Czy w Kazimierzu powstanie pomnik przyrody

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Zanim na listę światowego dziedzictwa UNESCO trafią kazimierskie reklamy z oryginalnym… nazewnictwem PUB, BURGER, KEBAB - czy inne wytwory ludzkiej wyobraźni, postanowiłem złożyć  wniosek do Rady Miejskiej o ustanowienie Wąwozu Czarnego pomnikiem przyrody. Korzeniowy Dół  powoli przestaje istnieć przez tzw. turystykę komercyjną. Nie trudno zauważyć, że taka forma oferowanego "produktu lokalnego"  zdominowała miasto. Ludzie z tego środowiska mają  argumenty, które oddziaływają nawet na urny wyborcze. Komercyjny  przemysł turystyczny staje się głównym produktem Kazimierza, a wpływowi ludzie, rządni coraz większego zysku, stworzyli w mieście para-mafijne struktury, dążąc do całkowitego zawłaszczenia miasteczka. Czy Burmistrz oraz Rada Miejska jest w stanie temu przeciwdziałać? Teoretycznie tak, ale w praktyce są My i Oni. Dotychczasowe dziania burmistrza nie dają dużych nadziei na zmianę - ale może się to zmieni. Prowadzone są także fortele do przeciągnięcia na stronę sitwy miejskich radnych (sic). Zmarginalizowana i podzielona  społeczność Kazimierza nie wiele może i nie jest w stanie przeciwstawić się niekorzystnym tendencjom. Zagrożona jest nie tylko Nasza kultura, ale także tradycja historyczna i tożsamość miasteczka. Nieliczni jednak problem ten zauważają. Media milczą nie chcąc narazić się władzy. Może warto czasami zastanowić się na tym wszystkim i pomyśleć, co sprawia, że Kazimierz nadal cieszy się  dużym uznaniem i  zainteresowaniem. Chyba nam wszystkim zależy, aby tego wszystkiego nie zaprzepaścić. Kazimierz to nie tylko artefakty, czy historyczna architektura ale gównie otaczająca miasteczko przyroda. Warto o tym pamiętać.

J.K

Wniosek ws wawozu Czrnego

Czytany 1676 razy

Komentarze

+1
#14 Kazimierz Kocham 30-04-2019 13:30
Cytuję grymas50:
" a wpływowi ludzie, rządni coraz większego zysku, stworzyli w mieście paramafijne struktury, dążąc do całkowitego zawłaszczenia miasteczka"
Mocne. Bardzo mocne.

Mocne? Raczej żałosne... Po prostu kolejna teoria spiskowa na tym blogu ,która nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością. No chyba że w Kazimierzu nagle zaczęła działać groźna mafia,a ja nic o tym nie wiem.
+8
#13 z Witoszyna 24-04-2019 21:00
Cytuję baart:
"Ludzie z tego środowiska mają argumenty, które oddziaływają nawet na urny wyborcze"

może alkomat warto podłączyć do komputera?


Jeden z lokalnych byznesmenów obiecał na jednej z wiosek zakup działki na potrzeby straży jeśli tylko wybory wygra pan... ludzi dowożono pod sam lokal wyborczy. no i wygrał... nieproporcjonalnie w porównaniu do innych komisji obwodowych. Czy to nie jest zawłaszczanie miasteczka? Panie baart? Co pan o tym sądzi?

W poprzednich wyborach obecny pan radny też był mocno zaangażowany w intrygę mającą na celu zgnoić starszego i schorowanego człowieka tylko dlatego, że popierał "nieodpowiednią" osobę...
+12
#12 J.K 24-04-2019 07:20
@baart ."Zanim na listę światowego dziedzictwa UNESCO trafią kazimierskie reklamy z oryginalnym… nazewnictwem PUB ,BURGER, KEBAB - czy inne wytwory ludzkiej wyobraźni "

Jest to oczywiście ironia.

@ baart "Ludzie z tego środowiska mają argumenty, które oddziaływają nawet na urny wyborcze"

Jest to niezaprzeczalny fakt ! W stosownym czasie złożę stosowny wniosek do rady aby następne samorządowe odbyły się pod egidą OBWE :lol: w okręgu wyborczym nr 4.
-8
#11 baart 23-04-2019 23:30
"Ludzie z tego środowiska mają argumenty, które oddziaływają nawet na urny wyborcze"

może alkomat warto podłączyć do komputera?
-5
#10 baart 23-04-2019 23:27
"Zanim na listę światowego dziedzictwa UNESCO trafią kazimierskie reklamy z oryginalnym… nazewnictwem PUB ,BURGER, KEBAB - czy inne wytwory ludzkiej wyobraźni "


chyba coś nie tak u Pana z głową? bo przecież Pan dobrze wie , że takie nazwy nie trafią....
-3
#9 ło Matko! 23-04-2019 22:57
Plecie jak potłuczony! Leki trza podać szybko!
+9
#8 grymas50 23-04-2019 19:55
Ach Słoneczna Sycylia.
bing.com/.../...
-3
#7 L.K 23-04-2019 15:45
"wpływowi ludzie, rządni coraz większego zysku, stworzyli w mieście paramafijne struktury, dążąc do całkowitego zawłaszczenia miasteczka"

czasami to się zastanawiam panie JK czy pan żyje w tej samej rzeczywistości czy może raczej w rzeczywistości wyimaginowanej przez pańską wyobraźnie, w której to wszyscy są złoczyńcami, a pan jako jedyny, sam, policjant, strażnik teksasu na straży prawa i sprawiedliwości przeciwko skorumpowanemu światu mafii.
niech pan się obudzi. to nie Teksas tylko niewielka mieścina gdzie każdy zna każdego na wylot i każdy przekręt od razu wychodzi na jaw.
-9
#6 kl 23-04-2019 14:36
Przez dziesiątki lat był sobie wąwóz i był. Nikogo nie obchodził poza garstką mieszkańców utyskujących że kiepski do jazdy. Aż tu nagle kasa się na utwardzenie znalazła więc od razu wymyslanie się zaczęlo. Całę święta się widać głowiono zamiast cieszyć świętami, co by tu zrobić by zaszkodzić w wydaniu pozyskanej kasy strojąc się w piórka szlachetności. I wymyslono.

Co z karami wam nie wyszlo za wycięte dęby co tak tupaliście nóźkami z nadzieją ze suszyć po tym pisaniu to inaczej musicie judzić.
+10
#5 małojec 23-04-2019 13:17
Cytuję grymas50:
" a wpływowi ludzie, rządni coraz większego zysku, stworzyli w mieście paramafijne struktury, dążąc do całkowitego zawłaszczenia miasteczka"
Mocne. Bardzo mocne.

Mocne ale prawdziwe !

Dodaj komentarz