wsłuchać się w głos radnych, ze szczególnym uwzględnieniem mądrości radnej Ewy Wolnej ; https://youtu.be/pEvlfe126EU?t=8683

Jak było do przewidzenia uchwała „nie przeszła". Część radnych nie przyszła na sesję, a część zmieniła zdanie... Niektórym radnym, którzy z głową spuszczoną w dół, zmieniali zdanie nie tylko z sesji na sesję, czy z komisji na komisję, ale z minuty na minutę, przypomniałem słowa poety „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”.

Niebywałą voltę - wręcz "szpagat na ścianie" - wykonała radna Ewa Wolna. Poparła wniosek K. Nieradki dot. handlu "w zatoczce" Nadwiślańskiej, aby kilka  minut później wstrzymała się od głosu dot.uchwały przywracającej handel na ulicy Nadwiślańskiej. Głównie chyba po to aby śmierdzące frytki czy  chiński badziew stał się produktem lokalnym Kazimierza.

Okazuje się jednak, że niektórzy mogą handlować na Nadwiślańskiej. I nie ma znaczenia pochodzenie do którego nawiązywał nie tak dawno burmistrz Pomianowski. Ważne aby mieć przychylność lokalnej sitwy i "urobić" sobie radnych .

W efekcie działań burmistrza i jego ludzi do kasy Gminy nie wpłynie około pól miliona złotych do końca tej kadencji.

J.K

targowiska

sesja XVIII

sesja

 

Czytany 2300 razy

Komentarze

-14
#22 Hejterka 23-07-2020 07:29
Cytuję baart:
Cieckawe dlaczego wzmianka o Fundacji KZMRZ ma tyle minusów?
Może ktoś kto taki minus postawił wytłumaczyłby maluczkim powód?

Ponieważ KZMRZ nie narzeka, nie krzyczy na sesjach, nie prowadzi hejterskiego bloga. Robi całą masę różnych rzeczy. Wychodzi przed szereg i sprawia, że wypadamy blado na jego tle. Wyciąga rękę do potrzebujących. Wciela pomysły w życie. Do wulkanu z nim!!!
-21
#21 baart 21-07-2020 20:23
Cieckawe dlaczego wzmianka o Fundacji KZMRZ ma tyle minusów?
Może ktoś kto taki minus postawił wytłumaczyłby maluczkim powód?
-2
#20 S.R. 21-07-2020 10:21
Cytuję kupiec:
Pani radna Ewa Wolna skoro pani jest tak dobrze zorientowana co do działki gminnej przy Nadwiślańskiej o której na sesji mówił JK,to skąd wzięła się buda przy wale wiślanym na dodatek budy usytuowanej na stopie wału.
Czy nie jest to przypadkiem mieszkanka Bochotnicy sąsiadka burmistrza ,dawna działaczka PiS?

I rzecz kolejna.Radni rok temu zlikwidowali handel na ulicy Nadwiślańskiej to co robi handel na chodniku przy przy poczcie ? To nie jest ulica Nadwiślańska?
Pani radna do kogo należny ten stragan.Wie pani?
Pani radna EW , czekamy na odpowiedź .


Dlaczego nie UŁATWISZ odpowiedzi ?. Jeżeli wiesz, napisz wprost. Najwyższy czas RZECZY NAZYWAĆ PO IMIENIU .
-4
#19 S.R. 21-07-2020 05:58
@ Z Okala
A, jak jesteś młodszy to ;
www.medonet.pl/.../
-2
#18 S.R. 21-07-2020 05:50
@ Z Okala.

To chyba Twój rocznik.

msn.com/.../...
-9
#17 S.R. 21-07-2020 05:24
haha. No to skrzyknęła się ARMIA "minus". Nawet działania pana Stachyry uznali za ................ . To głupota, cofanie Kazimierza w rozwoju, kosztem swoich partykularnych celów tj zle rozumianej przedsiebiorczości a jest nim egoizm.
@ Z Okala twierdzi, że TYLKO ja boję sie tego wirusa i nie dbam o kondycje ZUS. Myslę sobie, że jak odbudują Wikarówkę to na jedno ze spotkań zostanie poświęcone relacjom starzy - młodzi w ochronie zdrowia tych pierwszych a matriałem zródłowym bedzie analiza zachowań młodych i loka
nych PRZEDSIEBIORCÓW w okresie pandemii.

@ Z Okala . Ja się nie boję, ja zachodzę w głowę ,że są tacy w myśleniu i postepowaniu , jak Ty.
+14
#16 Z Okala 20-07-2020 20:54
@S.R przeciez dzieki wirusowi ZUS bedzie do przodu pomysl ile to mniej do wyplacenia emerytur .Zawsze lepiej wyplacic zasilek w kwocie 4 tys. I klopot z glowy. Widze ze jako jedyny boisz sie najbardziej tego wirusa.
-20
#15 S.R. 20-07-2020 17:14
Cytuję Pytający:
Do@S.R. i jak się ma ta aktywność do przestrzegania przepisów COVID na co jesteś taki uczulony? Bieganie z dziećmi po rynku bez maseczek czy w ogródku w tłumie jest ok?


Nie pisałem o aktywności fizycznej. " Lewiatan" i inne to nie ogródek. U dzieci zachorowalność na COVID 19 jest bliska ZERU/ powtarzam za prof. Simonem. Warto i NALEŻY Go wysluchwać/
+25
#14 Pytający 20-07-2020 17:10
Do@S.R. i jak się ma ta aktywność do przestrzegania przepisów COVID na co jesteś taki uczulony? Bieganie z dziećmi po rynku bez maseczek czy w ogródku w tłumie jest ok?
+10
#13 też prawda 20-07-2020 16:09
Cytuję Alicja:
Co Adamie -Januszu -Krzysztofie brakuje ci możliwości wylewania jadu na innych Ha Ha

Odezwała ze jadowita Alicja, reprezentantka bandy trojga

Dodaj komentarz