Dlaczego wiceburmistrz D. Wróbel musiał odejść?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Tli się w świadomości mieszkańców zdumienie z odejścia  z urzędu wiceburmistrza  Wróbla. Bo na początku kiedy obejmował to stanowisko, euforii nie było końca. Przypomnę niektórym…, że za Pisuli odejście kolejnego wice… rozgrzewało  Internet do  białości .

Nie tylko usunięcie Wróbla ale i  decyzja o „restrukturyzacji”  urzędu - patrz  referat nieruchomości – zdumiała nie jednego . Bowiem funkcję  kierownika  stracił  Marcin  Markowski , doświadczony samorządowiec . Moim zdaniem  Burmistrz wprowadzając restrukturyzację  referatu nic szczególnego nie osiągnął ,poza tym ,że  Markowski nie będzie zajmował się planem przestrzennym oraz nie będzie mógł podejmować decyzji. Moim zdaniem o to właśnie chodziło. Obecnie burmistrz  sam będzie podejmował decyzje .

Zastanawia mnie , na ile  burmistrz miał wpływ na te decyzje i jakie będą tego skutki . Warto zasygnalizować ,że obie dymisje  miały miejsce  21 września.

Pytanie nie jest bezzasadne. Nie jest chyba tajemnicą ,że  Markowski czy też  i  Wróbel to pierwsza liga wiedzy merytorycznej, mówiąc wprost, są to  wykwalifikowani samorządowcy.

Proszę mi wybaczyć ,  niejednokrotnie byłem świadkiem w czasie  obrad , gdzie Wróbel składał się jak przysłowiowy scyzoryk aby bronić burmistrza . Czułem nie raz, jak  były wice,  smutno milczał, albo wręcz mówił wbrew własnemu przekonaniu .

Trwają spekulacje, kto będzie wiceburmistrzem. Moim zdaniem – co byłoby korzystne – ktoś kojarzony z PIS-em. Co oznaczać może większe możliwości…Jak się wydaje sytuacja dojrzała do tego, że Pomianowski nie ma innego wyjścia.

I niech w końcu zapanuje w miasteczku prawo i sprawiedliwość .

J.K

pom

Czytany 2226 razy

Komentarze

+1
#27 Kuzioła.K. 15-10-2020 14:20
W-ce, Wicik?
0
#26 baart 12-10-2020 11:05
Cytuję z rynku:
Cytuję S.R:
Strach przed wirusem jest wyolbrzymiony, COWID-19 jest relatywnie nieszkodliwy – mówi prof. Klaus Puschel szef Instytutu Medycyny Sądowej w Hamburgu


Główna w ***** się gotują @z miasta @ Bilski @baart i reszta. Tak blog notuje wiesze zainteresowanie niż portal Rucińskiego. Skoro posuwacie się do tak bezczelnych działań jak podszywanie się pod nicki cel jest jeden zohydzić mieszkańcom czytanie kometarzy.


nie zauważyłem żeby ktoś się pode mnie podszywał, ale widzę, że różni idioci podszywają się pod innych lub pod swoimi nickami popisują sie durnymi komentarzami,
a wystraczyłoby, żeby JK wprowadził obowiązek prostej rejestracji i skończyłby się bałagan,
w tej chwili coraz rzadziej czytam ten blog bo to w dużej mierze starta czasu
+6
#25 Poseł se dosejmu 11-10-2020 07:49
Krytykujecie radę burmistrza i urzędników że niszczą samorząd, dlaczego nie piszecie nic o niszczeniu samorządów przez rząd, wczoraj kolejny podatek który był dochodem gmin został obcięty, owszem super że zmniejszają podatki tylko dlaczego tylko te które wpływają do samorządów, dlaczego nie obniża vatu do 22% czy akcyzy na paliwo, po co chcą wprowadzić podatek cukrowy czy od deszczówki, a no dlatego bo o to żeby w swoim korytku było się dba, a samorząd jest solą w oku bo w większości nie należy do nich. Większość samorządów jest na równi pochyłej, zadłużone ze zmniejszającymi się dochodami, niedługo plan prezesa się spełni ...
-2
#24 S.R. 11-10-2020 07:05
@ z rynku.
Dlaczego napisałem : "by JEDYNY tworzony przez nas obiektywny nośnik informacji o Kazimierzu nie ulegl likwidacji, bo w przeciwnym razie nie będziemy mieli mozliwości wypowiadania krytycznych i pochlebnych uwag o dzialanich wladz jak i komentowania wydarzeń, zdarzeń w Kazimierzu i okolicy. O problemach, o dzialaniach władz NIC nie będziemy wiedzieli a do tego dażą podszywajacy się osobnicy, będący GNIDAMI."?

Premier, minister zdrowia apelują, by w szczególny spsób chronić osoby w podeszłym wieku. Czytam o listach tych osób tworzone przez Przychodnie Zdrowia. Pytam?
Czy " nasza" Komisja Zdrowia odbyła spotkanie z panią kierownik Przychodni, z panią kierownik Apteki by PRZYNAJMNIEJ mieć rozeznanie, jak sytuacja ta ma miejsce w Kazimierzu ?. Wiadomym przecież, że panie pracujące w Aptece mają rodziców, dziadków , których z przyczyn OCZYWISTYCH będa chciały Ich zaopatrzyć, ale PRZECIEŻ te osoby nie sa mieszkańcami miasta i gminy Kazimierz, ale STATYSTYCZNIE będzie: " apteka w Kazimierzu otrzymała np 13 szczepionek" i sądzić bedą, że te " 13" otrzymali mieszkańcy Kazimierza. Posłużę sie swoim przykładem. Oboje z żoną , na grypę, szczepiliśmy się rokrocznie. W tym SZCZEGÓLNYM roku nie będziemy z przyczyn, jak wyżej.
Wczoraj. Rynek i panie wróżące przyszłość, szczęście i miłość. Oczywiście bez maseczek, a przecież w tym PIERWSZYM dniu obowiazywania maseczek NALEŻAŁO w to miejsce skierować JEDNEGO policjanta . Problem byłby rozwiazany na przyszłość. Żadna z cyganek nie odważywałaby się bez maski wystąpić np. w dniu dzisiejszym. Jak bedzie ?
To własnie przykład nieodzowności tego blogu, bo przecież zwolennicy pana Burmistrza, foliarze yuch pytań nie zadadzą, a zadane przeze mnie są ostatnimi, bo za chwilę ujrzę , jak @ S.R napisze coś odmiennego.
-1
#23 S.R. 11-10-2020 05:39
@ z rynku.
Ale i czytanie stanie się zbędne, bo WSZYSTKO będzie miało status NIEWIARYGODNOŚCI. W interesie nas wszystkich jest spowodowanie, by JEDYNY tworzony przez nas obiektywny nośnik informacji o Kazimierzu nie ulegl likwidacji, bo w przeciwnym razie nie będziemy mieli mozliwości wypowiadania krytycznych i pochlebnych uwag o dzialanich wladz jak i komentowania wydarzeń, zdarzeń w Kazimierzu i okolicy. O problemach, o dzialaniach władz NIC nie będziemy wiedzieli a do tego dażą podszywajacy się osobnicy, będący GNIDAMI.
-1
#22 S.R. 11-10-2020 04:55
@ z rynku napisał ;
"... Skoro posuwacie się do tak bezczelnych działań jak podszywanie się pod nicki cel jest jeden zohydzić mieszkańcom czytanie kometarzy."

Pisałem o GNIDZIE . To o @ S.R . On /Oni/, o ile nie zostana ujawnione ich nazwiska swój cel osiagną, stąd mój apel, UJAWNIJMY ICH. Ja , Sokołowski Roman, przestałem komentować. Pozostanę tylko przy czytaniu.
0
#21 Bilski 11-10-2020 03:06
Miałem nie pisać ale piszę ,W tym całym rozgardiaszu politycznym, który od kilku lat oferuje nam dobra alternatywa , zapomnieliśmy już o kulturze poprzednich burmistrzów ( no może poza trzema ostatni i ), z dyskursu zniknęła tak ciekawa postać jak Grzegorz Dunia i Andrzej Pisula A z Polskiego Portalu zniknął plebiscyt "złotowłosy czyli - itd . Obecny burmistrz raczej nic nie buduje, tylko transferuje pieniądze do kieszeni wybranych wykonawców robiąc to nieudolnie. Pomidor.
-3
#20 S.R 10-10-2020 20:22
Strach przed wirusem jest wyolbrzymiony, COWID-19 jest relatywnie nieszkodliwy – mówi prof. Klaus Puschel szef Instytutu Medycyny Sądowej w Hamburgu
+2
#19 Prokurator 10-10-2020 15:51
Cytuję kultura:
W Naszym Domu Kultury wszyscy chorzy na cowid 19
W puławskim szpitalu cały oddział zakażonych

Nasz pan premier dziś powiedział nie ma potrzeby aby szkoły przechodziły na nauczanie zdalne, 98% szkół pracuje normalnie tzn nie ma w nich covid. Na litość Boską zróbcie testy w losowo wybranej szkole w której jest ok 400 uczniów, wtedy oceńcie czy jest zagrożenie czy nie. To że czegoś nie widać nie znaczy że nie istnieje. Niestety dążymy do całkowitego paraliżu służby zdrowia, mamy narodowa pandemię, niedługo będziemy mieli narodową tragedię a na końcu narodową żałobę.
-3
#18 rumburak 10-10-2020 07:44
Cytuję Prokurator:
Cytuję ojciec przydżumiony.:
@Darek, czym jest koronawirus w zestawieniu z tym co dzieje się w urzędzie/
to tak jakby porównać przeziębienie z dżumą.
Pani sekretarz Kuś Małgorzata ,urzędniczka z niebieska kartą.
Aprobata przemocy wobec pracowników zwana mobingiem.
Jak można porównywać sytuacje gdzie miastem faktycznie nie rządzi burmistrz lecz oligarchowie Kazimierza.

A znasz art. 212 § 1 K.K. jeśli nie to poczytaj, ale najpierw się wyśpij bo później będziesz miał z tym kłopot.

Nie bądź taki prokurator. To tak jak by napisał ze Morawiecki kłamie, albo ze Czarnek chodzi i zaraza. Napisał to co powszechnie wiadome. Prokuratura ma ważniejsze rzeczy do roboty w Kazimierzu jak choćby kwestie planu przestrzennego który w wyniku matactw gdzieś sie zapodział w okolicy wyciągu.

Dodaj komentarz