Obrady połączonych komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym - transmisja

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wczoraj (15.12.2020) odbyło się wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej . Komisje pozytywnie zaopiniowały projekty uchwał na piątkową sesję.  Radni dali  burmistrzowi zielone światło na przedłużenie ( bezprzetargowe )  umowy z dotychczasowym najemcą. Chodziło o  tereny zajmowane pod ogródki kawiarniane na ulicy Browarnej i Bulwarze. Trochę wątpliwości zasiała transakcja  wynajmu  pomieszczeń w „Trafo ” - omyłkowo wpisałem "Jatki" . W prawdzie są to małe pomieszczenia ( 5 i 10 m2)  jednak kwota oscylująca na poziomie 150 zł miesięcznie wydaje się zbyt niska.

Było także o kompostowaniu odpadów biodegradowalnych, które pod pewnymi warunkami można będzie kompostować w swoich gospodarstwach. Takie rozwiązania pozwolą zaoszczędzić pieniądze za wywóz nieczystości .

Pytałem wiceburmistrza Godlewskiego o plany budowy tzw. „Drogi Młyńskiej” w Okalu. Wiceburmistrz poinformował ,że w najbliższym czasie magistrat nie planuje budowy tej drogi . Natomiast w mpzp wyznaczone zostały dojazdy do działek.  Wiceburmistrz prosił osoby zainteresowane osoby  kontaktowały się z nim telefonicznie . Po raz kolejny sygnalizowałem konieczność uporządkowania tematu związanego z postojem  meleksów.

Jak wiadomo „obca” wygrała z Pomianowskim sprawę przed WSA w Lublinie w sprawie meleksów . Natomiast Państwowa Straż  Pożarna już od 2017 roku nie wyrażała zgody na postój meleksów  w zatoczce przy „ Gdańskiej”. Zatem na jakiej podstawie pobierane były opłaty za zajęcie pasa drogowego  i dlaczego magistrat przymykał "oko" ,podobnie jaki ws. ogródków kawiarnianych .

Od dwóch lat leży odłogiem nieuporządkowany temat handlu w mieście – nie licząc likwidacji handlu na ulicy Nadwiślańskiej . Nie ma woli rozwiązania problemu związanego z postojem meleksów dla całej branży .

Nie ma także woli uporządkowania w mieście chaosu  ws. ogródków kawiarnianych. I na koniec rzecz najistotniejsza.

Odłogiem leży miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Drgnęło coś… z planem na terenach wiejskich. Plan dla Kazimierza leży... Wprawdzie plan mógłby zostać uchwalony już jesienią ubiegłego roku, jednak  burmistrz  Pomianowski postanowił "zablokować" uchwalenie mpzp dla Kazimierza. Dlaczego ? Wkrótce się Państwo dowiecie. Na jutro zaplanowane  jest kolejne spotkanie Komisji Rewizyjnej w tej sprawie.

J.K

Czytany 1114 razy

Komentarze

+1
#1 .................... 21-12-2020 16:25
"Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w poniedziałek do siedziby Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. - Trwa zabezpieczanie dokumentacji dotyczącej inwestycji w Stobnicy - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych."

Dodaj komentarz