Artur Pomianowski winny naruszenia dyscypliny finansów publicznych

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artur Pomianowski, Burmistrz Kazimierza Dolnego winny zarzutu niezatrzymania wadium przy realizacji zamówienia, przebudowa drogi Parchatka -Zbędowice . Chodzi o kwotę 70 tyś zł wadium. Konsekwencją braku wiedzy pana Pomianowskiego ,czy zwykłego dyletanctwa,  było przepłacenie za ww. inwestycję  około 1 500 000 zł( słownie, półtora miliona złotych ) .Szczegóły w komentarzu.

Przypomnijmy. Na początku 2020 roku burmistrz  Pomianowski chejtował mnie na swoim fejzbuku.

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2068-burmistrzu,-prawda-sama-sie-obroni.html

J.K

Czytany 1330 razy

Komentarze

-1
#33 miodek 03-07-2021 07:25
piszemy 70 tys. bo tysiąc nie tyś
+6
#32 akuratny 06-06-2021 11:05
Wielkie podziękowania należą się Panu radnemu Januszowi Kowalskiemu za czujność i dociekliwość. Chodzi przecież o publiczne pieniądze i inwestycje służące lokalnej społeczności. Kiedy wreszcie reszta Rady zrozumie, co oznacza pojęcie "dobro publiczne"?
0
#31 Strach 06-06-2021 05:22
Boisz się czegoś że usuwasz posty ? :lol: A artykuł z załącznikami był taki ciekawy o komentarzach nie wspomnę :-x
-5
#30 Jakub 02-06-2021 13:54
Czyli to wina meleksów, że na ulicy Puławskiej ( ale chyba chodzi o Aleje Kazimierza Wielkiego) samochody nie przestrzegają przepisów? Zastanów się co piszesz. Mówisz, że się znasz a wciąż gadasz głupoty, ja też wiem jak to wygląda w wypadku kolizji, jak wygląda kwestia odpowiedzialności w przypadku dzieci a jak w przypadku dorosłych, konsultowałem to z osobami którzy zajmują się tym na codzień, z sądowymi biegłymi, z profesorami Politechniki Lubelskiej, z prawnikami zajmującymi się tego typu sprawami zarówno w Lublinie jak i Warszawy i wieloma innymi osobami gdyż miałem początkowo taki rozdział zawrzeć w pracy magisterskiej. I gwarantuje Ci, że żadna z tych osób nie miała zbieżnego zdania z Twoim. Po prostu gadasz głupoty. Mówisz o pojeździe dopuszczonym do ruchu jakby to były nieuregulowane prawnie nowości a tak nie jest. Tu kończę, wystarczy mi już waszych prowokacji ;)
0
#29 WiARA 02-06-2021 10:38
Rodzice mają zazwyczaj świadomość, że gwarancją bezpieczeństwa zabawek jest symbol "CE", który obowiązkowo powinien znaleźć się na opakowaniach. Może być to jednak mylące - znak ten mówi jedynie, że producent deklaruje, iż jego produkt jest bezpieczny, co niestety nie zawsze pokrywa się z prawdą. Umieszczenie go jest obowiązkowe jeśli produkty mają trafić na rynek europejski, więc producenci nierzadko drukują go z automatu. "
0
#28 WiARA 02-06-2021 10:37
Uwaga na niebezpieczne zabawki z Chin!

“Chińskie zabawki zawierają substancje trujące”, “Duże stężenie ftalanów w zabawkach z Chin”... Takie nagłówki pojawiają się w prasie i w sieci częściej niż białe kozaki na “Pudelku”. Wśród zabawek kontrolowanych przez Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz Inspekcję Handlową nawet 45% wszystkich zabawek sprowadzanych z Państwa Środka nie spełnia norm jeśli chodzi o zawartość szkodliwych substancji - przede wszystkim stężenie ftalanów mogących powodować zaburzenia rozwoju, problemy neurologiczne, alergie, nowotwory, czy bezpłodność w wieku dorosłym.

Dane te dotyczą zabawek które trafiły do Polski w legalny sposób bez pominięcia administracji skarbowej i trafiły do krajowej dystrybucji. Aż strach pomyśleć jak wygląda kwestia bezpieczeństwa, gdy całe partie zabawek zamawiane są bezpośrednio od chińskich dostawców, z pominięciem oficjalnych kontroli.

Oczywiście chińskie zabawki z zewnątrz wyglądają często równie dobrze jak ich bezpieczne odpowiedniki - rodzice nie mogą mieć pewności, czy kupione przedmioty spełniają europejskie normy i są bezpieczne. “Ftalany najczęściej występują w miękkich, plastikowych zabawkach - lalkach, zwierzątkach do kąpieli, kucykach i jednorożcach, maskach karnawałowych, piłkach, skakankach, gryzakach, grzechotkach, samochodzikach z miękkimi oponami. To właśnie w tych importowanych z Chin zabawkach, szczególnie w lalkach i maskach na Halloween, poziomy zawartości ftalanów były rekordowe. Jednak przedstawiciele instytucji rządowych i administracji skarbowej zwracają uwagę, że problem dotyczy również wózków dziecięcych, wózków dla lalek, niektórych kosmetyków, a także dziecięcych fotelików samochodowych.” - podaje portal wgospodarce.
+2
#27 WiARA 02-06-2021 10:35
@ Jakub.
Ale nas o...... łeś.
POczytaj swoje wczesniejsze komentzarze. W jednym z nich wyraznie sugerujesz, że jesteś właścicielem stąd moje Ciebie " tytułowanie". Za chwilę umieszczę komunikat o produktach z Chin. Tak. W papierach wszystko okey. Tak na poczatek napisz co sadzisz o tym zdjeciu z jazdym " czerwonym"?. Czy , jako rodzic / dziadek godzisz sie, by Twoje dzieci / wnuki/ tak spedzały czas na wycieczce ?> Ulica Puławska to najbardziej oblegana ulica przez pędzxące samochody z Warszawy i do niej.
Piszesz byśmy się pouczyli a nie sluchali szamana. Haha. Ten ostatni to chyba ja, bo najwięcej opisałem sie. Powiem Ci, że wiele postepowań przygotowawczczych w sprawach o wypadki drogowe, nieszczesliwe zdarzenia, przeprowadzilem osobiście. Bardzo wiele poleciłem by przeprowadzili je inni a sam nadzorowałem ich przeorowadzenie. Widiałem bardo wielu zrozpoaconych rodziców. Widziałem osadzonych w areszcie kierujacych. Ja widziałem i prowadziłem sprawy a Ty ? Wiedz tez, że kazde zdarzenie drogowe rozpoczyna sie od wyjaśnienia co to za POJAZD I jego KIEROWCA. !!!!!!!!!!!!!!!!!. W tym momencie Twój VIN byłby malo wazny.
Teraz o wyrobach z Chin.
-1
#26 Jakub 02-06-2021 10:17
Ale pier**** głupoty xd mówię, przyjdźcie do mnie osobiście to pogadamy. Ale juz nawet nie dam rady czytać. Zrobiliście ze mnie szefa, podaliście ustawy które dotyczą organizatorów wycieczek a nie wiecie kto to jest, mylicie podstawowe pojęcia i po prostu nie mam o czym z wami dyskutować
. Idźcie zapytać radcy prawnego a nie chodzicie to jakiegoś szamana i potem gadacie takie głupoty że aż wstyd po prostu. Dwudziestoparo letnie osoby to dla was dzieci. Rzucacie ustawami które nie mówią nic na temat naszej usługi, podajesz ustawy a ciężko Ci jest je samemu przeczytać. Chyba sami jesteście dziećmi że piszecie takie brednie. Zostawiam was samych sobie, podeślijcie tu sobie paru fanów teorii płaskiej ziemi, oni lubią takie nie poparte niczym brednie, pasowali by do was.
+3
#25 WiARA 02-06-2021 07:44
Drodzy kierowcy SAMOBIEZNYCH.

Bierzecie na siebie olbrzymia odpowiedzialność. Z reklamy " Zwiedzaj Kazimierz" wyrażnie słychać, że obsługujecie też WYCIECZKI SZKOLNE. Pomyslcie i popytajcie czy jesteście uprawnieni do ich przewożenia.?

@ Jakub , w domyśle wasz szef powoła sie haha na VIN . Wy, powinniście skorzystać z rozsądku.

Wymagajcie od szefa, bo i on od Was wymaga.
0
#24 WiARA 02-06-2021 07:33
Cytuję z miasta:
youtu.be/53Gs0_hlK-Y czerwone meleksy w ilości kilkudziesięciu sztuk zapewnią ci doskonałą zabawę :D .Zapewne za kilka chwil wjadą do zatoczki coby O*****>

ps. Sorry za to " o ........ lić", ale inaczej sie nie da, bo beztroska PRZEWOŻNIKA aż nadto widoczna. Nie kieruję tym racem pretensji do kierowcy, bo prawdopodobnie on byłby o ........... ny przez szefa, że opóznia kurs i niepotrzebnie wyczerpuje BATERIĘ.

Dodaj komentarz