Weekend pod znakiem protestów.Blokada przejść dla pieszych w Parchatce i Wierzchoniowie

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

zdjęcie: /Facebook "Dzieje Parchatki"/

Wczoraj mieszkańcy Parchatki, a dzisiaj  Wierzchoniowa manifestowali swoje niezadowolenie z  ignorancji władzy w sprawie  budowy chodników.

To pierwsze takie wydarzenie w historii kazimierskiej ziemi . Inicjatorem sobotniego protestu w Parchatce był sołtys, a zarazem radny Rady Miejskiej w Kazimierzu, p. Ryszard Rybczyński.

Protestom towarzyszyła ogromna determinacja  mieszkańców i  nadzieja , że „strajki” przyniosą oczekiwany efekt. W  Parchatce od półwiecza mieszkańcy oczekują budowy chodnika ,który poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Jak wiemy jest to główna arteria   prowadząca z Puław  do Kazimierza . Co roku na tej  drodze dochodzi do wypadków ,gdzie ofiarami są głównie piesi i rowerzyści.

Podobna sytuacja ma miejsce  w m. Wierzchoniów. W tym przypadku jest droga Lublin -  Kazimierz .  Rok temu miały być zabezpieczone pieniądze na budowę chodnika . Dziwnym trafem projekt inwestycyjny znalazł się na liście zadań oczekujących na realizację .  Mówił o tym w Radiu Lublin przedstawiciel ZDW w Lublinie https://radio.lublin.pl/2020/08/sytuacji-niebezpiecznych-jest-bez-liku-mieszkancy-wierzchoniowa-apeluja-o-budowe-chodnika/

W między czasie – jak to ma miejsce w np. w naszej gminie – realizowane są inne... inwestycje ,które stają się priorytetem.

Władza zarówno ta lokalna, jak i wojewódzka głucha jest  na argumenty, apele i prośby mieszkańców . Dlatego zdeterminowani mieszkańcy protestują przeciw ignorancji władzy .

Kazimierska ulica szepcze, że przesunięcie środków na projekt inwestycyjny w Wierzchoniowie  może mieć związek z ubiegłorocznym doniesieniem do prokuratury, złożonym przez burmistrza Kazimierza . Chodzi o  inspektora nadzoru, który pełnił nadzór nad utwardzaniem wąwozu w Bochotnicy, gdzie miało dojść  do nieprawidłowości. Jednocześnie inspektor nadzoru był kierownikiem  Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, oddział w Puławach. 

Miejmy nadzieje ,że sprawa się wyjaśni, a protesty przyniosą zakładany cel.

J.K

PROTEST !!! Z wielką determinacją i wiarą, że razem można osiągnąć cel, kilkudziesięciu mieszkańców Parchatki...

Opublikowany przez Dzieje Parchatki Sobota, 29 sierpnia 2020

KOLEJNY PROTEST MIESZKAŃCÓW GMINY KAZIMIERZ DOLNY Dzisiaj odbył się kolejny protest mieszkańców Gminy Kazimierz Dolny....

Opublikowany przez Dzieje Parchatki Niedziela, 30 sierpnia 2020
Czytany 2612 razy

Komentarze

-1
#35 Gonia 02-09-2020 08:38
A jeden radny, nawet w dobie korony, przedłuża każde spotkanie, by potem chwalić się na blogu, że padł rekord. Zdrówka życzę
-2
#34 S.R. 01-09-2020 13:56
Cytuję absurd goni absurd:
Jest "oficjalne" stanowisko burmistrza na FB???
Informuję, że wśród pracowników Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym jest potwierdzony przypadek koronawirusa. Z dotychczasowej wiedzy jego ogniskiem nie jest nasza gmina. Pozostajemy w kontakcie z Sanepidem i stosujemy się do wytycznych jakie otrzymujemy z jego strony. Przekazujemy dane o osobach, z którymi osoba zakażona miała kontakt i staramy się do nich dotrzeć indywidualnie. Urząd działa w sposób ograniczony, jest niedostępny dla interesantów.
Obecnie piszę do Państwa ze szpitala, gdzie właśnie przeszedłem test na koronowirusa. Mam nadzieje na dobre wieści i tym mocniej proszę o uważanie na siebie!


Masz rację . OFICJALNE.

Już gorzej w KOMUNIKACJI społecznej nie może być. Informacja na miarę Gminy na prywatnym " folwarku"

Panie Burmistrzu. Pan się niesłusznie utożsamia z Gminą. W Polsce już taki jest : "Jarosław Kaczyński znaczy Polska".
0
#33 patriota 01-09-2020 12:09
Cytuję patriota:
myślałem że tradycyjnie na stronie znajdę jakiś fajny artykuł patriotyczny upamiętniający wybuch II wojny światowej oraz słowo o poległych. :(

Na portalach dziennika wschodniego, Naszego dziennika, wp.pl czy sieci tylko polityczne tematy... przykre.
0
#32 patriota 01-09-2020 12:05
myślałem że tradycyjnie na stronie znajdę jakiś fajny artykuł patriotyczny upamiętniający wybuch II wojny światowej oraz słowo o poległych. :(
0
#31 absurd goni absurd 01-09-2020 11:09
Jest "oficjalne" stanowisko burmistrza na FB???
Informuję, że wśród pracowników Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym jest potwierdzony przypadek koronawirusa. Z dotychczasowej wiedzy jego ogniskiem nie jest nasza gmina. Pozostajemy w kontakcie z Sanepidem i stosujemy się do wytycznych jakie otrzymujemy z jego strony. Przekazujemy dane o osobach, z którymi osoba zakażona miała kontakt i staramy się do nich dotrzeć indywidualnie. Urząd działa w sposób ograniczony, jest niedostępny dla interesantów.
Obecnie piszę do Państwa ze szpitala, gdzie właśnie przeszedłem test na koronowirusa. Mam nadzieje na dobre wieści i tym mocniej proszę o uważanie na siebie!
+2
#30 S.R. 01-09-2020 08:03
Cytuję Janek:
@S.R tobie to też order dadzą. Takich jak ty to potrzeba w kraju ten kraj uwielbia takich co rano wstają robią obchód i piszą donosy.

To przedruki z prasy. Nie wychodze z domu. Do szkoły powinieneś pójść, bo nie wiesz co to donos. Nie zapomnij o maseczce i jabłku.
0
#29 Janek 01-09-2020 07:45
@S.R tobie to też order dadzą. Takich jak ty to potrzeba w kraju ten kraj uwielbia takich co rano wstają robią obchód i piszą donosy.
-4
#28 S.R. 01-09-2020 00:13
'Rozpoczęcie roku szkolnego odwołane w trzech szkołach. Powodem koronawirus

O pierwszym przypadku informowaliśmy w poniedziałek po południu. Rozpoczęcie roku szkolnego odwołano w Kiełpinie z powodu zakażenia koronawirusem jednego z nauczycieli.

W poniedziałek wieczorem okazało się, że rozpoczęcie roku szkolnego jest odwołane również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach (woj. dolnośląskie) oraz w Biskupcu (woj. kujawsko-pomorskie)."
-3
#27 S.R. 01-09-2020 00:04
@ Lenin

Jestem pewien, że Lenin przez duże " L" przewraca sie w grobie, kiedy widzi, jak @ lenin soli farmazony. Siegnął nawet do mojego brata. Widze, że nie jesteś głupi , bo w ten sposob dajesz do zrozuminia, że znasz histori,e Polski roku 1981. Jeżeli juz wspominamy mojego brata, to Piotr Duda powinen sie wstydzic. Dzwoniłem do jego sekretariatu , kiedy był szefem śląskiej Solidarności. Dzisiaj SZUKAJĄ na gwałt " kombatantów" by ich odznaczyć z okazji rocznic a wówczas. Ech. Szkoda słow.

JUż drugi raz piszesz o Berlinie i RZEKOMYCH protestach przeciwko noszeniu maseczek. Piszesz tez, że informacje te sa skrywane, że tylko NIEZALEŻNI je podają. Bzdury opowiadasz. Podaja. Prawda jest taka, że marsze te organizuja ugrupowania ultraprawcowe, faszystowskie i aby uzyskać zezwolenie wykorzystuja pandemię. Moja rada. Słuchaj informacji z właściwych zródeł. A moja kasa i kariera ?. Ładnie to nazywasz. Patrz w górę i szukaj smug po samolotach. To ZRZUCANA TRUCIZNA NA UDRĘCZONY NARÓD POLSKI. Teraz dobrze napisałem ?.
+2
#26 lenin 31-08-2020 20:29
Cytuję S.R.:
A co takiego się wydarzyło ?
@lenin, Z miasta, Z Okala znają powód ?

Gdyby to ode mnie zależało, to W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI, właśnie te osoby poddałbym testom, bo przecież one OFICJALNIE ogłosiły, że maseczek; NIE NOSZĄ I NOSIĆ NIE BĘDĄ.
ps. Ich ustalenie jest dziennie proste.


S.R głupi nie jesteś, więc doskonale wiesz komu służysz. Twój Śp Brat przewraca się w grobie. Porządny gość był! A Ty? Tylko kasa i kariera! Widziałeś protesty w Berlinie? Szacuje się obecność od 2 do 4 milionów ludzi. Żadna telewizja tego nie pokazała, za wyjątkiem telewizji niezależnych. Ludzie budzą się z letargu i mają dość kłamstw możnych zwyrodnialców tego świata. Nawróć się! Jeszcze nie jest za późno!
S.R, czytał pan dzisiejsze oficjalne dane MZ na profilu fb? 6 zgonów, wszyscy mieli choroby współistniejące. Średnia wieku zmarłych osób to 80 lat, a średnia wieku życia w Polsce w 2019r to mężczyźni 74 lata i kobiety 81. Zatem gdzie ta PLANDEMIA! Ludzie nie dajcie się zwariować!
facebook.com/.../...

Dodaj komentarz