Wydrukuj tę stronę

RDOŚ nie uzgodnił studium,czyli klasyczne matactwo w kazimierskim urzędzie

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mechanizm działania kazimierskich urzędników był prosty. To co było niemożliwe  do  uzgodnienia, po  prostu nie uzgadniano. Zdarzało sie  też tak, że co innego uzgodniono , a co innego pokazano na wyłożeniu... planu. Podobnych trików można mnożyć . Poniższy przykład pokazuje dobitnie jak manipulowano , studium ,czy  planem przestrzennym . Sprawa Mięćmierza może okazać się kroplą w morzu podobnych przypadków. Jak już wielokrotnie mówiłem i pisałem w 2014 r, ówczesny burmistrz Kazimierza, rzutem na taśmę odrolnił kilkaset działek w Gminie Kazimierz. Wcześniej przez cztery lata - my radni -  borykaliśmy się błahymi problemami, które były - zdaniem burmistrza i jego urzedników - nie do przejścia w projektowanym studium. Jak się okazało wybory samorządowe AD 2914 miły zbawienne... możliwości w załatwieniu niemożliwego.

W sprawie mięćmierskiej dużo nas jeszcze zaskoczy. W mojej ocenie,  mimo ewidentnych nadużyć pracowników kazimierskiego magistratu, budowa domu jest nie zagrożona. Jestem niemal pewien ,że wojewoda nie uchyli pozwolenia na budowę. To „dobry” znak dla tych, którzy załatwili sobie odrolnienia... poza oficjalną procedurą.

Czekam na spływ pozostałych dokumentów od instytucji uzgadniajacych studium. Oczekuję na pismo z kazimierskiego urzędu.Ciekawi mnie linia obrony jaką przyjmie nasz magistrat.

W załącznikach  ( do pobrania )  są  uzgodnienia RDOŚ wcześniejszych projektów studium. 

J.K

15 Kazimierz Dolny 2 01

 Stan  istniejący w studium z 2015 r

 48 1

Stan  planowany w studium 2015 r 

48

Czytany 1142 razy