Zastaw się,a postaw się,czyli wobory na bogato...

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj otrzymałem telefon od mieszkańca, który  był zniesmaczony  przebudową drogi na ulicy Nadwiślańskiej. To już kolejna osoba, która była zaniepokojona tą inwestycją. Okazało się bowiem,że nikt z urzędników nie raczył powiadomić mieszkańców o możliwych utrudnieniach związanych z przebudową ulicy. Mieszkańcy  są również zbulwersowani faktem wymiany  starego bruku i zastąpienie go drogim granitem.Technologia  dokładnie taka, jak zaleca tygodnik  „Pani Domu”.

Zaniepokojone osoby  dostrzegają  brak odpowiedniego  nadzoru służb konserwatorskich nie tylko w odniesieniu do  kazimierskich zabytków ale także ulic,które są integralną częścią układu urbanistyczno architektonicznego Kazimierza .

O ile można zrozumieć pana konserwatora ,że w przypadku Rotacyjnego ma problem z ustaleniem przebiegu strefy konserwatorskiej, ściślej mówiąc, przez który pokój  biegnie magiczna… linia – zachęcam do przeczytania artykułu  http://z-rynku.pl/2018/10/sprawa-rotacyjnego-cd/ -  to w przypadku ulicy Nadwiślańskiej problemu być nie powinno.

Jak wiemy przebudowa infrastruktury drogowej w mieście jest konieczna. Jednak powinno się  to odbywać z poszanowaniem zasad konserwatorskich,  tradycji historyczne, ale także z uwzględnieniem możliwości finansowych miasta .

 Nic nie stało na przeszkodzie, aby ulica Nadwiślańska była traktem pieszojeznym. Nadwiślańska - podobnie jak większość uliczek - powinna być  wykonana w taki  sposób, aby wyeliminować wysokie  chodniki, które utrudniają życie.Chodniki  powinny być wykonane z płyt, bądź drobnej kostki  granitowej.

Taki sposób przebudowy infrastruktury drogowej  byłby bardziej praktyczny i dałby oszczędności wystarczające do przebudowy ulicy Sadowej.

Nie wiem z jakich powodów  burmistrz zgodził się na tak drogie rozwiązania. Ulica  budowana jest nie tyle z kostki ,co granitowych  bloczków (sic) . Pytanie zasadnicze, to gdzie podział się historyczny bruk, który również jest w cenie. Jak wiemy pierwotny projekt uwzględniał wykorzystanie istniejącego bruku do przebudowy ulicy.

Jak wiemy przebudowa tej ulicy  miała kosztować około 1 500 000 złotych. Ostatecznie, po przetargu inwestycja  została wyszacowana na około 2 mln zł (sic).

Jak można było się spodziewać,  faktem podrożenia inwestycji, około 30 % ,nikt bardzo się nie przejął. Mamy gorący okres  wyborczy,zarówno radni jak i burmistrz chcą się wykazać, szkoda tylko, że przez rozrzutność.Ufam,że w przyszłości, zmiany ustawowe pójdą  w  takim kierunku, aby w roku wyborczym nie  było możliwe  rozpisywanie nowych inwestycji.

Takie rozwiązania mogłyby dać  olbrzymie oszczędności,  w skali kraju powiedzmy, rzędu  VAT-owskiej luki...

J.K

Czytany 2088 razy

Komentarze

+7
#26 sprawiedliwy 09-10-2018 09:04
"Otóż Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym wyemitował 5 mln obligacje, które wykupił BS w Kazimierzu.
Dodatkowo Burmistrz zaciągnął niedawno dwumilionowy kredyt w Banku Spółdzielczym na realizacje inwestycji - przed wyborami samorządowymi.
Myślę ,że sprawa jest skandaliczna, powinna się zająć KNF - Komisja Nadzoru Finansowego.
Panie prezesie zagalopował się pan i to bardzo."

O tak to wielki skandal !!!!!!! Popieram Obserwatora. Sprawą powinna zająć się nie tylko KNF ale i prokuratura.
+6
#25 Gryfin 08-10-2018 19:33
Rozwiązanie zagadki:,, Historyczny bruk'' jest składowany na parkingu zielonym za szkołą kontenerową.
+4
#24 małojec 08-10-2018 19:26
Jestem zszokowany poziomem Pana Czarka. Sprawa jest absolutnie skandaliczna
+4
#23 rumburak 08-10-2018 19:11
Cytuję mieszkaniec:
rumburak tak głosuj na Wawra i RR to oni ci miodem płynąca gminę zaoferują .Żeby coś zrobić to dzban musi być pełny a jest pusty.

Po pierwsze nie pisałem na kogo będę głosował tylko że na chamów i prostaków nie będę głosował dla zasady!
Na RR nie da się zagłosować bo nie kandyduje!
Kto nie robił nic aby coś do tego dzbana skapnęło!
Kto opróżnił ten dzban tak że nawet na te "drogi przede wszystkim" nie ma, a pan bankowiec już zaciera łapki bo przecież żyje z gminnych kredytów!
-3
#22 mieszkaniec 08-10-2018 19:04
rumburak tak głosuj na Wawra i RR to oni ci miodem płynąca gminę zaoferują .Żeby coś zrobić to dzban musi być pełny a jest pusty.
+9
#21 rumburak 08-10-2018 18:52
Kampania w wykonaniu sztabu Pisuli to oczernianie przeciwników i zrywanie plakatów na Dołach... Stąd takie aroganckie i prostackie teksty jak pana bankowca Cezarego. Żadnego przekazu dla mnie po co mam głosować na tego Pisulę, a tylko że tamci będą coś blokować... Jedyne co to te drogi w haśle wyborczym, ale to dość oczywista oczywistość.
Wicik to to co ma do zaprezentowania do zdjęcia, swoje i Kubisia z jakimiś ministrami czy innymi wice i z premierem co to ich popierają. Wicik też ma na koncie podobne aroganckie i prymitywne ataki dotyczące osobistych i dość intymnych spraw przeciwników. Na szczęście trochę się opamiętał.
Jak chcecie głosujcie na prymitywów sami wystawicie sobie świadectwo. Tylko nie mówcie że to tylko kampania wyborcza, która ma swoje prawa. Człowiek wychowany, a tylko taki nadaje się do władzy wie gdzie są granice. Arogant i prymityw takim po wyborach pozostanie.
+12
#20 obserwator 08-10-2018 18:02
W całej Polsce walczymy z seksizmem i rożnymi przejawami kumoterstwa,jednak w Kazimierzu tego typu formy zachowań są przejawem bohaterstwa.
O taki komentarz znalazłem na profilu Romany Rupiewicz, pełnomocnika KWW Nasza Gmina Nasza Odpowiedzialność.
Komentarz pana Cezary Wojtanowicza, Wiceprezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Kazimierzu Dolnym.
cyt: "Tak tak, z tym spadkiem demografii to ... macie pole do popisu (bez odbioru) a zadłużeni jesteśmy wszyscy bez wyjątku - takie życie!!!"
Seksistowski wpis niewątpliwie kierowany jest do p. Romany Rupiewicz .
Jest ordynarny i chamski.
U każdego człowieka mającego minimum empatii,taki komentarz powinien wzbudzić obrzydzenie,jednak nie w Kazimierzu.
Sympatyzujący z burmistrzem Andrzejem Pisulą Cezary Wojtanowicz powinien się wstydzić i zastanowić co robi .
Wiceprezes banku nie powinien uzewnętrzniać swoich sympatii, czy preferencji politycznych,tym bardziej,że sprawa ma pewien podtekst finansowy.
Otóż Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym wyemitował 5 mln obligacje, które wykupił BS w Kazimierzu.
Dodatkowo Burmistrz zaciągnął niedawno dwumilionowy kredyt w Banku Spółdzielczym na realizacje inwestycji - przed wyborami samorządowymi.
Myślę ,że sprawa jest skandaliczna, powinna się zająć KNF - Komisja Nadzoru Finansowego.
Panie prezesie zagalopował się pan i to bardzo.
-2
#19 witStwosz 08-10-2018 08:49
Cytuję znawca:
A kto ma tego przypilnować?
Politolog od inwestycji i śmieci Pomianowski?
Muzyk od liścia Pisula?
Kto?

Podpisuje się pod tym!!
+5
#18 grymas50 08-10-2018 08:14
Gdzie bruk?. Mam nadzieję, że z część tego bruku wykorzystano na wjazd do klasztoru. Byloby skandalem do kwadratu, gdyby było inaczej.
+8
#17 skandal 08-10-2018 08:06
Skandal goni w miasteczku skandal.

Cytuję Autora tekstu: "Pytanie zasadnicze, to gdzie podział się historyczny bruk, który również jest w cenie. Jak wiemy pierwotny projekt uwzględniał wykorzystanie istniejącego bruku do przebudowy ulicy."

Cenny bruk, historyczny bruk, jak pisze Autor tekstu, po prostu usunięto? Kto pozwolił na taki rabunek? Kto pozwala na tak nikczemne traktowanie zabytkowej substancji miasteczka? Burmistrz i rada miasta powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej!

Uliczka okupowana przez handlarzy wszelkiego rodzaju badziewia staje się pseudopromenadą z innego niż kazimierski świat. Skandal!

Dodaj komentarz