Covid 19 w Kazimierzu n/Wisłą , komentarz mieszkańca

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Aktualnie czytam Ryszard Horowitz " Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora".

"Doszedłem " do 423 strony : "Sam nie mam złudzeń, że choćbym z całą życzliwością tłumaczył, jak ciężko zapracowałem w Ameryce na swój sukces i kosztem jak wielkich wysiłków i wyrzeczeń osiągnął, pozycję zawodową w morderczo konkurencyjnym świecie fotografii, zawsze znajdą się tacy, którzy będą kwestionować moje osiągnięcia i zbywać je pogardliwym : " No tak, udało mu się, bo Żydzi mu pomogli ". Tak jak w jednym z wywiadów telewizyjnych, gdy padło pytanie:" Czy to prawda, że będąc Żydem łatwo zrobić karierę w Nowym Jorku?". To , że kilku głupców lub czasem nawet osób mi życzliwych wypowiada podobne bzdury, mnie nie boli. Dużo bardziej martwi  i niepokoi mnie milczenie pozostałych, którzy powinni piętnować każdy, choćby pozornie nieszkodliwy przejaw motywowanej antysemityzmem zawiści".

Dlaczego pozwoliłem sobie przytoczyć gorzkie słowa wielkiego Polaka? Otóż widzę analogię w stosunku do mnie takich komentatorów bloga jak: @@ Z miasta, Z Okala, Sąsiad, Wacław i innych MINUSUJACYCH kiedy piszę, kiedy przytaczam fakty z Covid notowane w świecie, w kraju i co najważniejsze  w  naszym miasteczku.

Już, na wzór kuratora oświaty z Łodzi, był wpis, że jestem  gorszym niźli ten wirus. Zacierają ręce , że sprzedaję " posiadłość" w Okalu, ale zaraz sa zawiedzeni, że jednak nie sprzedaję. Wzywają Janusza Kowalskiego by ten uniemożliwił mi wpisywanie  komentarzy traktujących o zagrożeniu.

Najbardziej jestem zdziwiony wpisem @ baart, który zarzuca mi ZAŚMIECANIE blogu tymi wpisami. W tym miejscu przypominam Mu, jako właścicielowi " prawdziwej posiadłości " w Okalu, że jeszcze niedawno WSZYSCY podobnych posiadłości przywozili do nich swoich rodziców i przyjaciół, by w ten sposób chronić ich przed skutkami epidemii.

Czy ktoś z mieszkańców widział, by PROMINENTNI zaopatrywali się w żywność w naszych sklepach ?.

Nasze sklepy są JEDYNYMI, by starzy ludzi z gminy zaopatrzyli się w żywność i co daje się zaobserwować?. Ci starzy - w maseczkach, a młodzi i 80 procent tzw. TURYSTÓW oczywiście bez maseczek, a jeżeli już to maja je pod brodą. Widzieliście zatrwożone miny STARYCH ?.

Rynek i cyganki. Jest zdumiewającym, że ich klienci to ludzie młodzi. Jest ZABAWNYM, kiedy wróży jedocześnie para młodych: kobiecie  jedna cyganka, facetowi druga. Są oddaleni od siebie o dwa kroki i każda z nich słucha wróżby , jaki to mężczyzna/ kobieta/ je kocha.. To jest śmieszne, ale już nie jest  śmiesznym  kontakt tych osób. Kontakt BEZPOŚREDNI bez masek, a obok stoi dziecko cyganki.

W swoich komentarzach pisałem o nieprzestrzeganiu rygorów w naszych kościołach. Zadałem pytanie dlaczego nasi duchowni  nie apelują, by wierni nakładali maseczki . Odpowiedział mi @ lenin . Przytoczył słowa świętych. Chciał  podkreślić, że Oni są oburzeni noszeniem maseczek. Pytałem radną Ewę Wolną czy przedszkole zostało ozonowane, na który to cel pani Ewa ogłosiła zbiórkę pieniężna podając numer konta. O sklepach pisałem wielokrotnie. Niechlubnie ,bardzo często,   przywoływałem " Lewiatan".  A co w meleksach ?

Napisałem też o KARYGODNYM nieprzestrzeganiu przepisów sanitarnych w naszym Posterunku Policji.

Tylko jeden z komentujących na blogu Janusza Kowalskiego stanął w " mojej obronie" uznając NIEODZOWNOŚĆ moich wpisów. Przykładem całkowitego braku zainteresowania tą problematyką świadczy ostatnia SESJA RADY MIASTA. / 24.08.2020 roku/

Na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego ZAPOMNIANO, że w naszym rejonie są : szkoły , przedszkola i żłobek.

Ach ten WIRUS.

Roman Sokołowski.

Czytany 1939 razy

Komentarze

-2
#18 S.R. 29-08-2020 04:32
Cytuję Z miasta:
@S,R bezobjawowowo.to tak jak by zona nie miała orgazmu i bys jej powiedzial ze przeszła go bezobjawowo.

To dow*****, czy SPOSTRZEŻENIE Idioty?
+1
#17 lenin 28-08-2020 21:07
Cytuję S.R.:
@ lenin
Co tydzień kilka osob wygrywa duże kwoty w toto lotka. Znasz kogoś ?. Nie. Czy LOTTO oszukuje ?


To graj pan, ja nie zamierzam. "Bolek" też wygrał... :D
+3
#16 Z miasta 28-08-2020 18:15
@S,R bezobjawowowo.to tak jak by zona nie miała orgazmu i bys jej powiedzial ze przeszła go bezobjawowo.
-3
#15 S.R. 28-08-2020 08:27
Po minusach domyślam się, że NIEKTÓRZY nie kojarzą dlaczego przywołałem Berdyczów.
Wyjaśniam :

"Jak w przedziwny sposób mogą się zmieniać znaczenia powiedzeń najlepiej ilustruje historia zwrotu „pisz pan na Berdyczów”. Dziś używa się go, by zaznaczyć rozmówcy, że kontakt z nami będzie niemożliwy. Można zatem „pisać na Berdyczów”, bo list/wiadomość i tak do nas nie dotrze. Władysław Kopaliński podejrzewał, że berdyczowska poczta musiała działać fatalnie, skoro tak to miasto zostało zapamiętane. "

a dlaczego proponuję by to był " Lewiatan" to chyba zrozumiałe.
-3
#14 S.R. 28-08-2020 07:53
"Berdyczów – miasto w obwodzie żytomierskim Ukrainy, siedziba władz rejonu berdyczowskiego, położone 44 km na południe od Żytomierza, nad rzeką Hnyłopjat´, prawym dopływem Teterewu."

Doszedłem do wniosku, że w sytuacji naszego miasteczka należy pisać : " pisz na " Lewiatan".
-1
#13 S.R. 28-08-2020 04:57
@ Z miasta.
Nie powinienem Ci doradzać, ale zapytaj Burmistrza.

z www.kazimierz
"- Liczymy, że na radzie wiele rzeczy się wyjaśni. Chciałbym, żebyśmy wymienili swoje argumenty dotyczące funkcjonowania przychodni w Kazimierzu Dolnym – mówi burmistrz. – Dążymy do tego, żeby przychodnia zaczęła pracować na normalnych w miarę warunkach, natomiast musimy zdawać sobie sprawę, że zagrożenie epidemiologiczne cały czas istnieje, ale sytuacja, która jest w przychodni w tej chwili, jest nie do przyjęcia.
Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie 27 sierpnia tylko w powiecie puławskim odnotowano 28 aktywnych przypadków covid – 19 (w województwie lubelskim – 411, w Polsce 18582). Wciąż pojawiają się nowe zachorowania – dziś w Polsce 887, 16 osób zmarło."
-3
#12 S.R. 28-08-2020 04:23
Coś dla @ lenin.

"WłączMyślenie
2 godz. temu
Pierwsza sprawa nie ma żadnej epidemii i nigdy nie było, do osób piszących że jest ,w jakich krajach byliście w przeciągu ostatnich 6 miesięcy?, proste pytanie zadawane wielokrotnie zero odpowiedzi .Posiłkujecie się telewizją i internetem a później piszecie takie bzdury na temat epidemii której nie ma. Druga sprawa jeżeli chodzi o wesela to jest bardzo proste, nie widzicie tego ? , ludzie mają nie spotykać się w większym gronie, nie rozmawiać , nie wymieniać się poglądami, nie dyskutować, bo można szybko dojść do pewnych spostrzeżeń, to samo było z górnikami naprawdę wierzycie że w każdej kopalni wybuchało ognisko wirusa ? , pozdrawiam normalnych.?"

ps. Wszystko wiadomo. Boja się, ze będziemy tworzyć konkurencyjne partie polityczne np. " Wiedzący z Kazimierza"
-2
#11 S.R. 28-08-2020 04:10
@ lenin
Co tydzień kilka osob wygrywa duże kwoty w toto lotka. Znasz kogoś ?. Nie. Czy LOTTO oszukuje ?
+2
#10 lenin 27-08-2020 22:17
Cytuję Z miasta:
SKOLOWSKI TY LEPIEJ NAPISZ CZY KTOS UMARL NA COWID I WYJASNIJ NAM JAK MOZNA CHOROWAC BEZOBJAWOWO.


W odpowiedzi na pismo Stowarzyszenia Prawo do Życia - Prawda w sprawie liczby zgonów na Cowid, Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi, iż od początku "pandemii" do dnia 11 sierpnia 2020r na Cowid zmarło 296osób, pozostałe z ogólnej liczby blisko 2000osób zmarłych miało choroby współistniejące.

W tym miejscu warto dodać ile osób zmarło łącznie w 2018r - 414200, w tym na choroby układu krążenia 167942 i na nowotwory 109276.

Średnio na nowotwory w Polsce w ciągu tygodnia umiera 2100 osób! to tyle co w ciągu 5 miesięcy na COW ID łącznie z chorobami współistniejącymi...
Włączmy myślenie, nie dajmy się sterować mediom i płatnym trolom siejącym strach, przeraźenie i zwątpienie.
+4
#9 Z miasta 27-08-2020 21:47
SKOLOWSKI TY LEPIEJ NAPISZ CZY KTOS UMARL NA COWID I WYJASNIJ NAM JAK MOZNA CHOROWAC BEZOBJAWOWO.

Dodaj komentarz