Wydrukuj tę stronę

W nowym planie przestrzennym Rynek w Kazimierzu, jak stadion dziesięciolecia

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj (16.09.2019 r ) odbyła się dyskusja publiczna dot. planu przestrzennego dla Kazimierza. Mimo, że od wyłożenia do publicznego wglądu planu upłynęło zaledwie siedem dni, zainteresowanie tematem było  ogromne. Dominował problem   różnic zgodności planu ze  studium . Planiści skrupulatnie  wyjaśniali mieszkańcom wątpliwości  .

Moją uwagę przykuły zapisy w planie  dla kazimierskiego Rynku. Jak na ironię TPMKD wystąpiło z odezwą...http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1998-kazimierski-rynek,jaka-przyszlosc.html . Różnica z obowiązującym z  2003 r mpzp jest znaczna . Ekspansja w kierunku zagospodarowania Rynku przewidziana w planie widoczna jest gołym okiem. Praktycznie 2/3 kazimierskiego Rynku może stanowić ,handel chińskim asortymentem, dalsza ekspansja ogródków kawiarnianych i mała architektura . Jak na razie jest zakaz zabudowy  Rynku. Na jak długo tego nie wiemy. Oczywiście  szczegóły zagospodarowania Rynku – co, komu i gdzie -  reglamentowane  będzie  przez burmistrza w drodze decyzji, podobnie jak ma to miejsce obecnie  http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1963-konserwator-wojewodzki-pisze-ws-ogrodkow-kawiarnianych-w-rynku.html

Niestety zainteresowanie radnych problematyką  mpzp  jest jak na razie  znikome, w dyskusji publicznej uczestniczyłem jedynie ja i Laszek Dołega .

Mam nadzieję ,że pewne kwestie i wątpliwości radnym jak  i mieszkańcom zostaną wyjaśnione. Uważam również ,że ze swoich decyzji w sprawie  zagospodarowania centrum miasta   powinien wytłumaczyć się Wojewódzki Konserwator. Jak będzie  przekonamy się wkrótce. 

J.K

Duzy Rynek

Rynek Mały

 

 

Czytany 1635 razy