Wydrukuj tę stronę

Krętactwo z handlem w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Na czerwcowej sesji Rada Miejska zajęła się wnioskiem komisji kultury (Leszka Dołęgi)  dot. handlu na ulicy Nadwiślańskiej. Wniosek był pokłosiem niedotrzymania słowa przez burmistrza Artura Pomianowskiego w sprawie reorganizacji handlu w mieście. Pamiętamy jak burmistrz i jego ludzie w kwietniu ub.r. zapewniali, że do końca października 2019 r. wykonany zostanie  projekt reorganizacji handlu w mieście. Stało się jednak inaczej. Jak przekonywałem, likwidacja handlu na ulicy Nadwiślańskiej miała jedynie wyeliminować konkurencję dla handlarzy stanowiących zaplecze polityczne burmistrza Pomianowskiego.

Podczas obrad ostatniej, XVIII sesji RM ponownie omawiana była sprawa handlu, a uchwała miał przywrócić handel na ulicy Nadwiślańskiej. Warto wsłuchać się w głos radnych, ze szczególnym uwzględnieniem mądrości radnej Ewy Wolnej ; https://youtu.be/pEvlfe126EU?t=8683

Jak było do przewidzenia uchwała „nie przeszła". Część radnych nie przyszła na sesję, a część zmieniła zdanie... Niektórym radnym, którzy z głową spuszczoną w dół, zmieniali zdanie nie tylko z sesji na sesję, czy z komisji na komisję, ale z minuty na minutę, przypomniałem słowa poety „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”.

Niebywałą voltę - wręcz "szpagat na ścianie" - wykonała radna Ewa Wolna. Poparła wniosek K. Nieradki dot. handlu "w zatoczce" Nadwiślańskiej, aby kilka  minut później wstrzymała się od głosu dot.uchwały przywracającej handel na ulicy Nadwiślańskiej. Głównie chyba po to aby śmierdzące frytki czy  chiński badziew stał się produktem lokalnym Kazimierza.

Okazuje się jednak, że niektórzy mogą handlować na Nadwiślańskiej. I nie ma znaczenia pochodzenie do którego nawiązywał nie tak dawno burmistrz Pomianowski. Ważne aby mieć przychylność lokalnej sitwy i "urobić" sobie radnych .

W efekcie działań burmistrza i jego ludzi do kasy Gminy nie wpłynie około pól miliona złotych do końca tej kadencji.

J.K

targowiska

sesja XVIII

sesja

 

Czytany 2301 razy