Wydrukuj tę stronę

Plan przestrzenny z 1998 r bez udziału Konserwatora

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Ziemia kazimierska, to jedyne  miejsce w Europie, gdzie na jeden kilometr kwadratowy przypada najwięcej wąwozów lessowych .

Można  śmiało  powiedzieć ,że na ziemi kazimierskiej  na jeden kilometr kwadratowy przypada najwięcej rezydencji, willi i wypasionych domów w całym regionie.

Niestety  nie należą one do ludności lokalnej . Są to zazwyczaj domy wpływowych i zamożnych osób - ludzi stamtąd... Od lat wypasione domy budowali nie tylko artyści , ale prawnicy, czy generalnie wpływowi ludzie.

Jednak aby wybudować dom należało znaleźć -  jedyną w swoim rodzaju -  działkę,  załatwić odrolnienie i uzyskać... pozwolenie na budowę.

Plan przestrzenny z 1998 r , to dokument który niesie wiele kontrowersji, pytań i zawiłości. Dokonano w nim  najwięcej manipulacji i zwykłych przekrętów, rzeczy wręcz niemożliwych, które przeciętnemu obywatelowi kazimierskiej ziemi  nie mieściły i nie mieszczą  się w głowie do obecnych czasów .

I wcale nie chodzi jedynie o działkę w Mięćmierzu . Takich przypadków było więcej. Wpływowe osoby załatwiały to co było niemożliwe, odralnianie…. w miejscach cennych krajobrazowo i wykluczonych z jakiejkolwiek zabudowy . W Gminie wszytko można było wówczas załatwić. Należało być jedynie z "Warszawy".

Okazuje się ,że z procedowania planu przestrzennego  wyrugano organy Państwa,w tym LWKZ w Lublinie, które w planowaniu przestrzennym powinny bezwzględnie uczestniczyć. 

Pismo konsekratora ukazuje nagą prawdę o tym jak wygladał Kazimierze lat 90 u.w. Manipulacje,kombinacje  przy procedowaniu  planu przestrzennego  w Kazimierzu było normą . Podobny proceder trwał latami i był marginalizowany organy ścigania . Opinia publiczna była bezradna .

Osoby, które ośmieliły się wytykać prawdę o odrealnianiu działek dla wpływowych osób , narażały się na ostracyzm, pozwy sądowe i miano lokalnych oszołomów. Radni w tych machlojach  brali czynny - niestety -  udział. 

Życzę miłej lektury. Za odważne pismo Konserwatora,serdecznie dziękuje.

J.K

m1

kz1

wkz22

Czytany 2679 razy