Wydrukuj tę stronę

Dlaczego wiceburmistrz D. Wróbel musiał odejść?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Tli się w świadomości mieszkańców zdumienie z odejścia  z urzędu wiceburmistrza  Wróbla. Bo na początku kiedy obejmował to stanowisko, euforii nie było końca. Przypomnę niektórym…, że za Pisuli odejście kolejnego wice… rozgrzewało  Internet do  białości .

Nie tylko usunięcie Wróbla ale i  decyzja o „restrukturyzacji”  urzędu - patrz  referat nieruchomości – zdumiała nie jednego . Bowiem funkcję  kierownika  stracił  Marcin  Markowski , doświadczony samorządowiec . Moim zdaniem  Burmistrz wprowadzając restrukturyzację  referatu nic szczególnego nie osiągnął ,poza tym ,że  Markowski nie będzie zajmował się planem przestrzennym oraz nie będzie mógł podejmować decyzji. Moim zdaniem o to właśnie chodziło. Obecnie burmistrz  sam będzie podejmował decyzje .

Zastanawia mnie , na ile  burmistrz miał wpływ na te decyzje i jakie będą tego skutki . Warto zasygnalizować ,że obie dymisje  miały miejsce  21 września.

Pytanie nie jest bezzasadne. Nie jest chyba tajemnicą ,że  Markowski czy też  i  Wróbel to pierwsza liga wiedzy merytorycznej, mówiąc wprost, są to  wykwalifikowani samorządowcy.

Proszę mi wybaczyć ,  niejednokrotnie byłem świadkiem w czasie  obrad , gdzie Wróbel składał się jak przysłowiowy scyzoryk aby bronić burmistrza . Czułem nie raz, jak  były wice,  smutno milczał, albo wręcz mówił wbrew własnemu przekonaniu .

Trwają spekulacje, kto będzie wiceburmistrzem. Moim zdaniem – co byłoby korzystne – ktoś kojarzony z PIS-em. Co oznaczać może większe możliwości…Jak się wydaje sytuacja dojrzała do tego, że Pomianowski nie ma innego wyjścia.

I niech w końcu zapanuje w miasteczku prawo i sprawiedliwość .

J.K

pom

Czytany 1875 razy