Co ciekawego było na XX sesji Rady Miejskiej

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Transmisja obrad XX sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym 

Wczoraj ( 30.09.2020 ) odbyła się XX sesja Rady Miejskiej – poniżej w linku porządek obrad.  http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3779,informacja-o-obradach-xx-sesji-rady-miejskiej-w-kazimierzu-dolnym.html .

Na początku Rada Miejska minutą ciszy uczciła przedwcześnie zmarłych druhów strażaków z OSP Kazimierz, Adasia Kusia i Maćka Dobraczyńskiego.

Często doceniamy zasługi osób z pierwszych stron gazet, gdzieś z Polski ,zapominając o kazimierzakach, osobach działających na rzecz lokalnej  społeczności , zaangażowanych społecznie.  Doceniono również zasługi płk Jana Madejskiego dla Rzeczpospolitej  , pochodzącego z Kazimierza żołnierza  , który przez  lata pełnił ważne funkcje w Wojsku  i Państwie  Polskim. Przedwczoraj w doniosłych uroczystościach pogrzebowych żołnierz z Kazimierza spoczął  na kazimierskim cmentarzu.

Leszek Dołęga złożył wniosek o uzupełnienie  protokołu z obrad XIX sesji RM. Zarzucił, rażącą nieścisłość w protokole. Chodziło o  to ,że w protokole nie zawarto ważnych  wypowiedzi radnych – dość krytycznych wobec burmistrza . Było to w  czasie omawiania oceny stanu gminy i absolutorium dla burmistrza . Radca prawny magistratu przyznał rację radnemu, stwierdzając, że protokół powinien – najogólniej rzecz ujmując – wiernie odzwierciedlać przebieg sesji.

Wniosek radnego Dołęgi poparło większość radnych – poniżej wyniki głosowania.

sesja XX głosowanie protokół

Jak głosowali poszczególni radni jest  o tyle ważne , że uwidacznia  świadomość radnych w podstawowych kwestiach ,  transparentności  działań  kazimierskiego samorządu.  

Mając zapewne powyższe na względzie  radny Rybczyński złożył wniosek aby przed każdą sesja przez 10 minut radni  czytali status Gminny i  Ustawy o samorządzie gminnym.

W czasie cosesyjnego sprawozdania burmistrza dowiedzieliśmy się  jakie wydarzenia miały miejsce od ostatniej sesji.

Niestety wśród ważnych kwestii w sprawozdaniu zabrakło informacji o odwołaniu z  funkcji wiceburmistrza Dariusza Wróbla.

O niepokojące fakty, dotyczące „restrukturyzacji „  w kazimierskim urzędzie,  pytał radny Rybczyński.

Burmistrz skwitował temat jednym zdaniem – mówiąc ,że trwa restrukturyzacja w magistracie i mieści się to wszystko w ramach jego kompetencji.  

W mojej ocenie tak lakoniczne wypowiedzi mogą świadczyć  jedynie o tym, że burmistrz tak naprawdę nie wiele ma do powiedzenia w sprawach kadrowych. Chyba jakieś uzasadnienie dotychczas zachwalanego burmistrza opinii publicznej się należy. Jak można domniemywać  rola burmistrza sprowadza się najwyraźniej  do podpisywania zarządzeń .

Pytałem o oczyszczalnię ścieków i Plan przestrzenny ,który przez lata całe nie może doczekać się pomyślnego zakończenia . Burmistrz  oznajmił, że odpowiedzi na te ważne pytania udzielone zostaną  pisemnie .

Poruszony został temat coronawirusa w kazimierskim urzędzie. Okazało się , że w urzędzie zakażonych wirusem Sars Cov2 było 4 pracowników . Przypominam zatem co pisano na oficjalnej stronie kazimierskiego Urzędu.http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3770,informacja-dotyczaca-pracy-urzedu-miasta-w-kazimierzu-dolnym.html

Zatem bardzo komuś zależy aby wprowadzać w błąd opinię  publiczną  i  kompromitować burmistrza podobnymi wpisami. 

Poruszony został także -przez  radną M. Spałę - temat plagi much w Skowieszynku. Muchy utrudniają ludziom życie. W sprawę  zaangażowano służby sanitarne  powiatu i województwa. Jak stwierdził burmistrz nie planowane będą kompleksowe zbiegi chemizacyjne. Dodał ,że każdy powinien taką czynność wykonać we własnym zakresie. Mam nadzieje ,że muchy nie będą tematem niekończących się debat. Nie skończyliśmy jeszcze z dzikami .

Oby  nie okazało się , że muchy w Skowieszynku to dzieło laboratorium w Wuhan.

Na koniec  radny Rybczyński złożył postulat czytania Konstytucji. Miałoby się to odbyć   na kazimierskim Rynku  w rocznicę świata niepodległości. Radna Wolna zadeklarowała akces w przygotowaniu wydarzenia. Uważam ,że czytanie… Konstytucji powinien rozpocząć burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.

J.K

Czytany 2425 razy

Komentarze

-2
#27 S.R. 03-10-2020 07:03
"Donald Trump trafił do szpitala. Z powodu zakażenia koronawirusem zostanie umieszczony w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda w miejscowości Bethesda w stanie Maryland. Podano, że ma tam przebywać przez kilka dni. Zamieszka w specjalnym apartamencie, gdzie ma nadal wykonywać swoje obowiązki. Poleciał na pokładzie helikoptera Marine One.

Na przetransportowanie Trumpa do kliniki mieli nalegać lekarze prezydenta. Podkreślano, że chodzi o zachowanie ostrożności.

W piątek poinformowano, że u Donalda Trumpa i Melanii Trump wykryto zakażenie koronawirusem. Źródłem zakażenia okazała się bliska doradczyni prezydenta Hope Hicks."
-10
#26 baart 02-10-2020 21:14
@ z miasta
wystarczy czytać informacje zamieszczane na stronach miasta
+4
#25 rumburak 02-10-2020 17:31
Cytuję Bilski:
Przepraszam już się nie będę udzielał na tym blogu bo w związku z mianowaniem mnie na wieceburmistarza przez @rumbusia burmistrz Pomianowski nakazał mi ciszę w eterze.

Sorry @janusz będzie mniej komentarzy. Taki mamy klimat.

To to gratuluje!
Mam nadzieją że przyczyniłem się w niewielkim stopniu do twojego sukcesu. Szkoda że nie będzie już tego "pomidor!"
+7
#24 Adam 02-10-2020 17:12
Państwo Radni a kiedy doprowadzicie do tego w Kazimierzu? Wszystko jest cacy?Siedzicie i się nie odzywacie albo podkulacie ogony i nie uczestniczycie w sesjach!!!!Jedynie J.Kowalski i R.Rybczynski są aktywni i widzą to bagno w którym sami się topicie idobrze Wam z tym????

dziennikwschodni.pl/.../...
+5
#23 J.K 02-10-2020 15:36
Cytuję Bilski:
Przepraszam już się nie będę udzielał na tym blogu bo w związku z mianowaniem mnie na wieceburmistarza przez @rumbusia burmistrz Pomianowski nakazał mi ciszę w eterze.

Sorry @janusz będzie mniej komentarzy. Taki mamy klimat.


Dzisiaj zająłem fotel wice... Tak, że już pozamiatane.
No nie żartuj @ Bilski nie rób mi przykrości
+2
#22 Bilski 02-10-2020 14:45
Przepraszam już się nie będę udzielał na tym blogu bo w związku z mianowaniem mnie na wieceburmistarza przez @rumbusia burmistrz Pomianowski nakazał mi ciszę w eterze.

Sorry @janusz będzie mniej komentarzy. Taki mamy klimat.
+2
#21 Z miasta 02-10-2020 12:53
Cytuję baart:
Cytuję Darek:
"Dementujemy także informacje, jakie ukazały się wtorkowym wydaniu "Wspólnoty Puławskiej", na stronie
tytułowej, stanowiące zajawkę do artykułu z pierwszej strony wkładki, jakoby na dzień wydania czasopisma zarażonych było 3 pracowników ratusza. Informacja ta mija się z prawdą, stanowi przejaw nierzetelnego dziennikarstwa i w naszej ocenie jedynie chwyt dziennikarski, mający za cel podgrzanie aury sensacji lokalnej. Z pewnością również może potęgować obawę o bezpieczeństwo epidemiologiczne naszej gminy. Z pełną odpowiedzialnością, po weryfikacji tej informacji w puławskim Sanepidzie informujemy, że wśród pracowników w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym potwierdzono testami do tej pory jedynie dwa przypadki zakażenia, o których Burmistrz informował na swoim profilu FB. Informacje ww. czasopisma, jakoby trzecią zakażoną osobą był pracownik UM, nie są zgodne z prawdą. Urząd Miasta, zgodnie z prawem prasowym wystosuje w tej sprawie odpowiednie żądanie do wydawcy tygodnika."
kazimierz-dolny.pl/.../3770

Panie burmistrzu Pomianowski jak pan się teraz z tym kłamstwem czuje ?


kłania si ęumiejętność czytania ze zrozumieniem - na dzien wydania czasoisma chore były 2 osoby co potwierdził SANEPID , potem zachorowali inni, czego nie rozumiesz?

Skąd taka wiedza? No, No!
Ale sprostowania w WP nie widziałalem.Wiec kto czyta z nie zrozumieniem.
0
#20 baart 02-10-2020 12:28
Cytuję Darek:
"Dementujemy także informacje, jakie ukazały się wtorkowym wydaniu "Wspólnoty Puławskiej", na stronie
tytułowej, stanowiące zajawkę do artykułu z pierwszej strony wkładki, jakoby na dzień wydania czasopisma zarażonych było 3 pracowników ratusza. Informacja ta mija się z prawdą, stanowi przejaw nierzetelnego dziennikarstwa i w naszej ocenie jedynie chwyt dziennikarski, mający za cel podgrzanie aury sensacji lokalnej. Z pewnością również może potęgować obawę o bezpieczeństwo epidemiologiczne naszej gminy. Z pełną odpowiedzialnością, po weryfikacji tej informacji w puławskim Sanepidzie informujemy, że wśród pracowników w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym potwierdzono testami do tej pory jedynie dwa przypadki zakażenia, o których Burmistrz informował na swoim profilu FB. Informacje ww. czasopisma, jakoby trzecią zakażoną osobą był pracownik UM, nie są zgodne z prawdą. Urząd Miasta, zgodnie z prawem prasowym wystosuje w tej sprawie odpowiednie żądanie do wydawcy tygodnika."
kazimierz-dolny.pl/.../3770

Panie burmistrzu Pomianowski jak pan się teraz z tym kłamstwem czuje ?


kłania si ęumiejętność czytania ze zrozumieniem - na dzien wydania czasoisma chore były 2 osoby co potwierdził SANEPID , potem zachorowali inni, czego nie rozumiesz?
-4
#19 Z miasta 02-10-2020 11:00
Cytuję S.R.:
Donald Trump ma koronawirusa. Andrzej Duda: szybkiego powrotu do zdrowia!

Prezydent Andrzej Duda na Twitterze złożył życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Donalda Trumpa i pierwszej damy. Dziś prezydent USA poinformował, że czwartkowe testy na obecność koronawirusa jego i Melanii Trump dały pozytywne wyniki."

Przyłączam się do życzeń.

Jeszcze trochę i w depresje chłopie wpadniesz przez wirusa
-2
#18 S.R. 02-10-2020 09:56
Donald Trump ma koronawirusa. Andrzej Duda: szybkiego powrotu do zdrowia!

Prezydent Andrzej Duda na Twitterze złożył życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Donalda Trumpa i pierwszej damy. Dziś prezydent USA poinformował, że czwartkowe testy na obecność koronawirusa jego i Melanii Trump dały pozytywne wyniki."

Przyłączam się do życzeń.

Dodaj komentarz