Merida Mazowia MTB Marathon w Kazimierzu Dolnym.

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

 

Sukcesem zakończyła się wczorajsza rozmowa przebywającego na moje zaproszenia w Kazimierzu Dolnym Pana Cezarego Zamany z władzami Kazimierza Dolnego. Tym samym nasze malownicze Miasteczko będzie gościło w październiku 2012r  dużą, jeśli nie największą w Polsce imprezę kolarską z cyklu „Merida Mazowia MTB Marathon”. Jest to znana i organizowana już od kilku lat impreza, która  ściąga z całego kraju setki kolarzy i miłośników dwóch kółek. Średnio w każdych zawodach udział bierze ok. 1200 zawodników.  Tym samym jest duża szansa, aby w październiku, wykorzystując magię i urok Kazimierza liczba ta była zbliżona lub jeszcze większa.  Z uwagi, iż kalendarz imprez Mazowi na ten rok jest już zamknięty i trudno posądzać aby któreś z miast zrezygnowało, postanowiliśmy aby Kazimierz był tym miejscem gdzie odbędzie się Epilog Merida Mazowia MTB Marathon. Byłyby to  zawody, które co prawda nie wliczają się do punktacji generalnej, ale gdzie z pewnością ducha walki i rywalizacji nie można odmówić zawodnikom. Kazimierz wówczas stałby się tym miejscem gdzie z jednej strony mielibyśmy podsumowanie całego cyklu Mazowi, ale również zapowiedź kalendarza i nowego cyklu na rok 2013. Sądząc po entuzjazmie Pana Zamany, który był zachwycony i zauroczony Miastem i okolicą wierzę, iż  impreza ta stanie się imprezą cykliczną, która na stałe wpisze się do kalendarza. Problemem pozostają tylko pieniądze, a dokładnie kwota ok. 10-15 tys, potrzebna na wkład Miasta w organizację. Z uwagi, iż kwota nie jest wygórowana mam nadzieję, że uda się ją wygospodarować w tegorocznym gminnym budżecie lub też jeśli zajdzie taka potrzeba poszukać funduszy na zewnątrz. A jest moim zdaniem naprawdę warto, gdyż jest to niepowtarzalna okazja aby pokazać setkom miłośników dwóch kółek  Kazimierz i okolice z perspektywy rowerowego siodełka i tym samym sprawić aby po zauroczeniu się miejscem część z nich tu wróciła, już nie na ściganie, ale np. na dłuższy rowerowy urlop.

 

Rafał Suszek

Czytany 4428 razy

Komentarze

+4
#4 D.S. 13-01-2012 17:17
W okolicy Kazimierza jest bardzo dużo dróg gruntowych więc jest gdzie pojeździc na rowerze górskim jak powiedział w radio burmistrz Dunia, ale też można pojeździc w mieście przecież mamy też ulice gruntowe ul. Nadedworce czy ul. Zbożowa tam jest dużo nierówności, kałuż czy błota po deszczu można szalec na rowerach górskich jak złoto.Ale pomysł na przyciągnięcie turystów dobry.
+4
#3 fankowala 12-01-2012 09:19
Każdy pomysł, który przyciągnie do Miasta turystów, a przy tym nie wymaga dużych nakładów finansowych jest dobry. Tym samym słowa uznania dla inicjatyway radnego. Osobiście ciekaw jestem jakie efekty dał Projekt "Promocja Marki Kazimierz Dolny" na którego realizację gmina wydała 350 tys złotych? Ilu ten projekt ściągnął turystów?
-3
#2 jjj 11-01-2012 23:27
beztabu.wp.tv/.../ mój pomysł na zabicie nudy!!!
+6
#1 wyborca 11-01-2012 20:30
Rafał na BURMISTRZA!!!

Dodaj komentarz