W szkole,czy przedszkolu, gdzie w Kazimierzu Dolnym będzie oddział " zerowy" ?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Pismo Grona Pedagogicznego GZSz 14.02.2020 r. 01

Pismo Grona Pedagogicznego GZSz 14.02.2020 r. 02

1Pismo Rady Rodziców dot. oddziału zerowego 01

Pismo Rady Rodziców dot. oddziału zerowego 02

Pismo Dyrektora Przedszkola 01

Pismo Dyrektora Przedszkola 02

Pismo Dyrektora Przedszkola 03

Czytany 3721 razy

Komentarze

+6
#28 handelek 08-03-2020 14:13
Debatujecie nieustannie albo o szkole albo o handlu.

Szkoła zdałaby się na centrum handlowe: przenieść handelek z Nadwiślańskiej, budy i stragany z dużego i małego rynku, a do tego furmankę jako znak firmowy centrum umieścić w tym pięknym szklanym łączniku i miałby Kazimierz atrakcję turystyczną i zabawę na cztery fajerki. I jakie byłyby tłumy w weekendy!
+1
#27 baart 08-03-2020 13:39
w jaki sposób zamierzasz rozliczyć Grzegorza Dunię?

i zamiast życzyć powodzenia zgłoś pomysł co możnaby w szkole zrobić
+2
#26 baart 08-03-2020 13:37
dla mnie ważniejsze od bezustannego narzekania na to, że szkoła za duża są pomysły na jej wykorzystanie;

Cytuję pokrętny:
"Otóż z krytyki, ale przede wszystkim z pogłębionej analizy kompletnie błędnie podjętych decyzji wynika wielka nauka, czyli umiejętność lepszego, bardziej racjonalnego planowania w przyszłości i korygowania błędów.


historia pokazuje, że niestety ale tej nauki wcale nie ma
+5
#25 pokrętny 08-03-2020 12:58
do baart i do rodzic
Oj chyba widać w komentarzach @baart i @rodzic niedostatki w interpretacji postów.

...tylko pokrętny może stwierdzić, że pokrętną logiką jest iż z narzekania nic nie wynika - możesz jesczze tysiąc postów napisać jak to żli ludzie podjęli złe decyzje, ale to ni ezmieni faktu, że szkoła stoi i trzeba spróbować ją wykorzystać...

@baart: co z tego, że skrytykujemy, że powinii zaplanować a nie zrobili tego?

Otóż z krytyki, ale przede wszystkim z pogłębionej analizy kompletnie błędnie podjętych decyzji wynika wielka nauka, czyli umiejętność lepszego, bardziej racjonalnego planowania w przyszłości i korygowania błędów.

Zadziwiająca jest ta beztroska społeczności lokalnej w obliczu katastrofalnych decyzji UM, przede wszystkim finansowych. I skoro nie rozlicza się odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, to UM podejmuje nadal nieracjonalne decyzje i tak to trwa w miasteczku od kilkudziesięciu lat (!).

To już na etapie planowania tego gigantycznego koszmarka trzeba było przeanalizować sytuację instytucji oświatowch w gminie, opracować plan działania (np. likwidacji małych szkółek gminnych) i działać konsekwentnie wg tego planu z możliwymi czy koniecznymi korektami.

Ta beztroska doraźna działalność UM jest wprost porażająca.

Powodzenia w zapełnianiu szkoły.
+3
#24 rodzic 08-03-2020 11:23
Cytuję baart:
@ pokrętny

tylko pokrętny może stwierdzić, że pokrętną logiką jest iż z narzekania nic nie wynika - możesz jesczze tysiąc postów napisać jak to żli ludzie podjęli złe decyzje, ale to niezmieni faktu, że szkoła stoi i trzeba spróbować ją wykorzystać

rację ma sok z dyni, że za nieudane decyzje należy ponosić konsekwencje polityczne, ale ja pisałem o konieczności wykorzystania istniejącego budynku - na razie pojedyncze pomysły , są od razu masowo krytykowane na zasadzie nie bo nie, ale żaden z krytykantów nie przedstawia alternatywy tylko narzeka, że niepotrzebnie zbudowane


Słusznie prawisz.Tyle tylko,że szkoła powinna być zapełniana w miarę możliwości.Taka możliwość była i jest nadal.Dlatego oddział zerowy w nowej szkole powinien być utworzony. Również szkoły gminne powinny być przeniesione do szkoły w Kazimierzu. Problem w tym,że burmistrz, który jest organem prowadzącym nie podejmuje odważnych decyzji.To co obecnie się dzieje z oświatą , to populizm. Tak być nie powinno.
Z jednej strony chcemy dobrze....ale nikt nie ma odwagi podjąć racjonalnych decyzji.
0
#23 baart 08-03-2020 10:43
@ pokrętny

tylko pokrętny może stwierdzić, że pokrętną logiką jest iż z narzekania nic nie wynika - możesz jesczze tysiąc postów napisać jak to żli ludzie podjęli złe decyzje, ale to ni ezmieni faktu, że szkoła stoi i trzeba spróbować ją wykorzystać

rację ma sok z dyni, że za nieudane decyzje należy ponosić konsekwencje polityczne, ale ja pisałem o konieczności wykorzystania istniejącego budynku - na razie pojedyncze pomysły , są od razu masowo krytykowane na zasadzie nie bo nie, ale żaden z krytykantów nie przedstawia alternatywy tylko narzeka, że niepotrzebnie zbudowane
0
#22 S.R. 06-03-2020 10:40
Ooo. I @ baart " minusy" otrzymuje a przecież słusznie prawi.
-1
#21 S.R. 06-03-2020 10:37
@ Tak to ja i @ Kolonista.

Dostaliście " mnogo minusów" za rzeczowość. Ten moj wpis rónież bedzie mial same minusy. Normalka to w NIENORMALNYM środowisku.
+5
#20 pokrętny 05-03-2020 16:51
do baart

Co to za pokrętna logika: "można narzekać, że kiedyś coś zostało zrobione źle, ale co z tego wyniknie?
co z tego, że skrytykujemy, że powinii zaplanować a nie zrobili tego?"

Nie o narzekanie tu biega, tylko o mądre decyzje albo o głupie, nieprzemyślane decyzje bez krztyny rozeznania. Od burmistrza (każdego), rady miejskiej i pracowników UM (nie tylko kazimierskiego) należy oczekiwać rozsądnych i odpowiedzialnych decyzji, których konsekwencje można przewiedzieć. Wielu było w trakcie kadencji Duni, którzy głośno i rzeczowo krytykowali projekt budowy tego gigantycznego koszmarka - także na tym blogu (!). Ale Dunia wraz z radnymi, którzy biernie potakiwali głową, przeforsowali ten pomysł, który kosztował krocie i zadłużył gminę na dziesiątki lat. I o tym należy mówić i analizować ten przypadek jako klasyczny przykład kompletnej bezmyślności i nieodpowiedzialności, jako ostrzeżenie dla kolejnych burmistrzów. I należy rozliczać z nieodpowiedzialnych decyzji i totalnego zadłużenia gminy.
+7
#19 Teresa 05-03-2020 07:09
Cytuję z miasta:
A ten w okularkach kaźmierski biznesmen to wszędzie gdzie Burmistrz

Wczoraj teź był niezłych ochroniarzy ma burmistrz

Nie masz uprawnień do komentowania