Meleksy znikną z kazimierskiego rynku ?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj ( 25 .09.2020 ) po dłuższej przerwie radni z komisji edukacji i kultury… obradowali nad problemami miasta.  

http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3777,informacja-o-posiedzeniu-komisji-edukacji-kultury-kultury-fizycznej-i-turystyki.html

Na wstępnie pragnę poinformować   Państwa , że magistrat zrezygnował z zapisywania obrad komisji na kanale You Tube . O co  chodzi tak do końca  nie wiadomo – dopytam przy najbliższej okazji .

Wstępnie ustaliłem , że  ma to związek z kosztami, jakie Gmina ponosi, wz.  z transmisją posiedzeń Rady Miejskiej . Informuję uprzejmie czytelników ,że poniedziałkowe posiedzenie  połączonych komisji RM – przed środową sesją - będę transmitował na Facebooku.

Wróćmy jednak do obrad .  Na wstępie radna Ewa Wolna złożyła wniosek formalny o zmianę porządku obrad. Radna zażądała zdjęcia  pkt. 3, tj. przygotowania projektu uchwały ws. wysokości stawek podatku od nieruchomości z podziałem na strefy podatkowe. 

W jej ocenie sprawie wprzódy powinien wypowiedzieć się radca prawny . O co tak naprawdę chodziło Ewie sam nie wiem. Fakt, faktem, głosami ludzi  burmistrza sprawa pobudzenia gminnej działalności gospodarczej poprzez zróżnicowanie podatków  przepadł . I znając  życie temat nie wróci na „wokandę „.  

Ciekawie referowany był punkt  "1",  porządku obrad ,szlaki i trasy turystyczne. Najogólniej rzecz ujmując , radni zgodnie przyjęli oczywistą oczywistość , że szklaki turystyczne  powinny być udostępnione turystom , a  po wtóre winny być odpowiednio oznakowane. Próby zaangażowania w dyskusję radnych przez  Przewodniczącego L. Dołęgę   na niewiele się zdały. Myślę ,że szerzej o szlakach w Kazimierzu   napisze , redaktor  A, Soria , która aktywnie brała udział w dyskusji .

Było także  o  nagrodach...  dla nauczycieli. Jednak radni również w tym punkcie nie wiele mieli do powiedzenia . 

W kwestiach turystycznych… zgłosiłem postulat aby Rada wespół z burmistrzem pilnie podjęła działania - najpóźniej od przyszłego roku -  w celu uruchomienia „gminnego” meleksu.

Jak wiemy od lat 8, gdzieś…w garażu, parkuje , zawinięty od nowości w folię bąbelkową – z czerwoną kokardą - , zakupiony  przez  magistrat meleks w ramach projektu rewitalizacji wzgórza zamkowego – za bagatela  80 tysiaków . 

Postulowałem  aby  spółka gminna,  MZK , zajęła się tematem i wspólnie i w porozumieniu z Gminą rozpoczęła przewozy turystyczne  i  czerpała zyski  z intratnej działalności.

 Podobnie jak miało to miejsce z biletowaniem za wejście na Krzyżową Górę, czy parkingi ,co przynosi Gminie i MZK  znaczne przychody.  Zaproponowałem nadto nietuzinkowe rozwiązanie nierozwiązywalnego   problemu związanego z miejscami postojowymi. Jak wiemy niesnaski  i kłótnie  właścicieli  busików to codzienność .

Zaproponowałem komisji  aby holdingi meleksiarskie królujące niepodzielnie w mieście od lat, przenieść pod „Króla”, na Puławską, gdzie jak wiemy jest przestronnie i bezpiecznie .

Dodatkowo jest  tam dość miejsca  aby zadowolić chciwych biznesmenów , niezależnie od miejsca pochodzenia, które  dotychczas było jedynym kryterium przydzielania miejsc postojowych .

Rejon Dużego Rynku natomiast ,  w tym ulice Lubelska i Nadwiślańska, przeznaczyć  należałoby dla meleksów  gminnych. Z dopuszczeniem ,tych podmiotów ,  które posiadają  jednym, bądź dwoma meleksy. Czyli firmy jednoosobowe.   

Przypomnę- co nie jest bez znaczenia - , że wpływy do budżetu miasta z tytułu opłat za zajęcie pasa drogowego od "meleksiarzy", oscylują w granicach 40 tyś. rocznie ( słownie; czterdzieści tysięcy złotych ) . Więc jest to suma  śmiesznie niska, wręcz  urągająca powadze królewskiego grodu. 

Dla porównania , wpływy z opłat targowych z samej ulicy Nadwiślańskiej, sięgały 100 000 zł w sezonie.

Mam nadzieję ,że moje argumenty przekonają  burmistrza – i jego ludzi także.

J.K 

Czytany 2219 razy

Komentarze

-6
#52 S.R. 29-09-2020 06:54
Sprostowanie i wyjaśienie
Książka " Młoda Gwardia" a nie " stara........."

Opis / streszczenie/ z Wikipedii dot. ksiazki " Jak hartowała sie stal"
-6
#51 S.R. 29-09-2020 06:43
"........Głównego bohatera poznajemy jako nastolatka, który zmuszony ciężką sytuacją finansową rodziny (samotna matka, brat hen daleko) podejmuje pracę w restauracji kolejowej w jego rodzinnym mieście na Ukrainie. Od początku spotyka się z wyzyskiem, biciem, kopniakami. Patrzy jak młode dziewczyny by utrzymać się w pracy zmuszone są oddawać się byle kelnerzynie. Zaczyna nienawidzić wszystkich bogatych. Wstępuje do partyzantki bolszewickiej, walczy, później jest członkiem partii i tak dalej. Przez całą powieść jest bez skazy, zachowuje wierność ideałom komunistycznym. ...............

......... Powiem krótko nic dziwnego, że książka mogła zapalić do czynu rewolucyjnego i przez lata była typowym przykładem propagandy komunistycznej. Do połowy gdzieś tak czyta się ją po prostu interesująco – nie ma za dużo ideologicznego jadu jest za to walka, wojna, młode dziewczyny z jędrnymi piersiami czyli to co potrzebne w książce przygodowej. "
-5
#50 S.R. 29-09-2020 06:30
www.facebook.com/.../

Wtajemniczeni pisza o zwolnieniu p. Wróbla, ale przecież z filmu wynika, że i innych nie ma. Mamy nową protokolantkę, nowego operatora, który na dodatek, jako jedyny z urzedników, boi sie koronawirusa. Tchórzliwa też publiczność. Pozostali urzędnicy to Stara Gwardia. hmm. Pod tym tytulem jest ksiażka radzieckiego pisarza. Jest również inna. Jej tytuł " Jak hartowała sie stal". Wyrażnie widać, ą nasi urzednicy treści tych ksiażek sprawdzają na sobie. Brawo. Tak trzymać.

Panie Januszu. Prześlij pan ten film do puławskiego Sanepidu. Niech popatrzą. Również do puławskiego szpitala. Wprawdzie już tam brak na zakażnym łóżek, ale przecież sa korytarze
0
#49 Sąsiad 28-09-2020 23:24
Cytuję Z rynku:
Pomianowski odwołał D. WROBLA

@Bilski pozbyliscie się Wróbla. To chyba za to że krytykował w prasie rezydencje za wiatrakiem.
+4
#48 baba z Dąbrówki 28-09-2020 21:55
Który to taki tępy @chłop z Okala?
+2
#47 Bilski 28-09-2020 21:51
@chłop z Okala nie każdego da się kupić. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
-3
#46 chłop z Okala 28-09-2020 21:42
Cytuję Bilski:
Cytuję Z rynku:
Pomianowski odwołał D. WROBLA

@janusz czy jego bratanek na wieceburmistarza?
1. plusik to bratanek
2. minusik to @janusz


Masz obsesje na punkcie pana radnego Kowalskiego, czy ktoś dobrze płaci?
-1
#45 Bilski 28-09-2020 21:32
Cytuję Z rynku:
Pomianowski odwołał D. WROBLA

@janusz czy jego bratanek na wieceburmistarza?
1. plusik to bratanek
2. minusik to @janusz
+3
#44 Z rynku 28-09-2020 21:00
Pomianowski odwołał D. WROBLA
0
#43 Z miasta 28-09-2020 19:38
Cytuję S.R.:
"Koronawirus. W szpitalach brakuje miejsc dla chorych na COVID-19. "Mamy tu dramat"
Koronawirus. Lekarze alarmują, że w szpitalach nie ma już wolnych miejsc dla chorych na koronawirusa. Jak wynika z oficjalnych informacji, ciężka sytuacja jest na Śląsku, Mazowszu, w Łódzkiem i częściowo na Lubelszczyźnie. - Mamy tu dramat - mówi nam lekarka zajmująca się chorymi na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że łóżek wystarczy."

@S.R NIE BOJ SIE WIRUSA BIBLIA MOWI ZE WCZESNIEJ CZY POZNIEJ I TAK TRAFIMY DO PANA.

Dodaj komentarz