Jak uszanować kości kazimierskich Żydów ?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Pismo Chasydów nie pozostawia złudzeń . Między  poszczególnymi grupami wyznaniowymi Żydów iskrzy. Czy znajdziemy sposób wypracowania takich rozwiązań aby  pogodzić wszystkie strony ? Zobaczymy. Ważne jest aby rozmawiać . Lepiej byłoby aby rozmowy na temat sposobu upamiętnienia kazimierskich Żydów odbywały się bez zbędnych emocji .  

J.K

bulka1

bulka2

bulka3

bulka4

 

Czytany 2741 razy

Komentarze

+1
#65 ‏חסידות‎ 24-02-2021 08:34
Dziennik Wschodni donosi

"Za petycją w sprawie upamiętnienia Dawida Altera Kurzmanna głosować ma w czwartek Rada Miasta. Petycję złożyła szczecińska fundacja pod nazwą POLANSKI-Foundation.
Wspominany przez nią Dawid Alter Kurzmann był krakowskim kupcem, działaczem społecznym, filantropem i chasydem.
Od 1918 r. kierował finansami krakowskiego Domu Sierot Żydowskich. W październiku 1942 r. Niemcy wywieźli część dzieci do obozu zagłady w Bełżcu. Kurzmann, kierująca sierocińcem Anna Feuerstein i jej mąż Juliusz odmówili opuszczenia dzieci, więc zostali wywiezieni wraz z nimi i zgładzeni."
+1
#64 WiARA 22-02-2021 18:48
Cytuję zza światów:
tutaj ble ble o żydach, a na fb Pardes Festival aż się roi od zdjęć chasydów i różnych opowieści
www.facebook.com/.../


Jakie ble,ble. Piszemy o sytuacji, w jakiej znalazl się Kazimierz. Dobrze, że wspomniałeś o festiwalu. Kontakty z tym środowiskiem moga okazać sie pomocne . Wielokrotnie prelegentem na nim był radny powiatowy pan Marcin. Ponadto rocznicowe przemarsze od Ściany Płaczu do Synagogi również są argumentem wzmacniajacym racje .
+1
#63 zza światów 22-02-2021 17:36
tutaj ble ble o żydach, a na fb Pardes Festival aż się roi od zdjęć chasydów i różnych opowieści
www.facebook.com/.../
+1
#62 WiARA 21-02-2021 13:25
"zraelski portal "Ynet" - powołując się na źródła zbliżone do wysokich urzędników polskich - informuje, że Jarosław Kaczyński wysłał sygnał wskazujący na chęć zakończenia kryzysu dyplomatycznego między dwoma państwami. Lider Prawa i Sprawiedliwości chce także, aby do Warszawy przyleciał minister spraw zagranicznych Izraela.

"Z naszych doniesień wynika, że taka wizyta miałaby symbolizować nowe otwarcie we współpracy. Źródła sugerują, że końcowi kryzysu ma towarzyszyć zacieśniona współpraca w różnych dziedzinach: ekonomii, zdrowiu, energetyce oraz nauce" - czytamy w artykule. Jerozolima miała odpowiedzieć Warszawie z przychylnością, jednak zwróciła uwagę na ostatnie "skazanie polskich historyków za pisanie o Holokauście".

Chodzi o wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który nakazał badaczom Barbarze Engelking i Janowi Grabowskiemu przeproszenie za przedstawienie w ich publikacji jednej z opisanych postaci jako współwinnej śmierci Żydów podczas okupacji. Naukowcy zapowiedzieli apelację od werdyktu warszawskiego wymiaru sprawiedliwości.
Nowelizacja ustawy o IPN. "Izraelscy politycy zarzucają Polsce zniekształcanie prawdy historycznej"
0
#61 WiARA 21-02-2021 12:18
Emil Majuk
specjalista w Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN (www.tnn.pl), prezes Stowarzyszenia Panorama Kultur (www.pk.org.pl)
Lublin, lubelskie

Doświadczenie zawodowe

specjalista
Osrodek Brama Grodzka - Teatr NN www.tnn.pl
redaktor naczelny
Panorama Kultur - Europa Mniej Znana www.pk.org.pl

Redaktor naczelny magazynu internetowego poswieconego kulturze i tradycjom krajow Europy Srodkowej i Wschodniej,
oraz prezes zwiazanego z magazynem - Stowarzyszenia Panorama Kultur
+2
#60 J.K 21-02-2021 11:51
Cytuję WiARA:
Niedobrze. Komisja nie jest w stanie ustalić, kto Zacz ze szkoły, a zamierza ustalić, jak było z cadykiem pochowanym w XIX wieku.

Burmistrz stoi na czele zespołu, widocznie nie widzi potrzeby informowania
0
#59 WiARA 21-02-2021 11:38
Niedobrze. Komisja nie jest w stanie ustalić, kto Zacz ze szkoły, a zamierza ustalić, jak było z cadykiem pochowanym w XIX wieku.
+1
#58 J.K 21-02-2021 11:34
Cytuję WiARA:
Kilka dni temu zarzucani mi, że piszę nie na temat, a przecież temat nader ważki
Kilka ostatnich moich komentarzy to wskazywanie adresów, gdzie , wg.mnie należaloby się zwrócić o pomoc w opracowaniu dukementu, który należaloby zaprezentować stronie żydowskiej , w odpowiedzi na jej RACJE , oparte oprawo żydowskie.
Już kilka dobrych chwil upłynęło od SZUMNYCH zapowiedzi stworzenia zespołu, który to zadeklarował ,że zajmie sie wypracowaniem odpowiedzi i zajmie się sporzadzeniem dokumentacji opartej o prawo polskie.
Piszę, pisz i CISZA. Panie Januszu?.
Ten zespól faktycznie powstał ?. Jeśli tak, to kiedy i kto wchodzi w jego sklad ?

ps. Sprawa naprawdę poważna, a tak bagatelizowana.


Wiceburmistrz Godlewski , radni Wolna, Nieradko i Kowalski . Wiceburmistrz mówił dodatkowo o osobie z środowiska szkoły wchodzącej w skład komisji . Niestety nie wiem kto jest konkretnie oddelegowany do prac w komisji .
Czekamy obecnie aż wiceburmistrz zwoła posiedzenie komisji.
0
#57 WiARA 21-02-2021 11:23
I jeszcze jedno pytanie.

Czy prowadzone jest postepowanie prokuratorskie i na jakim jest etapie ?

Dodaj komentarz