Co z tą wodą w Okalu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Zacznę od;

"STRAŻAK 18-04-2020 18:19

Cytuję S.R.:

  Dzisiaj PIROMAN " realizuje się" w okolicach Dabrówki, Jeziorszczyzny, Cholewianki, Pól Miejskich, Kwaskowej Góry. Gdzie jeszcze ?. On nie grozi. On " działa". Doświadczenie uczy, że tego rodzaju osobnik będzie " realizował się " dopóki nie zostanie zatrzymany. W naszym rejonie susza przeogromna. Bądźmy czujni. Czy Władza czuwa tego nie wiem. Jedynie zmęczeni strażacy jadą z pożaru na pożar.

Oj susza i to wielka i słyszałem że dzięki tobie nie zrobili beczki na użytek wiejski."

Ten komentarz  @ STRAŻAK vel Al Capone stał się  doskonałym momentem , by UPOMNIEĆ się o obiecany / BEZ ŁASKI, ale jednak/ wodociąg w Mięćmierzu i Okalu. Dlaczego to szczególny moment?. Ano @ Al Capone napisał, że to niby ja UDARAMNIŁEM budowę beczki do podlewania pól  a przy tym posiadam najgłębszą studnię w Okalu. Ma ona mierzyć około 100 metrów. I co się wczoraj wydarzyło ?/ 21.04 Ano w tej przepastnej studni zabrakło wody..

Dzięki uprzejmości sąsiada wiadrem przynoszą wodę z jego studni, ale właśnie ten sąsiad skłonił mnie bym napisał to co właśnie piszę. To apel. Zróbcie wreszcie ten wodociąg. To chyba ostatnie miejscowości/ MIEJSCOWOŚCI/  w Polsce nie posiadające wodociągu.

Każde, w poprzednich latach zebranie wiejskie, to wodociąg i solenne obietnice Burmistrzów : już, już. Dzisiaj zebrań już nie ma, a całe odium, którego źródłem jest brak w Okalu beczki do podlewania pól do chwili obecnej spada na mnie. Prawda jest, że zwróciłem uwagę Burmistrzowi Pisuli o jej nielegalności / brak stosownych pozwoleń, jak i niewydolność techniczna studzienki do zasilania w wodę remizy/ i  co też spotkało się z konieczna Jego reakcją. Zbudowano by obiekt NIELEGALNY za PUBLICZNE pieniądze.  Chodzi o to, że na zebraniu wiejskim uchwalono,  żeby posadowić zbiornik na wodę do podlewania okolicznych pól. Argumentacja była tego rodzaju, że większość wsi tak ma, a pieniądze związane z kosztami eksploatacji zbiera sołtys,. Wpłacają korzystający z wody.   W tym miejscu wydaje to się nieprawdopodobne, no bo niby gdzie sołtys te pieniądze wpłaca. ? Na jakie konto  i jak tą wpłatę nazywa ?.

Tu aż się prosi, by uchwały z zebrań wiejskich dotyczące funduszu sołeckiego były opiniowane przez radcę prawnego, a najlepiej by radca prawny uczestniczył w tych zebraniach. Nie byłoby wtedy nieporozumień i rzucania kalumnii na osoby, które zdaja  sobie sprawę z naruszenia prawa.

Ale najważniejsze.

Najwyższy czas na wodociąg Mięćmierz - Okale.  Okoliczne pola , ich studnie w najbliższym czasie SKUTECZNIE pozbawią wody te miejscowości

Roman Sokołowski 

Do wiadomości.

  1. 1. Przewodniczący Rady Miasta
  2. 2. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Czytany 3226 razy

Komentarze

-7
#72 S.R. 26-04-2020 11:21
Cytuję Romek:
Dzisiaj Swiatowy dzień czytania Pisma Swietego.


bibsy.pl/.../...
+1
#70 Romek 26-04-2020 09:02
Dzisiaj Swiatowy dzień czytania Pisma Swietego.
-6
#69 S.R. 26-04-2020 08:49
Z tego raportu. NiK:
"
"Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne działają w warunkach monopolu. Dlatego w celu ochrony konsumentów, na przedsiębiorców nałożono obowiązek uwzględniania interesów odbiorców wody. Wprowadzono m.in. zakaz narzucania nieuczciwych cen oraz uciążliwych warunków umów. Prawidłowo opracowane taryfy powinny gwarantować przedsiębiorstwom uzyskanie odpowiedniego poziomu przychodów, pozwalającego zarówno na finansowanie niezbędnych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, jak również na zapewnienie zaopatrzenia odbiorców w sposób ciągły w wodę o odpowiedniej jakości oraz ciśnieniu."
-6
#68 S.R. 26-04-2020 08:47
Cytuję baart:
był ogłoszony przetarg na wykonawcę, ale został anulowany


dziennikwschodni.pl/.../...

nik.gov.pl/.../...
0
#67 baart 26-04-2020 08:41
był ogłoszony przetarg na wykonawcę, ale został anulowany


dziennikwschodni.pl/.../...
+8
#66 Al Capone 25-04-2020 20:24
A jak niby ma powstac ten wodociag jak nie ma woli radnych. Poprzednich tez to nie obchodziło bo inne interesy mieli na uwadze.Jeden czlowiek Z Okala aby podeszwy w butach zdzieral na marne.Byli burmistrzowie traktowali go jak intruza i zbywali.A obecny nawet nie wie jak pomodz mieszkańcom w razie braku wody.Caly problem polega również ze czesc mieszkancow ma odmienne zdanie do wodociagu ci bardziej z zasobnym portfelem.Ktos kiedys napisal ze jak brakuje Ci wody to poglebij studnie.Owszem mozna pogłębić ale na poglebienie nie kazdego bedzie stac bo wiaze sie to z duzymi kosztami.Wniosek jest taki ze jesli sytuacja sie bedzie pogarszala to gmina musi nam dostarczyc wode pitną.Bo to jest wina burmistrza i radnych ze te dwie miejscowosci nie maja wodociagu.
-3
#65 Ferdek 25-04-2020 19:55
Cycaty i Pisiaty grasz zdartą płytą.Lepiej pomyśl jak zrobić wodociąg i czy aby na pewno mieszkańcy go chcą ,
+5
#64 cytaty i pisaty 25-04-2020 19:47
Cytuję ???:
Informacja na stronie urzędu chcesz lub potrzebujesz maseczki to idź i weź ze strażnicy. Trochę to śmieszne, że starszy człowiek ma po maseczkę pójść z Rzeczycy, Skowieszynka czy jeszcze skądś. Gminę tylko na tyle stać?


Najwidoczniej duniowe długi dają o sobie znać! Najdroższy w Polsce kibelek, zamek za 10 baniek jako trwała ruina, spartolona oczyszczalnia za 4 bańki no i mega pomnik kosztowny w utrzymaniu dla garstki dzieci - szkoła za ponad 30 baniek (uwzględniając koszt wynajmu kontenerów). Za kosztowne i niepotrzebne inwestycje trzeba niestety płacić!
+8
#63 Al Capone 25-04-2020 18:54
Cytuję Roman Sokolowski:
@ Z miasta

Z Biblii;

11 Jak pies do wymiotów powraca3,
tak głupi powtarza szaleństwa.

PODOBNO TEZ ZE PSY SA ODPORNE NA KORONAWIRUSA

Dodaj komentarz