Rower- jako sposób na promocję Kazimierza i okolicy?

Oceń ten artykuł
(15 głosów)


Większości turystów odwiedzających w ciągu sezonu  nasze malownicze Miasteczko kojarzy się ono ze studnią na  rynku, zamkiem i wiślanym bulwarem. Ten głęboko zakorzeniony stereotyp dotyczący  postrzegania Kazimierza i przyczyniający się do koncentracji prawie całego ruchu turystycznego w obrębie Rynku,  jest bardzo szkodliwy i niepożądany. Czas najwyższy aby to zmienić. Wielką pracę przed którą należy chylić czoło, w tym kierunku czyni Portal Kazimierski, który systematycznie ukazując piękno regionu przedstawia propozycję pieszych wędrówek po bliższej i dalszej okolicy Kazimierza. Im więcej będzie tego typu działań i  propozycji ukazujących piękno i bogactwo ziemi kazimierskiej  dla przybywających turystów, tym większe szanse na przełamanie moim zdaniem dwóch największych i najważniejszych  barier: sezonowości oraz weekendowości. Są to problemy, które w przypadku miejscowości turystycznych, a taką przecież jest Kazimierz odgrywają dużą rolę i mają decydujący wpływ na życie i rozwój Mieszkańców oraz Gminy.
Bujna przyroda w którą wkomponowane jest Miasteczko, bogactwo krajobrazu oraz największa w Europie liczba wąwozów, to doskonałe warunki do rozwoju turystyki aktywnej, w tym też rowerowej. Jako pasjonat maratonów  rowerowych oraz turystyki rowerowej, który niestety z powodu wypadku musiał zawiesić, jak na razie, swoje hobby,   z uwagą obserwuję ten kierunek rozwoju turystki w Naszej Gminie. Pojawiające się wypożyczalnie rowerów, coraz więcej bicykli na samochodowych dachach oraz mijane w terenie osoby, które miałem okazję spotkać w czasie, kiedy byłem jeszcze w pełni sprawny, sprawiają, iż należy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mimo optymizmu nie należy jednak zbytnio się tym zachłystywać i osiadać na laurach, licząc, że jakoś to będzie.  Tylko przemyślane i metodyczne działania dadzą pożądane rezultaty.  Po tym jak miałem okazję przejechać na rowerze lub przejść większość polnych i leśnych dróg  oraz ścieżek w Naszej Gminie mogę z całą stanowczością stwierdzić, iż dysponujemy bardzo dużym potencjałem, który w chwili obecnej nie jest wykorzystany nawet w 20 %. Antidotum na taki stan rzeczy upatruję w zorganizowaniu dużej imprezy rowerowej, która ściągnęłaby w nasze strony miłośników dwóch kółek z całej Polski. Czy tak się stanie? Dowiemy się o tym już w najbliższy wtorek 10 stycznia 2012r, kiedy na moje zaproszenie przybędzie do Kazimierza znany kolarz, a obecnie organizator cyklu maratonów  rowerowych „ Merida Mazowia MTB Marathon”, Pan Cezary Zamana. Wspólnie z Panem Burmistrzem Grzegorzem Dunią będziemy rozmawiali na temat szans organizacji maratonu w naszym Miasteczku.  Jeśli dojdzie on do skutku, to wówczas mamy szansę gościć w Kazimierzu  ok. 1.5 tys. pasjonatów kolarstwa z całej Polski, z których przynajmniej część po zauroczeniu będzie tu wracać. Czego Panu Burmistrzowi, Mieszkańcom i sobie życzę.   
Ps. Kolarstwo to ciężki, ale piękny i dający dużo satysfakcji sport, o czym możecie się Państwo przekonać oglądając poniższy film, jaki powstał przy okazji maratonu rowerowego 750km/24h, którego miałem przyjemność być organizatorem i uczestnikiem. Dziś wiem, że łączenie tych dwóch funkcji było szaleństwem, zakończonym jednak happy endem. Z uwagi na remont drogi wojewódzkiej 824 w 2009r meta tego maratonu, w przeciwieństwie do poprzednich, które kończyły się w Kazimierzu, wyjątkowo miała miejsce w Nałęczowie

Rafał Suszek

 

Media

Czytany 20701 razy

Komentarze

0
#34 Cathern 01-07-2021 22:13
проститутки.Ру - проститутки города
москвы

Here is my web blog :: 38a.ru/.../...
0
#33 Quentin 29-06-2021 13:58
One other among the numerous advantages so that you can educating your kids how to boost their time is
that you might obtain some extra help in your individual house.
A variety of these benefits are pointed out under on your convenience.

You possibly could make a time interval administration recreation out of brushing your teeth, cleansing
up a room, and and so forth. When in high school and inside school, youngsters will embody more freedom, in terminology of studying and filling out homework initiatives.
Since you’ve the responsibly associated with working,
getting youngsters clothed to the day, and sending them off so as to highschool or
maybe daycare, you can see there’s good probability you know the significance of your power management
alto effectively. As for for you to teach your sons or daughters
about time management, namely your importance relating to it and how to realize, you
will get that web site of beneficial properties to doing so.

Since there are a lot of features to educating your kid in your significance of your time management, it's best to certainly accomplish that immediately.Also visit my blog post: homo
flow lyrics
0
#32 Antonia 10-06-2021 17:54
Thanks to my father who shared with me about this website,
this webpage is actually amazing.

My blog post :: amoxicillin 500
0
#31 Regena 27-05-2021 02:13
2 diagnostic and daily charges than Asian American and White college students reported decrease charges
of pathological gambling. They're Hearing them more often than sixth grade students in 1995 students had been more likely to gamble.
Meaning they will be dealing with your money early which can flip into you withdrawing extra funds.
Its publisher Epic video games just lately announced they are going to get in contact with US now.
Far from being human life will not be shocking However that these video games can present a timeline.
When detrimental life is taken up largely by persons between 18 and sixty four years outdated received.
A large multiple replicate its web sites and/or mobile apps or ii to
any investigation we might do. Depend on that info to put in some
excellent performances at his new e book you could.
Nigerians are therefore free to parti*****te into any sports e book handle is ambiguous.
Guess smaller and unfold your bankroll in each sport the web sports betting sites.
0
#30 Beau 14-05-2021 02:04
0
#29 Brook 14-05-2021 00:53
0
#28 Pamela 13-05-2021 20:20
0
#27 Lamar 20-04-2021 17:14
0
#26 Justine 19-04-2021 17:22
Marvelous, what a blog it is! This weblog provides helpful information to
us, keep it up.

Feel free to visit my web blog - Buy Erectol plus online

Nie masz uprawnień do komentowania