Panie burmistrzu co znowu z tymi przetargami ?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Inwestycje publiczne  to najbardziej intratny interes między Szklarską Porębą a Gdynią... Korzysta z tego nie mała  rzesza  firm wyspecjalizowana w tymże procederze. Musi jednak być dodatkowo „ustawiona ” z władzami . Dzięki środkom masowego przekazu  osoby zainteresowane , mogą śledzić ewolucję planowanych   przedsięwzięć  .

Jednak zgodnie z powszechnie obowiązującymi prawami… , to  co jest dostrzegalne to promil problemu .

Od początku transformacji inwestycje publiczne  budziły ogromne kontrowersje . Przyczyny tego zjawiska nie są skomplikowane . Jednak żadna władza nie kwapiła się to rzeczywistego uporządkowania  problemów wydatkowania publicznych pieniędzy. Modus operandi, prosty  jak konstrukcja cepa .  Wchodząc w  szczegóły problemu , ubliżył bym ludzkiej inteligencji ,ponieważ wszyscy doskonale wiedzą jak było, jest i będzie nadal.

Źle przygotowane, nie trafione inwestycje  , to pieniądze rzędu połowy  500+w skali kraju.

Na nie wiele zdała się nowelizacja prawa  karnego ,czy reformy wymiaru sprawiedliwości . Opór materii jest zbyt duży aby został dostrzegalny gołym okiem. Wszelkie regulacje  w  prawie, bardziej  potęgują problem ,niż go ograniczają .

Okazuje się ,że największym mankamentem w całej złożoności problemu jest jednak  człowiek.

W samorządach zjawisko marnotrawienia publicznych pieniędzy  jest najbardziej widoczne . Brak planowania , celowości ,czy gospodarności jest najbardziej zauważalne w gminach i miasteczkach. Chociaż zdarzają się wyjątki.

Wpływ  na to ma brak wykwalifikowanej kadry, struktura magistratów i nisko opłacani specjaliści.  

Nie bez znaczenia jest władza  absolutna… włodarzy . W praktyce  są bezkarni ,w dużej mierze za sprawą wymiaru „sprawiedliwości” – bez cudzysłowu się nie da napisać .

W naszym samorządzie jest podobnie.

Przez lata zżerał nas „nowotwór”  niegospodarności  i brak zwykłej rzetelności .

Powtórzę za innymi… ,że dla wielu z nas pieniądze publiczne ,to pieniądze niczyje.

W  ostaniem czasie  mocno komentowane były  inwestycje miejskie  o których, gdyby nie chodziło o milionowe „przeoczenia” ,  lepiej byłoby nie pisać .

Niby człowiek uczy się na błędach a tu masz….Z roku na rok jest podobnie.

Latem tego roku ogłoszony został  przetarg na remont  dróg gminnych https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//1Protokol_z_otwarcia_ofert.pdf

Wyłoniono wykonawcę remontu... - wysypywanie gruzu - dróg gminnych . 

https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Sprostowanie_do_informacji.pdf

https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//8Informacja_o_wyborze_najkorzystniejszej_oferty.pdf

I masz ci los….

W dniu 5 października  burmistrz Pomianowski unieważnił przetarg na remonty  dróg gminnych . Prosta robota  za  relatywnie niewielkie  pieniądze i  kolejny zonk !

Jak się wydaje – chodź  nie jest sprawa oczywista - błąd formalny spowodował unieważnienie przetargu. Tak oczekiwana przez mieszkańców inwestycja... może nie dojść do skutku w tym roku.

Mówiąc najogólniej urzędnik zamiast zapisać w warunkach zamówienia  5 % ( zabezpieczenia należytego wykonania umowy )  , wpisał 10 %  - szczegóły poniżej .  Niby nic takiego  ale do podpisania umowy nie doszło .

Rozumiem, że nie myli się tylko ten, co nic nie robi , jednak w referacie inwestycji, pracuje kilka doświadczonych  osób w tym kierownik Referatu , który powinien ogarnąć prosty temat i czuwać nad podległymi mu urzędnikami.  

Panie burmistrzu Pomianowski jak długo brak odpowiedzialności będzie ośmieszał magistrat i  trawił kieszenie podatników.

Zacznij Pan w końcu rządzić do czego  pan się zobowiązałeś . Jednak  oczekiwalibyśmy nieco innych standardów . Czystki… jakich  pan dokonuje, to pana sprawa. Te decyzją ocenią wyborcy. Jednak zastępowanie jednych , swoimi…, jak się wydaje, nie są dobrą alternatywą…

J.K

rzeczuca

Czytany 1991 razy

Komentarze

-4
#31 S.R. 07-10-2020 13:07
Cytuję Z miasta:
Cytuję S.R.:
@ obserwator.
Nie odpowiedaj. Ja przestaję komentować. Bedę jedynie czytał Twoje i innych.

Tak nie komentuj już bo od wódki coś ci się robi z głowa.

Czytam. Dobrze piszesz. Tak trzymać.
+9
#30 Z miasta 07-10-2020 13:02
Cytuję S.R.:
@ obserwator.
Nie odpowiedaj. Ja przestaję komentować. Bedę jedynie czytał Twoje i innych.

Tak nie komentuj już bo od wódki coś ci się robi z głowa.
+7
#29 lenin 07-10-2020 12:23
Cytuję nocna zmiana:
Wojna płaskoziemców @S.R a @ Lenin to przypadek kliniczny .W medycynie nazywa się to Psychoza maniakalno - paranoidalna . Jest wynikiem długotrwałego stresu. Wiedza moja pochodzi z Internetu.
Dwa przeciwstawnie osobliwości są zaiste przedmiotem badań lubelskiej Akademii Medycznej.

Zapytam tylko- jest pan wierzący? Zależy panu na życiu wiecznym? Mamy wojnę między dobrem a złem, a pan tu o przyziemnych sprawach! Nie samym chlebem żyje człowiek!
+3
#28 arystoteles 07-10-2020 11:33
"W historii badań w Polsce nie mieliśmy jeszcze tego pułapu osiągniętego. Strategia testowania (...) się sprawdza" - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W środę zaraportowano wykrycie rekordowych 3003 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Od razu mi lepiej i czuję się bezpieczniej w naszym wspaniałym kraju, tylko martwi mnie że w ciągu 2 tyg liczba zgonów powiększyła się 3 krotnie, czyli testujemy więcej leczymy mniej?!?!? nic z tego nie rozumiemCytuję Adam:
Cytuję arystoteles:
tech.wp.pl/.../

tak jak 15 z tiktoka jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o zdrowiu Trumpa, tak nasz kazimierski blog jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o działaniu naszego urzędu

Ale przecież to informacje ze strony urzędu więc o co Ci chodzi??? prawda w oczy kole????

mi nie chodzi o dokumenty urzędowe tylko o teorie do nich dopisywane :D
+2
#27 arystoteles 07-10-2020 11:32
"W historii badań w Polsce nie mieliśmy jeszcze tego pułapu osiągniętego. Strategia testowania (...) się sprawdza" - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W środę zaraportowano wykrycie rekordowych 3003 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Od razu mi lepiej i czuję się bezpieczniej w naszym wspaniałym kraju, tylko martwi mnie że w ciągu 2 tyg liczba zgonów powiększyła się 3 krotnie, czyli testujemy więcej leczymy mniej?!?!? nic z tego nie rozumiem
-1
#26 Adam 07-10-2020 10:52
Cytuję arystoteles:
tech.wp.pl/.../

tak jak 15 z tiktoka jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o zdrowiu Trumpa, tak nasz kazimierski blog jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o działaniu naszego urzędu

Ale przecież to informacje ze strony urzędu więc o co Ci chodzi??? prawda w oczy kole????
-1
#25 S.R. 07-10-2020 08:22
@ obserwator.
Nie odpowiedaj. Ja przestaję komentować. Bedę jedynie czytał Twoje i innych.
+3
#24 arystoteles 07-10-2020 08:07
tech.wp.pl/.../

tak jak 15 z tiktoka jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o zdrowiu Trumpa, tak nasz kazimierski blog jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o działaniu naszego urzędu
-1
#23 S.R. 07-10-2020 07:59
Cytuję obserwator:
Wstyd @SR i lenin .
Zdominowaliście dyskusję, która jest nie tyle nudna, co już nie do zniesienia . Po sobie wiem, że komentarzy poza wami samymi chyba nikt nie czyta.
Nie odkryliście ameryki, wiec nie potrzebie się nakręcacie. Dodam ,że nie uwikłanego po żadnej ze stron obserwatora jest oczywiste , że stan w którym się znaleźliście jest nie do zatrzymania . Nie koniecznie zgadzam się z diagnozą @"Nocnej Zmiany" ale bez wódki pisać takich rzeczy normalny człowiek / a za takiego się jeszcze uważam/ nie jest w stanie . Nie każdy jednak ma taki luksus aby sobie na to pozwolić.


Zechciej zauważyć, że poza pozaną nikt, łacznie z Tobą, nie odniosł sie do artykułu. Również w komunikatorach Kazimierza, łacznie z Urzedem i Przychodnia Zdrowia nie podnosi PROBLEMU pandemii w Kazimierzu Dolnym i okolicy, a przecież on NAWARSTWIA SIE. Parkingi " pękają w szwach". Zakorkowane ulice. To turysci ze wszystkich zakatkow Polski. Ogladasz wypowiedzi, apeli, próśb wirusologów?
To zdjecie " Janko Muzykant " przywiózł, gdyby pokazać prof, Simonowi byłoby przykladem NIEODPOWIEDZIALNOSĆI. Odpisz : " nie ma pan racji" to daję słowo, że przestanę o tym pisać .
-2
#22 S.R. 07-10-2020 07:25
www.kazimierzdolny.pl/.../

" Janko Muzykant" przywiózł .

Dodaj komentarz