U radnego Seroki już stoi - nadajnik GSM

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wraca lęk mieszkańców związany  z budową nadajników telefonii komórkowej w naszej gminie .

Kilka miesięcy temu prawdziwy horror przeżywali mieszkańcy Jeziorszczyźny . Nadajnik bowiem miał zostać  zlokalizowany w pobliżu domów . W sierpniu natomiast trwoga sparaliżowała mieszkańców Witoszyna . Mieszkańcy stoczyli batalię… W tej sprawie radny Kamil Seroka w rekonesansie  dla mainstreamowego medium www.kazimierzdolny.pl, tak się wypowiadał…

„- Do momentu rozpoczęcia budowy nie mieliśmy na ten żadnej informacji, żadnej wiedzy. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym – mówi Kamil Seroka, radny Rady Miejskiej w Kazimierzu, który od budowanej wieży telekomunikacyjnej mieszka niewiele ponad 200 m. – Boimy się głównie o swoje zdrowie. Czy dostaniemy zapewnienie od operatora, że oddziaływanie wieży nie będzie wpływało negatywnie na zdrowie naszych rodzin? Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu i przyszłości sygnał może być zwiększony. Jaką mamy gwarancję, że nie będzie powikłań zdrowotnych z tego powodu?”

Obecnie sen z powiek  spędza planowana budowa  nadajnika GSM w  Okalu . Tak więc dzieje  się...w gminie .  Mieszkańcy tak naprawę nie bardzo wiedzą  jak rozumieć problem i rozwiać nurtujące  wątpliwości, co jest w pewnym sensie uzasadnione .

Iście szekspirowskie dylematy. Budować nadajniki  , czy zakazać budowy ?  A  może  bardziej się edukować ? Jak na razie problem związany z nadajnikami jest ,jako żywo. Czasami przybiera formę groteski ,tej na  poziomie jaki dylematów  mieszkańców  Kaplar z bestseleru „Konopielka”.

Reasumując.  Jaki wpływ sieci GSM na zdrowie organizmów żywych mają nadajniki , tego nikt w zasadzie nie  wie. I jeszcze długo wiedzieć nie będzie . Rzetelnej wiedzy na ten temat mieć trudo oczekiwać .

Jak na razie problemem samych masztów to jedno ,a  problem z zasięgiem  telefonów komórkowych to drugie i zdecydowanie ważniejszy problem.

Mówiła o tym na ostatniej sesji RM, radna J. Olejarz. Pani Justyna postulowała o poprawę jakości usług telekomunikacyjnych. Zasygnalizowała że  w  rzeczyckiej szkole nie ma zasięgu GSM  . I z tego powodu uczniowie będą mieli ograniczone możliwości nauki zdalnej, związanej z pandemią  koronki….

Burmistrz odpowiadając radnej  stwierdził – i słusznie - ,że nie on jest adresatem tej interpelacji .Tak więc należałoby się zwrócić do operatorów. Ci zaś mogą radnym przypomnieć wydarzenia związane z Smart City.

Jak pamiętamy wszyscy kilka miesięcy temu kolejny operator chciał montować nadajniki na szkole w Mieście .Radni „Dobrej Alternatywy” i nie tylko podnieśli larum. Wrzasku przy tym  było co niemiara. A tak naprawdę  nikt nie bardzo wiedział o co chodzi.

Tak się złożyło ,że radni w tej sprawie, niemal jednogłośnie – poza mną – odrzucili uchwałę dającą przyzwolenie jednemu z operatorów   na  montaż  nadajnika na szkole.

Radną Olejarz uspokoję, chodź nie jest to argument kojący zbolałe serce , że szkoła w Rzeczycy nie jest wyjątkiem w naszej gminie . Dwa lata temu oddana do użytku szkoła w Kazimierzu za gigantyczne miliony – dla niektórych najnowocześniejsza w Europie -  nie tylko nie ma zasięgu GSM ,ale  również Internetu. O problemie braku Internetu - a dzięki nadajnikom najszybciej możemy go  mieć – mówiło się od lat . Ale tylko się mówiło . Jedni chcieli  ,drudzy protestowali . Złotego środka nie wynaleziono. 

Tak więc problem z zasięgiem,  póki co, nie zostanie rozwiązany ,głowie dlatego, że zarówno władza wykonawcza jaki stanowiąca , w tej materii nie ma dostatecznej wiedzy.  

Radną Olejarz trochę uspokoję . W  Witoszynie podłączane są właśnie urządzenia  zasilające nadajnik. I lada moment będzie zasięg, a tym samym powinna poprawić się łączność - pani radna ! 

J.K

Czytany 2969 razy

Komentarze

+1
#25 watpiacy 03-11-2020 10:00
A moim zdaniem radny bardzo dobrze wiedział o tej inwestycji, ba! pewnie nawet pomogl zalatwic papiery z wlascicielem dzialki. Nie chce mi sie wierzyc, ze tak dobrze wspolpracujaca alternatywa doprowadzila do sytuacji, ze burmistrz nic nie powiedzial radnym... pic na wode fotomontaz
+1
#24 Ktoś nagrał 02-11-2020 20:51
+2
#23 S.R. 27-10-2020 00:01
@ Darek

Ten odcinek, podczas tzw . utwardzania drogi , który to przeprowadzili na własny koszt budowniczowie domów przy Młyńskiej, został pominięty, bo " kierownik" wysypywania różnego rodzaju badziewia i gruzu uznał, że jest na tyle twardy, że samochody transportujące materiał budowlany nie uszkodzą go. Stało się inaczej . W ubiegłym roku odcinek ten uległ dalszej degradacji kiedy budowano przy nim CUŚ takie, że wszyscy zachodza w głowę co to będzie.. Łopatą tam nic SPOŁECZNIK nie wskura..
+2
#22 rumburak 26-10-2020 20:59
Cytuję Bilski:
A z innej beczki to ja jestem za budową masztów. Moje pytanie brzmi czy Ty @janusz aby nie powinieneś chronić Parku Krajobrazowego przed jego zabudową? Przecież retoryka krasnalkowej rewolucji zabrania tu stawiania czegokolwiek. Może chociaż takie maszty?
telepolis.pl/.../...

A ja już wiem kogo Bilski krasnalem nazywa! To ten pan radny z artykułu który protestował na prawomyślnym kazimierskim portalu a teraz zamilkł i ma zasięg. Ciekawe ile płacą za takie protest, a potem za ich zaniechanie. W końcu telekomy mają kasę nie to co nasi kazimierscy bida biznesmeni.
+1
#21 Darek 26-10-2020 19:40
Cytuję S.R.:
Cytuję Z miasta:
Co do Okala, to udostępniam teren działki koło naszego wice burmistrza. Budować domów nie można wiec niech sobie nadajniki stawiają.


No no. Właściciel pola, zamieszkały w Helenówce, zadał BOLESNE pytanie panu Godlewskiemu bo : dom ten, jego działka, nasze okolice to działalność gospodarcza. Również opracowania naukowe m. innymi, że kuchenka mikrofalowa jest większym zagrożeniem dla naszego zdrowia nizli taki maszt. Te pozytywne dla 5 G opracowania i ta propozycja @ Z miasta postawią naszego vce burmistrza w nader trudnej sytuacji. Również do niej dopisał
sie @ Bilski proponując bojażliwym założyć folię na głowę. W ten sposób przyłaczą sie ro ruchu zwanego "FOLIARZE". Dodam też, że w ruch ten wpisuja sie antykowidowcy, a tych , boraxc pod uwage stawiane minusy, w nas nie brakuje.

Dochodzi tez problem drogi Młyńskiej. Ci pobudowani/ ich lokatorzy/ , o których piszą inni, do CZYSTEGO przejazdu samochodem wykorzystuja 2 działki p. Parysa i moją. haha. Razem TRZY. O ile w tym okresie zobaczę czysty samochód pana vce burmistrza to bedę miał pewność, ze jechał po naszych działkach.
Czas na drogę panie Jarosławie. Burmistrz, a pański przełożony, ŻADNEJ łaski nie robi. To jego obowiazek. Czy beda też chodniki ?. Teraz nie , ale .......... ?.

Roman jesteś wielkim niby społecznikiem więc weź łopatę I grabie i popraw drogę koło siebie. Jest tam błoto dzięki Tobie bo parę lat temu wywiozles tam od siebie z działki tak zwany margiel.
+2
#19 ELF 26-10-2020 19:08
Cytuję Z miasta:
Co do Okala, to udostępniam teren działki koło naszego wice burmistrza. Budować domów nie można wiec niech sobie nadajniki stawiają.

To się będzie dopiero działo....
-1
#18 S.R. 26-10-2020 18:51
"W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań" - zapowiedział Zbigniew Ziobro.

"Każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw" - napisał na Twitterze."
-4
#17 chłop z Okala 26-10-2020 18:40
Cytuję Bilski:
@adCytuję adrian:
co z tego ze jest internet i zasieg jak to bedzie powoli gotowac mozgi i tworzyc nowotwory i inne ,, palic i scinac te maszty dla ochrony wlasnej ..i to jak najszybciej .. duzo informacjoo jest o 5 g na youtube , tak ze prosze sie informowac i dzialac dla naszej wolnosci i zdrowia

@adrian foliowy hełm na głowę już masz?

Matka to musiała dużo śniegu zjeść...
-1
#16 S.R. 26-10-2020 18:40
William Golding – cytaty

„Myślę, że to głupie ze strony kobiet, by udowadniać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie, ona czyni to lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko, co się da. Więc jeśli dasz jej gówno, spodziewaj się jeszcze większego gówna.”
– William Golding

Dodaj komentarz