Wydrukuj tę stronę

Komisja Rewizyjna zapoznała się z protokołem kontroli

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Wczoraj ( 18.08.2020 r. ) po dłuższej przerwie zwołana została Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej . Przedmiotem obrad komisji było zapoznanie się z protokołem  dot. rekontroli magistratu.

Drugim ważnym punktem obrad było powołanie składu komisji mającej wyjaśnić „zawiłości” związane ze studium i  planu przestrzennego . Jak wiemy od 22  lat nie był zmieniany mpzp dla gminy Kazimierz. Poruszane były także  sprawy różne.

Obrady przebiegały pogodnie i spokojnie, co warte jest podkreślenia – fotografia  sali obrad wyjaśnia wszytko .

Tematem wiodącym - jak już wspomniałem - była sprawa rekontroli magistratu. Protokół  Komisji  odczytał  przewodniczący Ryszard Rybczyński   https://youtu.be/oHlESJnX-vM?t=393

W tej kadencji – po raz pierwszy od 30 lat -  powstały protokoły z kontroli. Budzą one  frustrację  wśród radnych głównie  „Dobrej Alternatywy „ – i czasami  renegatów.

W poprzednich latach  nie było z tym problemu, ponieważ nie było kontroli a tym samym protokołów.

 Z biadoleniem i narzekaniem w tym zakresie  mamy  do czynienia od początku kadencji  , i nie  inaczej było wczoraj https://youtu.be/oHlESJnX-vM?t=185

Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że protokoły uwidaczniają przyczyny „dziury ”, którą uciekają miliony publicznych pieniędzy . Nie wiedzieć czemu burmistrz i jego ludzie bronią spraw z przed lat . 

Spuśćmy jednak zasłonę milczenia na emocje i wiecznie niezadowolonych malkontentów.

Kolejnym tematem było wyłonienie  składu komisji - zgodnie  uchwałą Rady Miejskiej- mającej na celu wyjaśnienie sprawy  - najogólniej rzecz ujmując – „ wiecznie” procedowanego planu przestrzennego i "niuansów" z tym związanych https://youtu.be/oHlESJnX-vM?t=4038

Wyjaśniane będą również  zmiany w mpzp dla „moich działek”, głównie w kontekście zarzutów, pomówień i oskarżeń jakich dopuścił się Artur Pomianowski – burmistrz- ,17 lutego br, na XV sesji Rady Miejskiej .

 W tej sprawie  Prokuratura Rejonowa w Puławach  za numerem PR 2Ds 575/2020 prowadzi  śledztwo   w kier. art 231 kk. O tym jednak na razie sza !

W sprawach różnych rozmawialiśmy  o naszych sprawach  https://youtu.be/oHlESJnX-vM?t=4960

Przewodniczący odczytał „przemilczane „ pismo Andrzeja Pisuli dotyczący oczyszczalni .

W tej sprawie tej  puławska prokuratura także prowadzi czynności w kier. art. 231 kk .

Poruszony został  problem związany z budową nadajnika telekomunikacyjnego w Witoszynie.

Temat ważny. Część mieszkańców zaniepokojonych jest ewentualnym wpływem nadajnika na zdrowie ludzi . Jak już pisałem burmistrz w ubiegłym roku wydał postanowienie, z którego wynika, że nadajnik nie będzie oddziaływał negatywnie na środowisko. Nie mniej o takiej inwestycji magistrat powinien powiadomić zarówno mieszkańców jak i Radę Miejską, czego – jak wiemy - nie uczynił .

Uważam ,że brak wymiany informacji staje się normą i strategią działania władzy wykonawczej .

J.K

Czytany 1634 razy