Obrady XXIII sesji Rady Miejskiej - krótki komentarz

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Wczoraj ( 18.12.2020 )  odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej. Przebiegła w iście sielskiej… atmosferze.

Gdyby nie kilka małych incydentów ,  byłoby naprawdę miło .Tuż przed rozpoczęciem obrad małe  faux pas  Burmistrza. Wtargnąwszy na  „salę obrad” , pewny siebie, burmistrz zwrócił mi uwagę następującymi słowami :  ”co pan  tutaj robi „ ?! Ironicznie dodał ,czy przypadkiem nie jestem uprzywilejowany….? Uświadamiając wszem i wobec , że sesja ma charakter  zdalny.

Nieśmiało odpowiedziałem panu burmistrzowi , że  nie jestem uprzywilejowany. Chociaż  zważywszy na zainteresowanie moją osobą,  nabrałem pewnych wątpliwości . Po czym przeprosiłem „wszystkich „  za swoją obecność.

Nie wypadało przecież zwracać  uwagi zarządcy z „ Celejowskiej ”,że jest to sesja Rady Miejskiej . Zatem  burmistrz jest bardziej gościem niż gospodarzem.

Transmisja z obrad jest do obejrzenia na  Facebooku oraz na kanale  You Tube „Blog Kazimierski” .

W szkole ,gdzie odbywają się obrady nadal nie mamy szybkiego Internetu .W wypasionym obiekcie , dostęp do sieci jedynie z telefonu.  

Na komentarz zasługuje pkt.4 porządku obrad. Informacje Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Mirosław Opoka, przewodniczący RM  poinformował o korespondencji nadesłanej do Rady https://youtu.be/49orsWrtF84?t=145

Zręcznie chytrzył , pisma czytał tak , aby przyniosło pożądany efekt...

Eksponowane było  pismo z Prokuratury  informujące o odmowie wszczęcia śledztwa ws. drogi na „Brzeziny”.

W tym przypadku padły nazwiska autorów zawiadomienia , radnego Kowalskiego  i R. Rybczyńskiego.

Mało kto wie, że  pierwszym „donosicielem” w sprawie nieszczęsnej drogi w Bochotnicy  był sam burmistrz.

Już po raz a trzeci w tej samej sprawie złożył zażalenie na rozstrzygnięcie puławskiej  prokuratury . Jednak o tym fakcie sza.

Kompletnie zignorowane zostały pisma mieszkańców  w tym bloku „Rotacyjnego” i innych obywateli . Zauważył to po raz kolejny radny Nieradka. Jak widać obecna administracja przy Senatorskiej 5 mieszkańców traktuje  obcesowo, jak przysłowiowy  „gorszy sort”. A raczej z podziałem  - „swoi” i „obcy”.

Konkludując, w  rewersie mamy inne pismo, które zręcznie odczytał M. Opoka .

W tym przypadku  skierowane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  przeze mnie w przedmiocie  wyłączenia LWKZ w Lublinie z procedury uzgadniania planu przestrzennego dla Kazimierza .

Jest to wypadkowa intryg i knowań jakie burmistrz Pomianowski wraz  zapleczem…prowadził wobec radnego Kowalskiego, wikłając przy tym organ LWKZ w Lublinie. O sprawie wkrótce... 

W tym przypadku Przewodniczący Rady poinformował jedynie ,że pismo do Ministerstwa wpłynęło od mieszkańca...

Zapewniam ,że mój podpis znany jest w magistracie na wyrywki. 

Zapewne zabroniono panu Przewodniczącemu poinformować o tym fakcie opinię publiczną.   

Wszak oczywistym jest ,że gdybym nie był radnym ,tych problemów bym nie miał ,co zresztą miałem zapowiedziane. 

Szerzej o intrygach  i całym galimatiasie z planem przestrzennego w niedalekiej przyszłości .

Sukcesywnie będę zamieszczał pisma dokumenty, w przedmiotowej sprawie. 

Oficjalnie zaczęło od  „Pearl Harbor” na XV sesji Rady Miejskiej,17 lutego 2020 r. Co było zaplanowane z wyrachowaniem.

Konsekwencje intryg Pomianowskiego i jego ludzi będą wielowymiarowe. Dotkną bez wątpienia wielu mieszkańców, którzy są nieświadomi co ich czeka. Celem samym w sobie miało być nieuchwalenie przez Radę mpzp dla Kazimierza, które od  lipca 2019 r jest gotowe do uchwalenia.

Pomianowski świadomie podjął takie działania , tylko dlatego, że korzystne zapisy w mpzp miała działka 655/6,stanowiąca moją współwłasność .

Akcja ,przeciw mojej skromnej osobie planowana była od dawna. Zadaniem kolegi Pomianowskiego,  Pawła Grabczaka , zmiany w mpzp dla działki 655/6 były niesprawiedliwe .

Pisał o tym w lipcu 2019 r (Grabczak & Świderska ) na "Kazimierz Komentuje". Obecnie artykuł znikł...ze strony.   

Pod wpływem pisma Grabczaka Konserwator -wbrew prawomocnym decyzjom wydanym przez LWKZ w Lublinie - wystosował pismo do Burmistrza W zasadzie nie mające żadnej rangi prawnej ale jednak D. Kopciowski pisze ,że uzgadniając plan dla działki 655/6 był nieświadom...

Oczy otworzył mu P. Grabczak, Pismo LWKZ z grudnia 2019 było przykrywką .Moim zdaniem powstało w uzgodnieniu z  burmistrzem, któremu A. Pomianowski nadał rangę dogmatu.   

Na koniec dobra  informacja dla wybranych... – zapewne tych swoich. Planowane są indywidualne zmiany  w studium i planie przestrzennym na obrzeżach miasta – zapowiedział  burmistrz na wczorajszej sesji . Nie wiemy w prawdzie  komu ten przywilej przypadnie ale na pewno tak będzie .

Sprawę zmian w mpzp  będzie pilotował  wiceburmistrz Godlewski. Zapewniam ,że w tym temacie jest naprawdę dobry .

Legitymizował w swoich komentarzach  „słynną „ budowę w Mięćmierzu, jako mieszkaniec . Jako burmistrz może znacznie więcej...

W sprawozdaniu wczorajszej sesji Burmistrz Pomianowski nawiązał do  spotkania jakie miało miejsce  u Marszałka Stawiarskiego ws. przyszłości „Term w Celejowie” . Zapewnił o wsparciu tego projektu . Podobnie wypowiadał się  o „Parku Wodnym ”  w Witoszynie  https://youtu.be/49orsWrtF84?t=686

Jak zatem czytać i zrozumieć zamiary burmistrza w sprawie mojej działki? 

W czasie interpelacji , padły dość istotne  kwestie . Zapomniane sprawy przypomniał  radny Krzysztof Nieradka . Szkoda tylko ,że dopiero  po dwóch latach radny zrozumiał reguły , które  toczą kazimierski samorząd . W prawdzie nie odbudujemy  potencjału ,który tkwił w ludziach  ale   warto wsłuchać się w głos radnego. To jest naprawdę mocne  https://youtu.be/2FX0L4LDv7I?t=972

Dla kontrastu... podziękowania dla Burmistrza od radnej Justyny Olejarz  https://youtu.be/2FX0L4LDv7I?t=1381

Żeby nie było ,że jestem stronniczy. 

J.K

Czytany 3368 razy

Komentarze

+3
#66 z miasta 25-12-2020 13:59
Cytuję kuzynka:
Cytuję Rambo:
Co z kokpit.....
Gdzie te plotki

.../0Informacja_o_wyborze_kand ydata_na_Dyrektora_KOKPiT.pdf


Wybór bardzo korzystny. Maksymilian Skrzeczkowski może być tylko co on robi w Bochotnicy. W KAZIU wynajmuje lokale dla turystów ,prowadzi dzielność gospodarczą?
-5
#65 kuzynka 24-12-2020 14:43
Cytuję Rambo:
Co z kokpit.....
Gdzie te plotki

.../0Informacja_o_wyborze_kand ydata_na_Dyrektora_KOKPiT.pdf
+4
#64 Rambo 21-12-2020 22:02
Co z kokpit.....
Gdzie te plotki
-8
#63 lenin 21-12-2020 18:25
Pocieszająca informacja - są także myślący milicjanci. Dziś w Puławach miałem okazję rozmawiać z byłym milicjantem, z którym znamy się od ponad 30 lat. Od słowa do słowa, sam zagadnal mnie czy się szczepie, mówię, że nie. Na co on stwierdził, że też się nie szczepi niewiadomo czym, mówił też coś o kontroli, że dzięki szczepionce będzie to możliwe... widać milicjant to wie więcej...
-3
#62 .................... 21-12-2020 16:28
@ Roman

Wiesz, gdzie leży Wielka Brytania ?

"Europa odwraca się do Wielkiej Brytanii. Zamyka granice, ogranicza możliwości wjazdu, przypłynięcia lub przelotu. Spora część z blisko 700 tys. Polaków, którzy mieszkają na co dzień na Wyspach, właśnie szuka sposobu dotarcia do domu.

Internetowe fora dla Polaków zapełniły się pytaniami: "Jedzie ktoś samochodem?", "Kto wraca po Wigilii do UK?", "Szukam transportu".

Powrót lotem od wtorku jest niemożliwy. Ostatnie samoloty na warszawskim Okęciu wylądują na godzinę przed północą. Powrót samochodem to dla wielu jedyna opcja. Jednak i z tym może być problem. O tym, jak wygląda sytuacja, pisze Krzysztof Janoś w materiale "Polacy nie mają jak wrócić. Tunel, promy, pociągi - wszystko stoi"."
0
#61 lenin 21-12-2020 14:42
Cytuję ....................:
@ lenin
Twój dr Milewski wypowiada się w Realu24

Przeczytaj co to za stacja.

wirtualnemedia.pl/.../...

A jakie ma to znaczenie? Nie ważne gdzie? Ważne kto! Dla mnie pan dr Milewski może wypowiadać się nie targowisku! Takich "Milewskich", którym zamyka się usta jest więcej, a mainstremowe media takich nie puszcza przecież. Pan milicjant mając córkę pracująca w stacji należącej do hsmerykanskich "gorali" powinien coś w tym temacie wiedzieć!
+2
#60 lenin 21-12-2020 14:34
Cytuję rumburak:
@lenin
Wiem wiem szczepionki to biznes wielkiej farmacji. Ale powiem czy ten okrutny spisek "wg. schematu: akcja-reakcja-rozwiązanie" knują Żydzi czy Chińczycy bo już sam niewiem. Antyszczepionkowiec Trump mówił że to wszystko wina Chińczyków inni że Żydów a jeszcze inni że wszystkim kierują masoni albo luminarze, grupa bildenberga, komisja trójstronna itd.

Czytaj ze zrozumieniem Biblię @rumburaku, tam wszystko jest.
+4
#59 arystoteles 21-12-2020 11:50
W związku z faktem wejścia w życie w dniu 21.12.2020 r. rozporządzenia dotyczącego wprowadzenia nowych obostrzeń, m.in. zakazu przemieszczania się na terenie RP w okresie od 31 grudnia od godziny 19 tej do 1 stycznia do godziny 6 rano, zwracam się z prośbą do Wysokiej Rady o sporządzenie wniosku do Trybunału konstytucyjnego (może od razu do jarka?) o zbadanie zgodność zapisu Konstytucji RP z zapisami zawartymi w ww. rozporządzeniu. Wniosek uzasadniam wyższością rozporządzeń nad wszelkimi aktami prawnymi w Polsce
-1
#58 rumburak 21-12-2020 11:46
@lenin
Wiem wiem szczepionki to biznes wielkiej farmacji. Ale powiem czy ten okrutny spisek "wg. schematu: akcja-reakcja-rozwiązanie" knują Żydzi czy Chińczycy bo już sam niewiem. Antyszczepionkowiec Trump mówił że to wszystko wina Chińczyków inni że Żydów a jeszcze inni że wszystkim kierują masoni albo luminarze, grupa bildenberga, komisja trójstronna itd.
-1
#57 .................... 21-12-2020 10:51
@ lenin
Twój dr Milewski wypowiada się w Realu24

Przeczytaj co to za stacja.

wirtualnemedia.pl/.../...

Dodaj komentarz