Organ..... propagandowy byłego burmistrza zawieszony.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Podczas wczorajszej sesji RM radni zadecydowali ,że organ propagandowy  byłego burmistrza ( p. Grzegorza Dunii ) pt. „ Gazeta Kazimierza Dolnego” został zawieszony. Oczywiście jak można było przewidzieć przeciwni  tej uchwale  byli radni, Pani Ewa Wolna, Jakub Pruchniak i Mirosław Opoka. Z argumentacją jednej i drugiej strony  możecie Państwo zapoznać się odsłuchując fragmenty z sesji Rady. Nie zdziwiło mnie, że w sprawę  zaangażowało się  Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza Dolnego w osobie prezesa ,Pana Bartłomieja Pniewskiego, sugerującego pozostawienie wydawania  pisma, lecz pod pewnymi zmianami (sic).Mam w związku z tym  pytanie. Gdzie mogę zapoznać się z uwagami pana prezesa  z  ostatniej kadencji Rady ? Dlaczego teraz walicie w bębny a nie w czasie kiedy gazeta się tworzyła? Przez ostatnie cztery lata współtworzyliście Gazetę Kazimierza Dolnego w niezmienionej treści. Dopiero teraz Wam się nie podoba forma? Mam także propozycję aby TPKD przysponsorowało…. I zajęło się wydawaniem gazety. Wzorem innych miast, gdzie organizacje pozarządowe angażują się w wydawanie lokalnych czasopism. Myślę, że SKiP także się zaangażuje, sprawa otwarta.  Mam także propozycję  aby piecze nad  redagowaniem czasopisma  zajęła się emerytowana nauczycielka  j. polskiego, rada Ewa Wolna. Pani Radna widzę Panią jako redaktor naczelną. Mam także pytanie Pani Radnej. Dlaczego pani zakłada, że zaoszczędzone na wydawaniu gazety pieniądze  w kwocie 30 tysięcy rocznie zostaną przejedzone?Wręcz szokiem było,że nic do powiedzienia nie miała dotyczchczasowa redaktor naczelana,Sekretarz Gminy,Pani Małgorzta Kuś,która za czasów burmistrza Dunii miała wiele..... do powiedzenia na temat gazety.Dzisiaj przybita....twarz redaktor naczelenj mówiła wszystko.

J.K

Radan Ewa Wolna

Prezes Bartłomiej Pniewski

Janusz Kowalski

Burmistrz Andrzej Pisula

 

 

 

Czytany 2867 razy

Komentarze

+7
#18 Adam 31-01-2015 09:50
Przesłuchałem wypowiedzi pani i pana aktualnych "oponentów" (agitatorów z ramienia G.W.), przestraszonych malejącymi wpływami w gminie, również malejącym nakładem G.W. Zdrowy, chłopski rozum powoli zwycięża.
Gratuluję burmistrzowi spełniania obietnic wyborczych! Oby tak dalej.
-2
#17 grymas50 31-01-2015 08:37
Cytuję Piotr:
@Grymas 50 -nie siej populizmu,przecież czy to będzie wydawał Dom Kultury,cz UM to jedno i to samo ,ten sam Pan,napisz coś od siebie,podpisz się Roman S......,a nie całe życie w "białych rękawiczkach".

A niby, jaki to "populizm" ja sieje. Ukazalem jedynie, jaką rolę w życiu miasteczek odgrywaja gazety lokalne.
Nie widzę powodu bym podpisywal sie " Roman S."
-3
#16 mosiek 30-01-2015 21:00
Panie Kowalski gdzie Pan kończyłeś szkoły milicyjne w Karczmiskach ? Jak Pan napisałeś imię Jakub ? Ucz się Pan,ucz. :lol: :lol: :D :oops:
+6
#15 sokól 30-01-2015 20:34
Grymas50 co tam dzieje się na twojej wichurze może bys się sprężył i sam zaczął wydawać taka gazetkę przecież cie stać
+4
#14 Piotr 30-01-2015 20:32
@Iga-dołącz,nikt nie zabroni ci otworzenia bloga ,czy też gazetki,wtedy tez będzie to twoje prywatne miasto?
+3
#13 Piotr 30-01-2015 20:29
@Grymas 50 -nie siej populizmu,przecież czy to będzie wydawał Dom Kultury,cz UM to jedno i to samo ,ten sam Pan,napisz coś od siebie,podpisz się Roman S......,a nie całe życie w "białych rękawiczkach".
0
#12 popiołek 30-01-2015 20:14
fakt !BO TEN BLOG NAPISZE WSZYSTKO CO CHCE Pan Burmistrz ,wszak to on go na siłę i za wszelką cenę wypromował .Ciekawe co na tym ugrał ?????
+6
#11 ... 30-01-2015 20:02
@iga po czym tak wnosisz? Gdzie widzisz prywatę pana Kowalskiego? Jakieś konkrety proszę, a nie tylko bicie piany pod publiczkę. Stołeczek się odsunął panu Grzegorzowi, to i nerwy zwolennikom puszczają. :D
-6
#10 iga 30-01-2015 19:54
Przepraszam,Kazimierz to prywatne miasto pana Kowalskiego i paru innych osób?

Dodaj komentarz