Wydrukuj tę stronę

Rozpoczęła prace komisja do zbadania "nadużyć" przy opracowywaniu planów przestrzennych Kazimierza

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Wczoraj ( 02.10.2020 ) odbyło się  pierwsze posiedzenie zespołu kontrolnego Komisji Rewizyjnej mającej na celu kontrolę procedowania planów przestrzennych w  Kazimierzu Dolnym .

Podstawą prawną kontroli  jest uchwała  Nr XVIII/127/20 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z 25 czerwca br.

Zakresem działań komisji mają być  zmiany w studium i mpzp w latach 2004-2020 .

Zespół kontrolny dołoży starań aby przyjrzeć dokumentom dot. planów udostępnionym przez magistrat.

Skontrolujemy zasadność tychże  zmian w kontekście szeroko rozumianego interesu publicznego.

Mam cichą nadzieje ,że wykażemy  również  przypadki ,gdzie burmistrz oponował za  zmianami  w mpzp ,bądź Rada Miejska nie przyjęła projektów uchwał – w kontekście skutków  społeczno-gospodarczych.

Mimo buńczucznych deklaracji udziału w kontroli  radnych z obozu burmistrza Pomianowskiego, wczoraj udział w kontroli wzięło jedynie  trzech radnych.

Mając na uwadze dotychczasową obstrukcję w kontrolach radnych „Dobrej Alternatywy” wygląda na to, że przy tej kontroli będzie podobnie .

Pytanie czego boi się  – mimo ,że nie powinien – burmistrz Pomianowski. Chyba nikt nie uwierzy w autonomie ,czy samowolkę jego radnych.

Jeśli było by inaczej niż sugeruję , radni  skupieni wokół urzędującego burmistrza gorliwie i z największą starannością uczestniczyliby w kontrolach.

Jako anegdotę przypomnę fakt, że w minionej kadencji  radny Pruchniak wespół z radną Grabczak prowadzili kilkuletnie „śledztwo”  ws. faktury burmistrza Pisuli , opiewającej na – uwaga – czterysta złotych. Wynik śledztwa niestety  został przez radnych „zatajony” ( sic) .

Na koniec zasygnalizuję  , że w dalszym ciągu Prokuratura Rejonowa w Puławach prowadzi śledztwo w kier. art.231 kk wz. z podejrzeniem możliwości popełnienia przestępstwa przez f-szy publicznych  - nie tylko urzędników z kazimierskiego magistratu. Przedmiotem śledztwa – najogólniej mówiąc -  jest planowanie  przestrzenne. W sprawie  występuję w charakterze pokrzywdzonego !

Po zakończeniu postępowania upublicznię wszelkie informacje i dokumenty ważne dla interesu publicznego  .

W tym momencie mogę już zapewnić Państwa  ,że sprawa wstrząśnie opinią publiczną nie tylko Kazimierza !

J.K

Uchwala Nr XVIII 127 20 01

Czytany 1684 razy