Rada Miejska będzie błagać...burmistrza ?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Początkowo burmistrz A. Pomianowski deklarował ,że złoży wniosek do Wojewody o zbadanie zgodności z prawem pozwolenia na budowę apartamentowca przy Rotacyjnym.

Taka deklaracja burmistrza  wydawałaby się  logiczna, zważywszy na fakt ,że w czasie kampanii wyborczej - 2018 - negatywnie oceniał działania burmistrza Pisuli w tej kwestii  - sam będąc jego zastępcą . Zapominając również  - na czas wyborów - że sam niektóre dokumenty w tej sprawie  podpisywał.

IMG 20190721 095536

W miarę upływu A. Pomianowski zmienił zdanie, wycofując  się z wcześniejszej deklaracji wystąpnienia  wnioskiem do Wojewody .

Wychodząc burmistrzowi  naprzeciw  złożyłem projekt uchwały,  zobowiązującej burmistrza do w.w wystąpnienia.

Zrazu  projekt  uchwały budził wiele emocji, zarówno wśród radnych burmistrza, jak też  wśród   prawników magistratu.

Dla przykładu podam, że prawnik  Sławomir Lis napisał burmistrzowi opinię, że uchwała nie ostanie się w przedłożonej do głosowania formie bo...

http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1901-hipokryzja-%E2%80%93-czesta-przypadlosc.html

Uwadze nie może  ujść fakt, że za przygotowanie formalno-prawne projektów  uchwał ,niezależnie kto je  przygotowuje, leży po stronie magistratu.

W tym przypadku zarówno sam burmistrz,obsługa Rady, jak i prawnicy nie kiwneli palcem aby odpowienio pomóc w przygotowaniu  projektu uchwały.

Z kolei  radca Artur Kokoszkiewicz, sugerował , abym  sam - ponieważ mam praktykę w zaskarżaniu... - napisał  pismo do  wojewody,zapominając,że stroną w postępowaniu jest burmistrz a nie obywatel . Komentarz wydaje się być zbędny.

O sprawie długo dyskutowano ,publicznie  i w zaciszach urzędowych gabinetów.

Nikt  ze  strony burmistrza nie zaproponował rozwiązania ,które byłoby  zgodne z prawem, jak też pomogło wyjść z impasu .

Przewodniczacy M. Opoka konsultował sprawę z burmistrzem,prawnikami z radnymi nie widział potrzeby rozmawiać aby zaproponować zmiany. Zależało zatem stronie burmistrza aby uchwała przepadła... Obraz  sprawy wydaje się być groteskowy.

W takim razie jak należy czytać  w statucie Gminy – Rozdział IV § 15 pkt.2 .

Uchwały mogą mieć również postać:

  • Postanowień proceduralnych
  • Deklaracji – zawierających zobowiązanie się do określonego działania lub zaniechania ;
  • Oświadczeń – zawierających stanowisko w określonej sprawie;
  • Apeli – zawierających niewiążące wezwanie adresatów zewnętrznych do określonego postępowania, podjęcia inicjatywy lub zadania;
  • Opinii – zawierających oświadczenia wiedzy oraz oceny.

Wszystko rozbiło się - niby - o czasownik „zobowiązuje ”.  Zdaniem nadzoru nad uchwałami UW w Lublinie,  Rada Miejska w drodze uchwały nie może burmistrza do niczego zobowiązać... Zatem  jakim wyrazem możemy zastąpić czasownik "zobowiazuje " - proponuję unwersalne słowo " błagać",badź formy pochodne . Uwadze nie może ujść także fakt, że burmistrz wybiórczo traktuje podobne sprawy w Gminie . W sprawie - ostatnio mocno komentowanej na forach interenetowych i prasie  -  pozwolenia na budowę domu w Mięćmierzu, wystąpił samozwańczo z wnioskiem do wojewody . Natomiast w sprawie wieżowca na Dołach nadal stosuje obstrukcję . Dlaczego?

Od początku sprawy minęło ładnych kilka miesięcy i jesteśmy w punkcie wyjścia. Czy tak powinnna wyglądać otwartość burmistrza na sprawy społeczne ? 

Teoretycznie wygrał Pan, panie burmistrzu. I co pan teraz z tą wygraną  zrobi ?

J.K

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania nadzorczego 2 01

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania nadzorczego 2 02

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania nadzorczego 2 03

Czytany 1290 razy

Komentarze

+2
#33 baart 22-07-2019 18:01
@ SR

masz rację - nie zrozumiem, jak można być tak szują żeby publicznie kłamać - już poznałem Twoją metodę - stawiasz bezpodstawne zarzuty, insynuujesz, oskarżasz etc.
ale na żadne pytania nie odpowiadasz, a słupki, które postawiłeś w drodze nadal stoją
+2
#32 Bilski 22-07-2019 15:57
@S.R. Ja tylko chcę żeby Wszyscy byli traktowani tak samo. I ty chyba też z tego co czytam :) Doniósł @janusz z z tzw ‚mieszkańcami’ więc jak rozumiem ty też się podpisałeś pod donosem.
-2
#31 S.R. 22-07-2019 13:47
@ Bilski napisał;
"A jednak 4 budynki na tym terenie już stoją :) czemu nagle taki hałas o piąty? Teraz się towarzystwo obudziło?"
Pytajmy tez o nich. Ale WRESZCIE musiał nastąpić TEN MOMENT coby zapytać się. Ty przecie też pytasz DLACZEGO 4 BUDYNKI STOJĄ ?. Pytanie ,czy przypadkiem nie jesteś DONOSICIELEM, bo przymiot ten ZAWSZE przypisywany jest tym, którzy pytaja. hmm. Pytają?. Oni w IMIENIU milczących żadaja odpowiedzi , dlaczego naruszane jest prawo, które to właśnie im nie pozwala zachowywać się , jak ci MOGACY.
Czekam na moment, kiedy @ baart i @ Kasia to zrozumieją, przy czym wiem, że @ baart tego nie zrozumie, bo w tym uczestniczy, a @ Kasi może ktoś WRESZCIE przemowi do rozsądku.
0
#30 S.R. 22-07-2019 11:40
Cytuję Bilski:
[quote name="S.R."]"Ten teren jest wyłączony z jakiejkolwiek zabudowy – potwierdza Paweł Duklewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. I podkreśla, że to teren o ogromnych walorach przyrodniczych, który leży w obszarze chronionym Natura 2000."

A jednak 4 budynki na tym terenie już stoją :) czemu nagle taki hałas o piąty? Teraz się towarzystwo obudziło?[/quote

haha. " Obudzilo się". "Rycerze
Okreglego Stołu" , jak mowi legenda śpia jeszcze. Nasi OBUDZiULI SIĘ. haha. Anglicy , "biją" naszych w Krakowie. My tez
Kazimierz" .Nie pozwolmy.

Może by tak jednak o

Kazimierkejszyn?

Impreza, która stanie się Cool dla strefy artystycznej w skali kraju. Jestem pod wrazeniem.
"
+1
#29 Z miasta 22-07-2019 11:36
S. R ten co jest rozgarniety nieco tak, zrozumie
+1
#28 kazik 22-07-2019 11:09
Pan Pomianowski jest za, a nawet przeciw!
0
#27 Bilski 22-07-2019 10:59
Cytuję S.R.:
"Ten teren jest wyłączony z jakiejkolwiek zabudowy – potwierdza Paweł Duklewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. I podkreśla, że to teren o ogromnych walorach przyrodniczych, który leży w obszarze chronionym Natura 2000."

A jednak 4 budynki na tym terenie już stoją :) czemu nagle taki hałas o piąty? Teraz się towarzystwo obudziło?
0
#26 S.R. 22-07-2019 10:54
Cytuję Z miasta:
S. R Mamy twój płaszcz i co nam ZROBISZ?

haha. Ktosik to zrozumie ?
0
#25 S.R. 22-07-2019 10:46
"Ten teren jest wyłączony z jakiejkolwiek zabudowy – potwierdza Paweł Duklewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. I podkreśla, że to teren o ogromnych walorach przyrodniczych, który leży w obszarze chronionym Natura 2000."
+2
#24 S.R. 22-07-2019 10:38
Ile PLACIMY Radcy Prawnemu i za co ?

Dodaj komentarz