Rower- jako sposób na promocję Kazimierza i okolicy?

Oceń ten artykuł
(15 głosów)


Większości turystów odwiedzających w ciągu sezonu  nasze malownicze Miasteczko kojarzy się ono ze studnią na  rynku, zamkiem i wiślanym bulwarem. Ten głęboko zakorzeniony stereotyp dotyczący  postrzegania Kazimierza i przyczyniający się do koncentracji prawie całego ruchu turystycznego w obrębie Rynku,  jest bardzo szkodliwy i niepożądany. Czas najwyższy aby to zmienić. Wielką pracę przed którą należy chylić czoło, w tym kierunku czyni Portal Kazimierski, który systematycznie ukazując piękno regionu przedstawia propozycję pieszych wędrówek po bliższej i dalszej okolicy Kazimierza. Im więcej będzie tego typu działań i  propozycji ukazujących piękno i bogactwo ziemi kazimierskiej  dla przybywających turystów, tym większe szanse na przełamanie moim zdaniem dwóch największych i najważniejszych  barier: sezonowości oraz weekendowości. Są to problemy, które w przypadku miejscowości turystycznych, a taką przecież jest Kazimierz odgrywają dużą rolę i mają decydujący wpływ na życie i rozwój Mieszkańców oraz Gminy.
Bujna przyroda w którą wkomponowane jest Miasteczko, bogactwo krajobrazu oraz największa w Europie liczba wąwozów, to doskonałe warunki do rozwoju turystyki aktywnej, w tym też rowerowej. Jako pasjonat maratonów  rowerowych oraz turystyki rowerowej, który niestety z powodu wypadku musiał zawiesić, jak na razie, swoje hobby,   z uwagą obserwuję ten kierunek rozwoju turystki w Naszej Gminie. Pojawiające się wypożyczalnie rowerów, coraz więcej bicykli na samochodowych dachach oraz mijane w terenie osoby, które miałem okazję spotkać w czasie, kiedy byłem jeszcze w pełni sprawny, sprawiają, iż należy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mimo optymizmu nie należy jednak zbytnio się tym zachłystywać i osiadać na laurach, licząc, że jakoś to będzie.  Tylko przemyślane i metodyczne działania dadzą pożądane rezultaty.  Po tym jak miałem okazję przejechać na rowerze lub przejść większość polnych i leśnych dróg  oraz ścieżek w Naszej Gminie mogę z całą stanowczością stwierdzić, iż dysponujemy bardzo dużym potencjałem, który w chwili obecnej nie jest wykorzystany nawet w 20 %. Antidotum na taki stan rzeczy upatruję w zorganizowaniu dużej imprezy rowerowej, która ściągnęłaby w nasze strony miłośników dwóch kółek z całej Polski. Czy tak się stanie? Dowiemy się o tym już w najbliższy wtorek 10 stycznia 2012r, kiedy na moje zaproszenie przybędzie do Kazimierza znany kolarz, a obecnie organizator cyklu maratonów  rowerowych „ Merida Mazowia MTB Marathon”, Pan Cezary Zamana. Wspólnie z Panem Burmistrzem Grzegorzem Dunią będziemy rozmawiali na temat szans organizacji maratonu w naszym Miasteczku.  Jeśli dojdzie on do skutku, to wówczas mamy szansę gościć w Kazimierzu  ok. 1.5 tys. pasjonatów kolarstwa z całej Polski, z których przynajmniej część po zauroczeniu będzie tu wracać. Czego Panu Burmistrzowi, Mieszkańcom i sobie życzę.   
Ps. Kolarstwo to ciężki, ale piękny i dający dużo satysfakcji sport, o czym możecie się Państwo przekonać oglądając poniższy film, jaki powstał przy okazji maratonu rowerowego 750km/24h, którego miałem przyjemność być organizatorem i uczestnikiem. Dziś wiem, że łączenie tych dwóch funkcji było szaleństwem, zakończonym jednak happy endem. Z uwagi na remont drogi wojewódzkiej 824 w 2009r meta tego maratonu, w przeciwieństwie do poprzednich, które kończyły się w Kazimierzu, wyjątkowo miała miejsce w Nałęczowie

Rafał Suszek

 

Media

Czytany 19018 razy

Komentarze

0
#35 Alyssa 17-06-2021 15:04
Hi there would you mind sharing which blog platform you're working
with? I'm looking to start my own blog soon but I'm having a tough time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

The reason I ask is because your layout seems different
then most blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Apologies for being off-topic but I had to ask!

Have a look at my blog :: write an essay
for me
0
#34 Dominik 12-06-2021 21:54
Hello, I enjoy reading all of your article post. I wanted to write
a little comment to support you.

Here is my homepage: site
0
#33 Latashia 11-06-2021 21:50
In like approach, starting late, play poker has gotten a extra clear
stage of the game than essentially the instrument of wagering and
successful cash. Breathing is regarded to be a sure and clear method to deal
with oversee manage to regulate management direct calm you when the setting across the poker desk is pushed and
discharging up over the level. While enjoying poker if at
no matter point you can't deal with play poker, on a particularly significant level guarded,
disregarding all the trouble's a stunning likelihood to get some oxygen transferring into
your physique. Hockey, cricket, football, and many others are
bodily video games yet poker is a psychological one on a central
level like chess is a psychological evasion. You have a look
at different conflicts between these games.
So shut by as gobbled up characters can't deal with the current endeavor and upsetting suppositions mislead
your reasoning, they can in like approach affect your poker video games online generally.


Here is my web blog: pedo
hentai young
0
#32 Antonia 10-06-2021 17:54
Thanks to my father who shared with me about this website,
this webpage is actually amazing.

My blog post :: amoxicillin 500
0
#31 Regena 27-05-2021 02:13
2 diagnostic and daily charges than Asian American and White college students reported decrease charges
of pathological gambling. They're Hearing them more often than sixth grade students in 1995 students had been more likely to gamble.
Meaning they will be dealing with your money early which can flip into you withdrawing extra funds.
Its publisher Epic video games just lately announced they are going to get in contact with US now.
Far from being human life will not be shocking However that these video games can present a timeline.
When detrimental life is taken up largely by persons between 18 and sixty four years outdated received.
A large multiple replicate its web sites and/or mobile apps or ii to
any investigation we might do. Depend on that info to put in some
excellent performances at his new e book you could.
Nigerians are therefore free to parti*****te into any sports e book handle is ambiguous.
Guess smaller and unfold your bankroll in each sport the web sports betting sites.
0
#27 Lamar 20-04-2021 17:14
0
#26 Justine 19-04-2021 17:22
Marvelous, what a blog it is! This weblog provides helpful information to
us, keep it up.

Feel free to visit my web blog - Buy Erectol plus online

Dodaj komentarz