Szkolnictwa ciąg dalszy….

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Temat szkół nad cichł … Jednak poruszyło nas ostatnie stwierdzenie Pana Burmistrza „ocaliłem szkoły”. Ale przed kim lub przed czym? Czyżby przed samym sobą?

W lutym w szkołach odbyły się spotkania Burmistrza ze społecznością lokalną i pracownikami szkół. Tu należy dodać, że w Szkole Podstawowej w Rzeczycy – jako jedynej – do spotkania z pracownikami szkoły nie doszło. Kadra nie miała możliwości bezpośredniej rozmowy z Panem Burmistrzem i wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Na spotkaniu z mieszkańcami również zabrakło czasu na podjęcie dyskusji przez nauczycieli, ponieważ Pan Burmistrz bardzo spieszył się na spotkanie w Dąbrówce. Jednak do tematu powrócił podczas zebrania wiejskiego w Kol. Rzeczycy, kiedy to wybierany był sołtys i rada sołecka. Korzystając z nieobecności pracowników szkoły Burmistrz krytycznie odniósł się do nauczycieli oraz funkcjonowania placówki. PADŁY POWAŻNE ZARZUTY! Poruszony został temat pracy dydaktycznej szkoły – wyniki testu szóstoklasisty, funkcjonowania świetlicy i zarobki nauczycieli. W woli wyjaśnienia dla dobra uczniów nie można podawać „głośno” informacji dotyczącej wyników sprawdzianu. Stało się inaczej. Burmistrz na forum powiedział o niskich wynikach , zapominając, że wpływ na to mają różne czynniki – nie tylko praca dydaktyczna nauczycieli. Dlaczego zapomina się o latach kiedy wyniki testów były wysokie? Padły takie sformułowania jak: „pan i pani lepiej nauczyliby własne dziecko w domu niż nauczyciele w szkole”; „w szkole dzieje się źle”. Co to oznacza? Przykre jest, że osoby których ta sprawa najbardziej dotyczy nie miały szans obrony. Pan Burmistrz mówi o dobrym własnym imieniu, a co z dobrym imieniem szkoły i pracowników.

Mam nadzieję, że to wszystko co usłyszeli mieszkańcy wsi nie wpłynie negatywnie na relacje pomiędzy szkołą a społecznością lokalna i władzami.

L. K.

Czytany 5070 razy

Komentarze

+1
#13 rzeczyczanka 10-05-2011 20:14
Czy nikt nie widzi jak zaniedbany jest Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu? Ja wolę dać dziecko do Puław niż tam. Przecież to woła o pomstę do nieba jak jest tam brzydko na zewnątrz, bo w środku pewnie jako tako? Czy nic nie da się z tym zrobić? Może jakieś fundusze unijne na remont szkół w całej Gminie a nie na toaletę?
+3
#12 gobo 14-03-2011 09:04
Ciekawe dlaczego pan Dunia niebył tak wygadany na temat nauczycieli , na zebraniu wiejskim w szkole w Rzeczycy Nieładnie panie burmistrzu za plecami mówić takich rzeczy jeśli się panu niepodoba nauczanie to proszę prosto w oczy porozmawiać z panią dyrektor , bo rodzice są zadowoleni z tej szkoły i z nauczycieli nasze dzieci też.Panie Grzesiu co może być ważniejszego dla burmistrza od ludzi i ich zaufania które pan już niestety stracił??????
+4
#11 borys 12-03-2011 13:27
Z tego co mi wiadomo to w Kazimierskiej szkole dzieje się gorzej niż w wiejskich , więc może też by ją zamknąć panie burmistrzu?po drugie niech pan sobie nie schlebia bo to rodzice, nauczyciele i mieszkańcy uratowali szkoły , a po trzecie to może pana zdaniem powinniśmy dzieciom kupić stado krów i niech pasą skoro nauczyciele nie potrafią nauczać a w szkołach się żle dzieje :-| Żle to się dzieje w naszym urzędzie więc może najpierw zrobić remont z władzami urzędu a szkoły zostawić w spokoju .
+8
#10 qaz 06-03-2011 14:09
Myślę że jeszcze jakiś czas i CBA sie zainteresuje naszym kochanym burmistrzem.
+11
#9 fiki 03-03-2011 21:13
uważam, że powinno być referendum w sprawie odwołania G.D.
I niezłe przekręty wokół, śmierdzą, a te ulubione to dział pod tytułem "Handel Nieruchomościami" i "studium z.p.".
+8
#8 L.K. 03-03-2011 21:05
Dziękuje za umieszczenie artykuły na Pańskim blogu. Serdecznie pozdrawiam. L.K.
+4
#7 tolek 03-03-2011 20:38
Co tu dużo mówic, chwyt poniżej pasa. :cry:
+5
#6 J.K 03-03-2011 20:31
Maniek- posłuchasz pana burmistrza. ;-)
Mniej więcej sza godzinkę może będzie odsłuchać V sesje RM w całości.
No cóż mi nie wypada komentować ale naprawdę opadają ręce.
+11
#5 Kaja 03-03-2011 19:35
maniek, oj cięzko będzie burmistrzowi pozyskać sobie zaufanie, o ile to w ogóle mozliwe. Nawet jeśli powie coś co jest prawdą coś co ma sens, to i tak wszyscy będziemy sie zastanawiać czy to niekolejlna gierka. Sprawowanie władzy przez Pana G.D. to naprawdę w tej chwili juz nie ma sensu :(
+8
#4 maniek 03-03-2011 18:38
Panie Januszu czy prawdą jest że na ostatniej Sesji Rady MIasta Burmistrz mówił o wzajemnym zaufaniu, co jest warunkiem rozwoju gminy.
Jak te słowa brzmią w ustach człowieka, który w trakcie kampanii wyborczej mówił o tym, iż nie będzie żadnej reorganizacji szkół a po wyborach te reorganizację chciał przeprowadzić... Ocenę tego faktu pozostawiam Państwu...

Dodaj komentarz