Koronawirus Sars Cov 2 w kazimierskim magistracie ( Aktualizacja )

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

 03.09.2020 r g.22.30 

Z  informacji zamieszczonych  na FB  burmistrza A. Pomianowskiego  wiemy, że  jest chory. W poście napisane jest, że kilka nieznanych osób rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o rzekomym udziale  burmistrza na  jakimś weselu. W prawdzie nie spotkałem się z "oszczerczymi"  komentarzami ale przychodzi mi na myśl następująca teza.  Albo ktoś... pana burmistrza wprowadza w miliny, albo pan burmistrz niemocą zmożon pisze fejkniusy , co może być powikłaniem  koronki... Poniżej zamieszczam wspomniany  post pana burmistrza

J.K  

"Jestem oburzony i zniesmaczony informacjami, jakie na mój temat rozpowszechnia kilka osób, wykorzystując obecną trudną sytuację oraz fakt, że walczę z chorobą w szpitalu. Rozgłaszane są m.in. kłamstwa o moim rzekomym udziale w jakimś weselu. Jest to absolutna nieprawda, która może wprowadzić w błąd instytucje odpowiedzialne za nadzór epidemiologiczny. Ponieważ znane są osoby, które rozpowszechniają te wiadomości, trudno nie dostrzec bezwzględności i celowości tych działań. Z uwagi na powagę sytuacji czuję się w obowiązku reagować. Każdy z nas może się zarazić i nie życzę nikomu aby przechodził tę chorobę. Uważam, że posuwanie się do wymyślania tak wyszukanych kłamst jest poniżej wszelkiej krytyki, a w obecnej sytuacji może także nieść poważne konsekwencje."

02. 09. 2020 r .

22.00 Burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski, poinformował dzisiaj na Facebooku  o stanie zdrowia i przestrzegł...

"Niestety mam potwierdzenie koronawirusa. Wczoraj miałem kumulację objawów, temperaturę, bóle mięśni i czułem się osłabiony. Pierwsze oznaki pojawiły się z soboty na niedzielę. Wyglądało niegroźnie i gdyby nie fakt, że mój zastępca poinformował mnie o swoim kontakcie z osobą z ryzykiem zakażenia, pewnie uznałbym, że to efekt przewiania. Po kolejnych informacjach od zastępcy, profilaktycznie zdecydowaliśmy się zamknąć urząd dla klientów i czekaliśmy na wyniki. Najpierw kolegi Darka, niestety pozytywne. W następstwie, tak jak wczoraj pisałem, wykonano mi test i już wiecie, jak sytuacja wygląda. Wczorajszy wieczór był wyjątkowo ciężki ale dziś na szczęście czuję się już lepiej. Na ile to możliwe, zdalnie i telefonicznie kontaktuję się w bieżących sprawach ze współpracownikami. Moja sytuacja niech będzie dla wszystkich z Was Drodzy Państwo ostrzeżeniem, bo nigdy nie wiadomo czy ten przeklęty wirus nie da się we znaki. Dziękuję za dobre słowa i wsparcie jakie w tych mało przyjemnych chwilach wciąż od Państwa otrzymuję. To wręcz bezcenne! Dziękuję!"

g.20.24

Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kazimierzu  w zw. z zakażeniem pracowników magistratu koronawirusem. 

Witam serdecznie Państwa Radnych 

Zawsze interesuję się bezpieczeństwem pracowników urzędu, Radnych oraz mieszkańców naszej gminy. Jestem w kontakcie z Burmistrzem, jego zastępcom oraz pracownikami urzędu. Zostałem dziś poinformowany przez Pana Marcina Markowskiego o zasadach organizacji pracy bezpośrednio w urzędzie oraz o zasadach pracy zdalnej. Urząd funkcjonuje zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Burmistrza Artura Pomianowskiego. Informuję Państwa, że do sanepidu wysłana została lista osób,które mogły mieć kontakt z zakażonymi pracownikami urzędu z zaznaczeniem okresów, w których mogło dojść do zakażenia. Sanepid został powiadomiony i zapewne podejmie stosowne działania w stosunku do osób potencjalnie narażonych na zarażenie od nosicieli wirusa.

Do dnia dzisiejszego urzędem, w sposób zdalny kierował z-ca burmistrza, od jutro funkcję tę przejmuje Sekretarz Gminy  Z-ca burmistrza jest w stałym kontakcie z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w sprawie zapewnienia ciągłości działania kazimierskiego magistratu.Planowane jest podjęcie działań zmierzających do przeprowadzenia dezynfekcji lub ozonowania pomieszczeń w Urzędzie. Ja jako Przewodniczący Rady nie posiadam ustawowych kompetencji do prowadzenia bieżących spraw gminnych - nawet podczas pandemii - organizacja pracy i ewentualne zastępstwa leżą w kompetencji organu wykonawczego.

Z poważaniem:Przewodniczący Rady Miasta , Mirosław Opoka

 16.15 Część radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dol.  jest na kwarantannie .

01.09.2020 r. 

22.00 U burmistrza Kazimierza Dolnego Artura Pomianowskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Dzisiaj burmistrz Kazimierza p. Artur Pomianowski na Facebooku poinformował  o zakażeniu wirusem sars coc 2 w kazimierskim magistracie .

J.K 

"Informuję, że wśród pracowników Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym jest potwierdzony przypadek koronawirusa. Z dotychczasowej wiedzy jego ogniskiem nie jest nasza gmina. Pozostajemy w kontakcie z Sanepidem i stosujemy się do wytycznych jakie otrzymujemy z jego strony. Przekazujemy dane o osobach, z którymi osoba zakażona miała kontakt i staramy się do nich dotrzeć indywidualnie. Urząd działa w sposób ograniczony, jest niedostępny dla interesantów.
Obecnie piszę do Państwa ze szpitala, gdzie właśnie przeszedłem test na koronowirusa. Mam nadzieje na dobre wieści i tym mocniej proszę o uważanie na siebie!"

13.44 Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym,pocztą elektroniczną wpłynęła do radnych Rady Miejskiej następująca informacja. 

 

"Dzień dobry,

 z przykrością informuję, że u Zastępcy Burmistrza Dariusza Wróbla

potwierdzono obecność koronawirusa. Burmistrz Artur Pomianowski w dniu

dzisiejszym przeszedł test na COVID-19, na którego wynik w dalszym ciągu

czekamy. Bardzo proszę osoby które miały bezpośredni, długotrwały

kontakt z Zastępcą Burmistrza o zgłaszanie się do Powiatowej Stacji

Sanitarno - Epidemiologicznej w Puławach."

Czytany 4725 razy

Komentarze

0
#82 lenin 09-09-2020 18:38
Cytuję ze wsi:
Ciekawa jestem, kto trzeci chory z urzędu, bo takie informacje znalazłam wczoraj we Wspólnocie Puławskiej...


Chory czy zakażony, bo to dwa zupełnie różne pojęcia i sytuacje.
+1
#81 ze wsi 09-09-2020 09:55
Ciekawa jestem, kto trzeci chory z urzędu, bo takie informacje znalazłam wczoraj we Wspólnocie Puławskiej...
+3
#80 Z miasta 06-09-2020 18:30
Cytuję Bilski:
@S.R. Konia też mam. Galopowałem nim wieczorami do pewnej księżniczki na Słonecznej.

A piękna chociaż byla ta księżniczka.
+6
#79 Z miasta 04-09-2020 19:37
Cytuję Bilski:
@S.R. Konia też mam. Galopowałem nim wieczorami do pewnej księżniczki na Słonecznej.

Pewnie nie dotarłem bo koń zdechł. Podziękuj koniowi
+3
#78 Bilski 04-09-2020 09:41
@S.R. Konia też mam. Galopowałem nim wieczorami do pewnej księżniczki na Słonecznej.
-3
#77 S.R. 04-09-2020 09:31
Cytuję Bilski:
@proste pytania:
Tak tak. Masz oczywiście rację. Informacje na temat stanu zagrożenia dla mieszkańców gminy zbyt wielkie wymagania. Czyli pod dywanik i zabawa trwa dalej.... Bez komentarza....


Czy książę lub księżniczka potrzebują informacji w trybie godzinnym, dziennym czy tygodniowym? Proszę podać adres księcia lub księżniczki, a rycerzyk na białym koniku będzie dostarczał na złotej tacy zestawienie jakiego Wielmożny Pan/Pani wymaga. Uniżeni słudzy(urzędnicy). Czy pupkę Wielmożnemu Panu/Pani też trzeba podcierać?
Nie tylko UMIESZ budować, ale i też popisywać sie znajomością bajek o ksieżniczkach. Znasz o " Szewcu Dratewce" I jeszcze. " Konia" to jeszcze masz coby " księzniczkę" raczyć odwiedzić?.

@ proste pytania. Popieram, bo to ważne.
0
#76 S.R. 04-09-2020 08:47
Cytuję Zofia:
Uderz w stół a łobuz się odezwie,wiadomo


O kim to ?
+1
#75 Bilski 04-09-2020 08:37
@proste pytania:
Tak tak. Masz oczywiście rację. Informacje na temat stanu zagrożenia dla mieszkańców gminy zbyt wielkie wymagania. Czyli pod dywanik i zabawa trwa dalej.... Bez komentarza....

Czy książę lub księżniczka potrzebują informacji w trybie godzinnym, dziennym czy tygodniowym? Proszę podać adres księcia lub księżniczki, a rycerzyk na białym koniku będzie dostarczał na złotej tacy zestawienie jakiego Wielmożny Pan/Pani wymaga. Uniżeni słudzy(urzędnicy). Czy pupkę Wielmożnemu Panu/Pani też trzeba podcierać?
+2
#74 proste pytania 04-09-2020 08:20
@Bilski Chyba Ci się instytucje pomyliły.... Oczekujesz porad lekarskich i epidemiologicznych od pracowników urzędu miasta? Może jeszcze myśleć za Ciebie mają i rozwiązywać wszystkie Twoje problemy?
Mam wrażenie, że należysz do tych, dla których każda możliwość przywalenia aktualnym włodarzom miasta jest idealna.... Bez komentarza...

Tak tak. Masz oczywiście rację. Informacje na temat stanu zagrożenia dla mieszkańców gminy zbyt wielkie wymagania. Czyli pod dywanik i zabawa trwa dalej.... Bez komentarza....
+1
#73 Zofia 04-09-2020 07:36
Uderz w stół a łobuz się odezwie,wiadomo

Dodaj komentarz