Zapiski z codzienności... 8 sierpnia 2017 r.

Oceń ten artykuł
(18 głosów)

Mieszania ras nie da się nakazać, ale można promować. Pozbawiając Białych możliwości bycia ze sobą w kategoriach mieszkania, nauki, pracy i wypoczynku to jedno. Sugerowanie mieszania się w filmach, serialach TV i reklamach to coś innego. Teraz nie ma formy mediów, która nie jest wypełniona propagandą mieszania ras, w większości podświadomie…

…Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej (The man of the far future will be mixed race). Współczesne rasy i kasty będą padać ofiarą coraz większego pokonywania przestrzeni, czasu i uprzedzenia. Przyszła euroazjatycko-negroidalna rasa, z wyglądu podobna do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów różnorodnością jednostek… Franklin Ryckaert


11. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec nad Wisłą

Prowadzimy małą galerię malarstwa w Kazimierzu Dolnym. Jedną z wielu, która wpisuje się co roku w kalendarz festiwalu filmowego „Dwa Brzegi” w Kazimierzu. „Kazimierz Malowany”, tak zatytułowaliśmy naszą wystawę promującą kilku znakomitych malarzy. Wernisaż tej wystawy odbył się u 30-go lipca, w niedzielę. Naszą galerię odwiedziły dwie panie w średnim wieku. Zachwycały się jednym z moich obrazów i były bliskie jego kupienia. Kiedy jednak wdałem się z nimi w rozmowę i niechcący wyjawiłem, że poglądy mam narodowe, oraz nie jestem zachwycony tematyką festiwalu filmowego, który właśnie trwa w miasteczku, wyszły oburzone. Jak to, artysta może mieć odmienne od nich zdanie? W dodatku narodowe?

W Miasteczku trwa kolejny upalny weekend z najazdem wielbicieli kina letniego. Organizatorzy Festiwalu, z budżetem sięgającym dwóch milionów zł., tym razem przygotowali się na upały – rozbili wielki, klimatyzowany namiot na terenie Zespołu Szkół Zawodowych.

W oficjalnym pisemku Festiwalu „Głos Dwubrzeża”, przeczytałem, że Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz wspierany jest przez Województwo Lubelskie i przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Nazwy szacowne, ale ich rola w tym festiwalu jest enigmatyczna. Nikt naprawdę nie wie jakie pieniądze są rozdzielane i dlaczego. Co nasze miasto ma z tego i o jaką propagandę chodzi?

Wiedzieli o tym doskonale zarówno twórcy filmów z kilku poprzednich epok, ale też twórcy filmów o zamachu na WTC i o katastrofie Titanica. Według animatorów Nowego Porządku Świata na plan pierwszy wysuwa się masowe duraczenie, również poprzez film, który jest najdoskonalszą, najbardziej sugestywną formą przekazu. Z wykorzystaniem państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego. Jednym z ważnych elementów tego duraczenia jest zapanowanie nad językiem mówionym. Ludziom narzucane są zbitki pojęciowe, którymi muszą się posługiwać, mimowolnie przyswajając sobie ładunek informacyjny, w nich zawarty…

Na ostatniej stronie festiwalowej gazetki widnieją loga 43-ch sponsorów wśród których jest też logo Kazimierza Dolnego – co wskazuje, że gmina nasza dokłada się do promocji tej imprezy skupiającej wielbicieli TVN-u, Mercedesa i Zwierciadła.

Chciałbym dokładnie wiedzieć jakie zyski przyniósł do miasteczka ten festiwal? Jakie straty ponieśliśmy przy odbudowie miejskiej infrastruktury po najeździe tysięcy wielbicieli kina? Wywóz śmieci, sprzątanie, zrzut ścieków, rekultywacja trawników, itd… to wszystko kosztuje nas horrendalne kwoty. Ktoś powie, no ale lody, restauracje, kawiarnie… Tych nie trzeba w Kazimierzu promować – one pękają w szwach przez cały sezon. Jednocześnie w naszej galerii w tym czasie nie został sprzedany ani jeden obraz! Nikt nam nie pomógł promować naszej sztuki.

W miasteczku natomiast zniknął w Kolporterze cały nakład G.W. i Neesweka - widać więc jacy to są wielbiciele kina.

 

Tadeusz Strzępek

Czytany 2632 razy

Komentarze

-4
#45 grymas50 23-08-2017 09:46
Cytuję Karol:
a tutaj dla pana Grymasa:
wezwaniedoprawdy.pl.tl/.../
tego nie przeczyta w G.W. ani nie pozna w żadnym filmie...

Zachęcasz mnie bym wstapil do " 300" ?
-6
#44 OKOLICE KAZIMIERZA 22-08-2017 21:26
Panie Tadeuszu.Komentarz było powiedzieć po sprzedaży obrazu,a tak to widzi Pan jak wyszło. Pozatym,ten festiwal jest jedyny z tego względu,że więcej ludzi przyjeżdża niż na festiwal...GDYBY PAN NIE PALNĄŁ O SWOICH POGLĄDACH TO MOŻE BYŚ COŚ PA SPRZEDAŁ...
+8
#43 Karol 19-08-2017 08:26
a tutaj dla pana Grymasa:
wezwaniedoprawdy.pl.tl/.../
tego nie przeczyta w G.W. ani nie pozna w żadnym filmie...
-11
#42 grymas50 17-08-2017 12:07
Cytuję malojec:
Proletariacka osobistos.
Gdzie Strzepek sympatyzuje z obecnym Rządem,
W którym miejscu artykułu jest to napisane?
Ale nawet gdyby uważasz że PiS jest prorosyjsja formacja,jeśli tak to jak nazwiesz była władza?
Żolwiki z Putinem kto robił?
Kaczyński,czy Tusk,kto się obsciskiwal itp.
A panitasz słynny hołd Tuski na miło....
Jak coś napiszesz zwarz co jest napisane.


hmm. " zwarz "? Faktycznie jest co zważyć.

Pytasz, jak nazwać byla władzę?. Nie pamietasz ? Przypomnę.. Platforma Obywatelska
+7
#41 malojec 17-08-2017 09:11
Proletariacka osobistos.
Gdzie Strzepek sympatyzuje z obecnym Rządem,
W którym miejscu artykułu jest to napisane?
Ale nawet gdyby uważasz że PiS jest prorosyjsja formacja,jeśli tak to jak nazwiesz była władza?
Żolwiki z Putinem kto robił?
Kaczyński,czy Tusk,kto się obsciskiwal itp.
A panitasz słynny hołd Tuski na miło....
Jak coś napiszesz zwarz co jest napisane.
-14
#40 Do Pana Strzępka 17-08-2017 00:58
Panie Strzępek czy zabieg promocyjny się opłacił? Czy pokazując siebie jako rzekomego patriotę piewce przekazu prorosyjskiej partii władzy u koryta i niby modnego pseuedonarodowca sprzedał Pan więcej obrazów?
Czy wszyscy którzy widza boga nie w Bogu a w bożku czyli jednym pośle na Sejm o zgrozo Rzeczpospolitej pobiegli do pana i kupili obrazy?
Jeżeli tak to gratulować sukcesu i go powielać trzeba! To pokazuję jak marnymi bylibyśmy Polakami.
Użalenie i litośc, obcy tacy wredni przyjezdni, nutka patriotyzmu ponoć z krwi i kości i jeszcze w dodatku media niepodległe władzy to sukces gwarantowany?
Można prosić o receptę? Pochwali się Pan wynikami tak jak tym artykułem. Czy tyle wystarczy w tym kraju do zwyżki dochodów? Może też by Pan wywiesił rosyjską flage i udawał, ze nie ma tam niebieskiego. Wtedy będzie pan jak na Polaka przystało dumnie prezentował barwy białoczerwone!
Wierzę w odpowiedź
-5
#39 Edek 16-08-2017 21:49
Panie Strzępek widocznie kiepsko Pan malujesz to i obrazu Pan nie sprzedałeś :lol: A co Pan masz do TVN-u albo do gazet które sprzedały się w Kolporterze to ludzie je kupują jak je lubią bo mają takie prawo.
-8
#38 grymas50 16-08-2017 12:52
@ kibic, Mylisz sie pisząc, że w polityce nie ma innej orientacji.
Otóż jest. To IV Najjaśniejsza.
-7
#37 grymas50 16-08-2017 07:06
Cytuję Karol:
Śpijcie dalej:
www.youtube.com/.../
a pan Grymas? kim jest? Czitatielem G.W.


Zobacz, jak to napisane . " POŻUCONE"
ps.swoja droga pierwsze słyszę o tym.
+10
#36 DarEk 16-08-2017 00:43
[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=4LDKb1NATSk [/youtube]

Dodaj komentarz