Burmistrz Pomianowski ignoruje Radę Miejską.Wyniki audytu przekazał dziennikarzom.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W Dzienniku Wschodnim ukazał się artykuł pt.” Audyt wykazał wiele uchybień. Mieszkańcy dowiedzą się jak było”

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/kazimierz-dolny-audyt-wykazal-wiele-uchybien-mieszkancy-dowiedza-sie-jak-bylo,n,1000244014.html

Ze zdumieniem przeczytałem rewelacje o  zakończonym  audycie. Jeszcze bardziej  szokuje sposób w jaki burmistrz poinformował opinię publiczną  o zakończonej  kontroli. Zwykła kultura osobista i przyzwoitość nakazywałaby aby nasamprzód  powiadomić  Radę Miejską, zanim pobiegnie się do mediów.

Jak można  było się spodziewać  o audycie nie ma wzmianki na oficjalnej stronie Kazimierza Dolnego, czy  w   Biuletynie Informacji Publicznej.

No cóż, jaki włodarz, taka kultura przekazu.

W tekście  DW czytamy:

„Kiepska sytuacja finansowa, brak planowania, niegospodarność, zawieranie umów bez zachowania procedur dotyczących zamówień publicznych. To tylko niektóre wyniki audytu przeprowadzonego w jednostkach podległych burmistrzowi Kazimierza Dolnego.”

Skoro niegospodarność , to burmistrz zapewne powiadomił już  organy ścigania. Niegospodarność,to przestępstwo !

Jestem zwolennikiem tezy, że najlepszą formą zaufania jest kontrola. Tyle tylko, że te rejony…kazimierskiego magistratu, których kontrolę zlecił burmistrz są ważne ale nie najważniejsze. Nadal nie ma  reakcji burmistrza Pomianowskiego na skandal związany z budową szkoły. Winnych zniedbań nie ma, a miliony złotych publicznych pieniędzy zostały utopione w skarpie. Jestem za wszelkimi kontrolami, audytami i tym wszystkim, co pomoże zatkać dziurę wypływu publicznych pieniędzy z magistratu. W przedmiotowej sprawie wszystko  się wyjaśni, kiedy zapoznamy się z konkretnymi liczbami dot. wysokości  strat o których wspomina burmistrz. Do audytu również powinni  odnieść się zainteresowani, czyli osoby odpowiedzialni zarówno za MZK jak i  KOKPiT.

Nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby nie fakt, że  kontrola dotyczy czasu, kiedy wice burmistrzem był właśnie pan Artur Pomianowski. W tej kwestii  burmistrz powinien się wytlumaczyć. Sytuacja gdzie burmistrz nasyła na "siebie" kontrolę jest całkowicie niezrozumiała dla mieszkańców  i  odbiera wiarygodność burmistrzowi.

Panie burmistrzu z dobrego serca życzę. Zmień pan sztabowców.

W miasteczku chodzą słuchy, że po reorganizacji…  handlu  na ulicy Nadwiślańskiej, następnym krokiem będzie przekształcenie własnościowe  MZK . Nowe ma przyjść także na wzgórze  zamkowe. Jakie plany ma burmistrz, dowiemy się zapewne  z gazet,a sprawie  będziemy przyglądać się uważnie.

J.K

Czytany 1344 razy

Komentarze

+2
#22 gość 09-06-2019 22:52
Cytuję RATUNKU!!!!!:
Ratunku KOMARY!!!!!!

Popieram w mieście komary odstaszaja turystów
+4
#21 Greg 09-06-2019 20:18
Cytuję RATUNKU!!!!!:
Ratunku KOMARY!!!!!!

Komary były, są i będą. Zrób sobie wydarzenie na FB! My mamy większe problemy w mieście niż komary!!!!!!!
Kombinatorzy robią wszystko, żeby zagarnąć miasto dla siebie. Przestań mydlić oczy komarami!!!!!!!!!!!!!
+4
#20 RATUNKU!!!!! 09-06-2019 18:49
Ratunku KOMARY!!!!!!
+12
#19 spod Bochotnicy 09-06-2019 16:06
Pan burmistrz Artur Pomianowski stosuje i sprytną i prymitywną zarazem taktykę ciągłego powoływania się głosy i oczekiwania mieszkańców. Mądry i pragmatyczny burmistrz wysłu*****e głosów mieszkańców (a przy okazji pytanie: gdzież to pan burmistrz prowadzi owe konsultacje społeczne?), ale przede wszystkim buduje własną wizję rozwoju miasteczka i gminy i do tych pomysłów przekonuje mieszkańców. Tymczasem specjalnością pana Pomianowskiego jest wygłaszanie nic nie mówiących ogólników. Nie potrafi nawet skomentować rzeczowo i profesjonalnie wyników audytu. Po co zatem zarządzał ów audyt? A fakt, że tak chętnie komunikuje z mediami to wyraz kompletnej bezradności. Uważa, że tekst w Dzienniku Wschodnim załatwia wszelkie wyjaśnienia. Do kontaktów z prasą trzeba mieć klasę...
+3
#18 turysta 09-06-2019 15:56
Zróbcie coś z komarami,W miasteczku nie da się usiedzieć.
+8
#17 zorietowany 09-06-2019 15:35
Wygrał dziki głosom Rzeczycy i Witoszyna, jak myślićie dlaczego?
+9
#16 KASIA 09-06-2019 15:28
TERAZ PLACZ I LAMENT A SAMI GO WYBRALISCIE NA BURMISTRZA
+9
#15 z miasta 09-06-2019 14:15
Jutro pewnie w kazimierzdolny.pl pojawi się materiał o audycie.Wyników oficjalnie nie podali a niektórzy dziennikarze dostęp do info mają. Na dodatek na portalu nie można komentować ponieważ wprowadzili logowanie.Jak na przykład pracownik urzedu może coś oficjalnie napiusać.Najpierw wyrzucą a po tem skonumują...To ma myć demokracja?
+5
#14 grymas50 09-06-2019 10:24
Cytuję grymas50:
Faktycznie, dziwne to. Najpierw prasa , a przecież " mogł posłuzyć się" tzw. przeciekiem do prasy, a nie wystąpić OFICJALNIE .


Napisalem tak , bo zdanie J.K :
"Panie burmistrzu z dobrego serca życzę. Zmień pan sztabowców." wydaje się nader słuszne.
+17
#13 Z Zamłynia 09-06-2019 09:35
Czy można oczekiwać od kogoś aby zarządzał czymś lub Kimś jeśli w życiu tego nie robił, za nic nie odpowiadał nie siał, nie budował, nie inwestował. Taki ktoś musi mieć kogoś kto doradza, podpowiada, sieje. A żniwo zbierze i nagrodę dostanie. Dlatego jest mu potrzebny ten kto go do tego pchnął. Dobra Alternatywa to nie same wesela i przyjemności to przede wszystkim odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji za ludzi i mienie.

Dodaj komentarz