Wydrukuj tę stronę

Czy studium dla parku wodnego w Witoszynie celowo zablokowano

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W 2012 roku zwróciłem się z pytaniem do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie  w sprawie zgodności z prawem, uchwały XXX /193/05 z dnia 13 maja 2005 r, w sprawie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu przeznaczonego pod hotel na ulicy Puławskiej. Przedmiotowa uchwała została podjęta w  dniu, kiedy  Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał decyzję  uzgadniającą  projekt  planu miejscowego . W świetle prawa cała procedura formalnoprawna odbyła się z rażącym naruszeniem prawa, co stwierdziła opinia biegłych sądowych . http://www.januszkowalskikazimierz.pl/aktualnosci/aktualnosci/68-raport-cba.html

Sprawę szerzej opisywałem w cyklu „Dożynanie Kazimierza”, gdzie uwidaczniałem ,że zwykli mieszkańcy Kazimierza są dyskryminowani i sekowani przez tyranię urzędniczą . Warto zapoznać się z tymi dokumentami.

 http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/153-%E2%80%9Edo%C5%BCynanie%E2%80%9D-kazimierza-cz-vii-%E2%80%93-%E2%80%9Eorganizacja%E2%80%9D.html

Wydział  Kontroli nad uchwałami Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odpowiedział wymijająco a całość zwala z nóg. Poniżej zamieściłem skan pisma, zachęcam więc  do wnikliwej analizy.

Pisze to w kontekście uchylenia niedawnej  uchwały dotyczącej parku wodnego  w Witoszynie, gdzie Urząd Wojewódzki dopatrzył braków formalnych. http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1713-kto-blokuje-budowe-parku-wodnego-w-witoszynie.html

Nie ma co się spierać o meritum, ponieważ błędy formalne pewnie  były.

Jednak w świetle obu tych spraw, braki formalne  Witoszyna jawią  się jak brak  przysłowiowego  przecinka w zadaniu.

Nadgorliwość urzędników w mojej ocenie nie była zwykłym przypadkiem. Chodziło o zablokowanie ważnej dla regionu inwestycji prorozwojowej.

Podobnie postąpiono z Planem dla Gminy i Kazimierza. Zawsze znajdzie się coś ,czego będzie się można czepić.

Jest to kolejna z rzędu sprawa, która jest dowodem na to, że wszelkie działania dotyczące życia zwykłych mieszkańców są blokowane przez  Aparat państwa na wniosek wpływowych osób, taka jest moja ocena.

W podobny sposób zablokowano budowę mini osiedla  w Cholewiance, gdzie inwestor miał plany budowy mieszkań w przystępnych cenach, na czym skorzystaliby również mieszkańcy naszego miasta.

Skutkiem takich działań  było wycofanie się inwestorów z przedsięwzięcia, co i w przypadku Witoszyna może nastąpić.

Należy sobie uzmysłowić ,że w sprawie Witoszyna zapewne nikt formalnie nie interweniował. Takie sprawy załatwia się w podobny sposób  jak miło to miejsce w restauracji  „Sowa I Przyjaciele” .

J.K

IMG 20180831 182323

IMG 20180831 182340

Czytany 2045 razy