Mieszkańcy szkoły - porzućcie nadzieję!

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

We wtorek 26 lipca została zwołana Komisja Budżetu, Gospodarki Nieruchomościami. Głównym tematem spotkania był problem mieszkań zastępczych dla osób, które utraciły swoje lokale w szkole po katastrofie. W czasie dyskusji padło wiele obiecujących i ciekawych propozycji, np. rekompensata finansowa, co wydaje się rozwiązaniem rozsądnym i zadawalającym - tym bardziej, że lokali zastępczych burmistrz nie ma. Natomiast lokale będące w posiadaniu gminy i które mogłyby posłużyć jako lokale zastępcze są w złym stanie technicznym. Kamienica Gdańska oraz mieszkania w szkołach wiejskich wymagają remontu, na co brak środków. Fatalna polityka socjalna w mieście nie tylko za czasów obecnego burmistrza przyniosła swoje żniwo. Kompletny brak zainteresowania i krótkowzroczność kazimierskiej władzy zaowocowała tym, że kilka rodzin pokrzywdzonych w wyniku katastrofy zostało na bruku, bez perspektyw na mieszkania (ustawowy obowiązek Gminy). Uważam, że los szkoły a zatem i jej mieszkańców, został przesądzony od momentu tragedii. Szkoła zostanie sprzedana za bezcen, bądź oddana za darmo wyłącznie na cele komercyjne. Z moją tezą burmistrz wyjątkowo się nie spierał.

Nie będzie pieniędzy na remont szkoły, a nawet na zabezpieczenie przed dalszą degradacją. Uważam, że pomysł budowy szkoły w nowym miejscu, a nie odbudowa istniejącej - jest pomysłem najgorszym z możliwych. W kasie miejskiej jak wiemy nie ma pieniędzy, więc burmistrz będzie legitymizował swoje działania (sprzedaż mienia gminnego) potrzebą pozyskiwania środków finansowych na budowę szkoły. Pieniędzy nie ma dlatego, że część inwestycji gminnych realizowana jest z pominięciem elementarnych zasad ekonomii i uzasadnień merytorycznych. Wytknę najważniejsze: Modernizacja oczyszczalni ścieków - bezzasadne wpompowanie w modernizację co najmniej 3,5 mln zł; Rewitalizacja wzgórza zamkowego - bez funkcji umożliwiających organizowanie imprez kulturalnych; „Projekt wiślany” - nieuwzględniający potrzeb kazimierskiej żeglugi (największej w Polsce). W tych trzech inwestycjach miasto utopiło bezpowrotnie kilkanaście milionów złotych. Powyższe przykłady to tylko część fatalnych decyzji  burmistrza, jego doradców i części radnych Rady Miejskiej. Decyzji, które tak naprawdę nie są „kontrolowane” przez radnych, więc również na Radzie spoczywa odpowiedzialność za ruinę finansów miasta. Polityka inwestycyjna burmistrza Duni jest polityką stricte pijarowską, skierowaną na poklask i krótkotrwały efekt wizerunkowy, mający zapewnić włodarzowi w przyszłości wygranie kolejnych wyborów i tym samym zapewnić duże wpływy finansowe.

Podczas obrad komisji dowiedzieliśmy się o kolejnym skandalu, czy jak kto woli niebywałej trosce burmistrza o finanse swoich urzędników. Otóż burmistrz dla jednej z osób pokrzywdzonych w wyniku katastrofy budowlanej, wynajął mieszkanie u kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kazimierzu Dolnym, pani G. Bieniek za - Uwaga ! - 3000 złotych miesięcznie (oczywiście nie pytając nikogo o zdanie). Kiedy zapytałem pana burmistrza o aspekt moralny tej sprawy, dowiedziałem się, że burmistrz nie widzi żadnego problemu i nie ma dyskomfortu moralnego. Jednym słowem i cynicznym uśmiechem burmistrz przekazał zgromadzonym obowiązujące standardy w naszym magistracie. Sprawa ta jest ciekawa też z innego punktu widzenia. Otóż w maju na wniosek mieszkańców i samego burmistrza zostali zaproszeni współwłaściciele Esterki (w sumie 5 osób), aby porozmawiać o planach i przyszłości nieruchomości. Jednym z współwłaścicieli Esterki jest szwagier pani kierownik naszego USC, a reszta to rodzina szwagra i znajomi. Na spotkanie nikt nie przyszedł i nikt nie raczył poinformować o przyczynach niestawiennictwa. Sprawę zignorował również sam burmistrz. To znamienne, ponieważ następnego dnia na stoiskach placu Esterki, właśnie pani kierownik sprzedawała fajans. Ciekawe zjawisko Panie Burmistrzu – nieprawdaż? Wygląda na to, że ten chlew w centrum miasta nie przeszkadza Panu, a może jest na rękę? Kazimierz jest recepcją turystyczną Lubelszczyzny (jak to określiła pani inspektor Dorota Szczuka). Niestety ten przygnębiający widok w centrum miasta przypomina „recepcję” Kalkuty – synonimu miasta biedy. Prawdopodobnie upadający Kazimierz z dziurami w uliczkach ma być odtąd nowym produktem turystycznym. W myśl obowiązujących ostatnio kierunków - Kazimierz budzi zmysły… I to jest przykre i zatrważające.

J.K

 

 

 

 

Czytany 4850 razy

Komentarze

+1
#25 Grymas50 09-08-2011 07:37
"Regał pełen książek z minionej epoki odkryli pracownicy remontujący pomieszczenie galerii Łaźnia przy ul. Traugutta, dla potrzeb American Corner. Skuwali starą ściankę z kartongipsu, gdy spod niej ukazał się stary mebel, przebój wnętrzarstwa biurowego z czasów Gierka, a na półkach same hity wydawnicze: kilkadziesiąt tomów dzieł Lenina (na aukcjach internetowych komplet osiąga cenę kilkuset złotych)"
A dlaczego takie ceny?. Odpowiedz Sobie sam/ to do Małojca/ dodam. Fabryka Papieru Konstancin Jeziorna
0
#24 DarEk 08-08-2011 22:04
Grymas 50 wierzę w ciebie ;-) Podaj ten jeden... przypadek o który prosi "małojec" bo inaczej stracisz twarz,a ja przegram zakład :-x :-x .
+1
#23 małojec 06-08-2011 21:41
Grymas 50 trochę schodzimy z tematu ale mam nadzieję,że odwiedzający ten Blog wybacza nam.Proszę o jeden przykład palenia książek...
-4
#22 Grymas50 06-08-2011 08:08
W takim razie nie mam pojęcia o KOMUNIZMIE, chociaż wiele ksiąg na ten temat przewertowałem. W swojej bonliotece posiadam: komplet DZIEŁ LENINA, Krotki Kurs WKCzB, Kodeks Postepowania Karnego ZSRR z 1949 r i takie inne.
Dzieła te uchronilem w 1989 r prze spaleniem /przemialem/ przez dzisiejszych "słusznych patriotów" / czytaj: barbarzyńców co palą księgi/
+2
#21 małojec 05-08-2011 20:26
Grymas nie udawaj,ze nie rozumiesz,ale skoro nie rozumiesz albo udajesz,ze nie rozumiesz to powiem.To co dzieje się przez ostatnie 20 lat to PRL bis z ludzka twarzą.komuna jak rządziła tak rządzi,wespół z kościołem Gazety Wyborczej,czyli w Polsce rządzą elitarne "jednostki" sił PRL.
+6
#20 edgar 05-08-2011 16:30
spokojnie jest jeszcze trochę majątku gminy szybki przetarg akurat wystarczy na szkołe .szkołe wybudują chińczycy za małą kase i w mega szybki tempie-przepraszam ale jak patrze na wszelkie poczynania Pana burmistrza to mi się ulewa myśle że jego działalnosc powinna stać się ciekawa dla niektórych służb.
-4
#19 Grymas50 05-08-2011 12:38
2011 - 1989 = 22
0
#18 małojec 04-08-2011 20:39
Grymas50 to stare przez 20 lat zrobiło wiece niż to "nowe" przez 65 lat.
+5
#17 rodzic 04-08-2011 11:06
Tylko do września i się okarze że nie ma dla kogo budować szkoły.
Puławskie szkoły pękają w szwach !!!
+4
#16 Grymas50 04-08-2011 07:18
Małojec. Co Ty z ta Komuną,. Chłopie, to Nowe trwa już dłużej niz okres II Rzeczpospolitej.

Dodaj komentarz