Wydrukuj tę stronę

Po nas choćby potop

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Chyba nie ma zbytniej przesady w określeniu radnych mianem wytresowanych  i znających mores  interesownisiów. Rzecz jasna, że  przytyk  nie dotyczy to wszystkich, jednak – niestety -  interesownisie stanowią większość w Radze .

Dobitnie widać było to podczas  ubiegłotygodniowych obrad Rady. Zarówno Komisja Skarg i Wniosków, jak i czwartkowe obrady połączonych Komisji (…) uwidoczniły dobitnie  klientelizm…

Całość do obejrzenia…

Zamieszczone pod komentarzem pismo ( opinia )  radcy prawnego magistratu,  to dowód w jakich warunkach przyszło nam walczyć o prawa mieszkańców.

Chodziło o wytłumaczenie opinii publicznej czy działania burmistrza Pomianowskiego i jego ludzi w przedmiocie uniemożliwienia mieszkańcom Gór i Dołów czynnego uczestnictwa w zebraniu mieszkańców Kazimierza Dolnego w czasie powoływania Samorządu Mieszkańców.

Jeśli prawnik w swojej opinii sięga  tak niskiego  poziomu, stawiając się w roli nierozgarniętego…,to chyba nic już  nie jest w stanie nas  zaskoczyć . A jednak…!

Nie małym zaskoczeniem okazał się dokument, „Notatka Służbowa”,  prezesa MZK sp.zoo w Kazimierzu Dolnym. Sprawa dotyczyła niebanalnej sprawy, tj. problemów z  oczyszczalnią  ścieków w Bochotnicy. Jak wiemy  przez - co najmniej – lekceważące zachowanie  urzędników RIFE kazimierskiego magistratu , straciliśmy miliony przy rzekomej modernizacji oczyszczalni ścieków.

Wiosną tego roku Pan prezes Szabłowski zapowiedział powołanie specjalnej komisji do spraw „Oczyszczalni ścieków”. Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się kilka tygodni temu. Zdaniem wiceburmistrza Godlewskiego zdiagnozowało problemy i kierunki dalszych działań w przedmiotowej sprawie . Jakie są to kierunki uwidacznia rzeczona „ Notatka Służbowa”. Po prostu brak słów !

Jest takie powiedzenie: Nie ma takiego majątku ,którego nie dałoby  się  przepić,  i ma takiego samorządu, który nie „utopiłby” każdych pieniędzy.

Zapraszam do komentowania.

J.K

powyżej relacja z posiedzenia połączonych komisji RM ( 4 listopada 2021 r.) 

arciuch1

arciuch2

mzk1

mzk2

mzk3

Czytany 1814 razy