Posiedzenie komisji Rady Miejskiej z działką radnego Kowalskiego w tle

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
widok na zabudowania gospodarcze na tyłach Folwarku Walencja. fot. J.K.
widok na zabudowania gospodarcze na tyłach Folwarku Walencja. fot. J.K.

W miniony poniedziałek, 28 grudnia odbyło się wspólne posiedzenie połączonych komisji przed zbliżającą się sesją. To tylko 10 dni od ostatnich obrad sesji. Skąpy program obu sesji spokojnie mógł zostać zawarty na jednym posiedzeniu.

Głównym celem zbliżających się obrad XXIV sesji RM ma być manifestacja władzy obecnego burmistrza Artura Pomianowskiego. Burmistrz i jego zaplecze polityczne zajmie się działką 655/6, należącą po części do znienawidzonego radnego Janusza Kowalskiego. Działka ta usytuowana jest na tyłach Folwarku Walencja, w obrębie lokalizacji obecnego zwierzyńca.

Głównym punktem obrad będzie wyłączenie z trwającej aktualnie procedury zmiany planu ww. działki, która zawsze stanowiła kartę przetargową. Sprawą zajmowali się radni IV, V, VI, VII i VIII kadencji. W rzeczywistości nie chodzi o działkę i jej zapisy w MPZP a o zmuszenie mnie do poddaństwa. Sugerowano, że jeśli będę uległy, zapisy dla działki uzgodnione w 2019 r. będą utrzymane. Proponowano mi już duże pieniądze za zrzeczenie się mandatu i szantażowano. Nie uległem presji i robię swoje. Niestety kosztowało i wciąż kosztuje mnie to wiele zdrowia. 

Obecnie Pomianowski „naprawia” błędy byłego burmistrza Grzegorza Duni, który w 2014 roku ratując się przed klęska wyborczą nakazał wpisać dla działki 655/6 korzystne zapisy studium, podobnie jak dla 265 innych dziełek w gminie. Teraz jedynie w przypadku jednej działki z ponad 600, dla których zmieniono zapisy studium, Konserwator i burmistrz doszukali się „nieprawidłowości”.

Jak pamiętamy plan przestrzenny dla Kazimierza, Cholewianki, Okala i Mięćmierza w którym znajduje się ta nieszczęsna działka 655/6, mógł zostać uchwalony jesienią 2019 r. Plan miał wszystkie niezbędne uzgodnienia i mógłby w całości zostać przyjęty uchwałą przez Radę Miejską. W mojej opinii Pomianowski dla celów politycznych wstrzymał uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jak się wydaje, wraz ze swoimi ludźmi knuje intrygi, których wypadkową jest śledztwo 2Ds 575/200 w kier art. 231KK, kontrole zewnętrzne itp. Pytam, dlaczego i po co te intrygi? Dlaczego Konserwator zmienił swoją decyzję odnoście zapisów w planie jedynie w przypadku mojej działki 655/6, na podstawie nie merytorycznego donosu?

Burmistrz dąży do wyłączenia mojej działki z procedury ogólnej i włączenia ją w tryb indywidualnych zmian. Są to dodatkowe i niepotrzebne koszty dla gminy, czemu całkowicie się sprzeciwiam! Mimo sprzeciwu niemal połowy radnych, wczoraj został zaakceptowany finał intrygi. 

Jutro ważna sesja. Będę ją transmitował na Facebooku. Przewodniczący RM Opoka obiecał burmistrzowi, że wyprosi mnie z sali obrad i zabroni nagrywania. Formalnie ma do tego prawo. Jak stwierdził, przewodniczący obrad może wszystko. Również zamierza ograniczyć mój udział w dyskusji.

Tymczasem niektórzy uważają, że działka Kowalskiego musi być wyłączona z procedowania, bo przez niego przedłuża się uchwalenie planu. Jest to kłamstwo i manipulacja. Burmistrz bowiem po uwzględnieniu wniosków złożonych w trakcie wyłożenia planu, posunął się za daleko w uszczęśliwianiu innych, co skutkowało brakiem zgody Konserwatora. W przypadku działki 655/6 Konserwator wyraźnie wskazał jakie mają być zapisy, by proponowana zmiana została zaakceptowana. Nie wiedzieć czemu, burmistrz nie chce wprowadzi do planu tego, o co wnosi Konserwator.

Jak będzie zobaczymy. 

J.K 

655.6

655.61

Screenshot 20201229 114501

Screenshot 20201229 114513

Czytany 2405 razy

Komentarze

+4
#43 chłop z Okala 30-12-2020 13:51
Towarzystwo swoi się i troi żeby przykryć skandal i lobuzerke z przekształceniem nowych działek dla warszafki. Miejscowym zaś odmawianie jak składali w ostatnich latach wnioski.
0
#42 chłop z Okala 30-12-2020 13:43
@Bliski
To, że jesteś bezideowy, to wiemy. To , że nie masz moralnego kręgosłupa też wiemy. To, że wiesz z której strony chlebek posmarowany to widać, słychać i czuć. Ale to że robisz z siebie pajaca to jestem pod wrażeniem. Towarzysz Lenin o takich jak ty mawial - pożyteczny idiota... swoje zrobisz i kopa w d...e dostaniesz... no w międzyczasie przytulić parę groszy za projekcik... Tylko czy to jest powód do dumy? Watpliwy...
-4
#41 z sadowej 30-12-2020 12:18
[quote name="Bilski"]@romana pisałaś że indywidualne zmiany dla @janusza będą wiele kosztowały gminę. Burmistrz właśnie napisał że @janusz miał w ciągu ostatnich lat kilka indywidualnych zmian dla dzialek ktorych byl wspolwlascicelem. Napisze nam Pani ile takie indywidualne zmiany radnego Kowalskiego nas mieszkańców kosztowały???[/quote

Właśnie tym zajmuje się komisja Rewizyjna Rady Miasta pod przewodnictwem R. Rybczyńskiego . Burmistrzowi jak widać ciśnienie skacze, że pisze o tym na facebooku. W końcu kto chce tych zmian Burmistrz czy Kowalski ? Bo się pogubiłam
+3
#40 Henio 30-12-2020 12:15
Radny JK dba tylko i wyłącznie o swój interes ,po nim choćby potop.Jest potrzebny tylko i wyłącznie do tych wypocino-pism które piszą ludzie z jego bliskiego otoczenia a On tylko podpisuje.Teraz wy stawiacie swój prywatny interes ponad setek mieszkańców którzy mają już dość tych przepychanek.Czego się boicie przecież będzie bardzo transparentnie .Dwie działeczki już ma przekształcone na jedną poczeka troszkę dłużej i tyle.
0
#39 Bilski 30-12-2020 12:06
@romana pisałaś że indywidualne zmiany dla @janusza będą wiele kosztowały gminę. Burmistrz właśnie napisał że @janusz miał w ciągu ostatnich lat kilka indywidualnych zmian dla dzialek ktorych byl wspolwlascicelem. Napisze nam Pani ile takie indywidualne zmiany radnego Kowalskiego nas mieszkańców kosztowały???
+2
#38 sermater 30-12-2020 12:02
# Z Mięćmierza; Były radny załatwił sobie tą drogę bo ma wejścia . Był u burmistrza z interwencją .
0
#37 Bilski 30-12-2020 12:00
@janusz ja już popcorn przygotowuje na 15:00. Nie daj ciała. Obiecałeś :)
+1
#36 Z Mięcmierza 30-12-2020 11:51
Cytuję chłop z Okala:
Nie jest przypadkiem, że burmistrz wraz z opornymi na wiedzę radnymi wyciągnęli właśnie teraz sprawę działek pana Kowalskiego. Sprawa ciągnie się od 2005r i ciągle się nie gra... A dlaczego teraz? Ano żeby odwrócić uwagę od skandalu dranstwa i lobuzerki jaką jest wprowadzenie do planu nowych działek z Okala zakupionych przez warszawiaków. I wszystko było by okb gdyby burmistrz dopuścił na etapie uchwalania planu również wnioski mieszkańców gminy. Wiem że takie wnioski w ostatnich dwóch latach były składane, ale nie. Burmistrz tłumaczył że się nie da... A tu proszę... Wystarczy tylko że odpowiedni ludzie złożą wniosek i jest... Kogo reprezentuje burmistrz to widać, ale wy radni to albo glupole jesteście, albo sprzedaliscie się za kawałek chodnika czy drogi.

Zapomniales dodać działkę byłego radnego która to owo nie ma dojazdu od drogi głównej a co ciekawiej projektuje się nowa drogę do tej działki.
-1
#35 Adam 30-12-2020 11:25
Cytuję Michał:
Adamie sielanka sitwy z Gór już się kończy

Ja miałem na myśli sitwę pt...warszawka i spółka a nie z Gor
-1
#34 Jan III WAZA 30-12-2020 11:16
Cytuję Bilski:
Ja tu pisałem jak jeszcze można było się swobodnie wypowiadać a teraz czytam że to już nieaktualne.... Smuteczek.... Ale znamiennym jest fakt, że Romana zaczęła tu nadawać :) Trójca z Gór już rusza z kampanią wyborczą?

Pomidor!Cytuję Wacek:
Panie Januszu mam pytanie ile działek zakupionych przez "warsxafke" na starym Okalu ma być przekwalifikowanie na budowlane? W tym celu Burmistrz Pomianowski mówił coś na ostatniej sesji o dopuszczeniu kolejnych działek do planu. To co są równi i równiejsi? Na mieście się mówi,że właśnie dla do pilnowania tego interesu dzialkowego zmieniony został zastępca...

Wacuś podobno wszystkie w posiadaniu warszafki mają być przekształcone. Działki lokalaków mają służyć jako korytarze ekologiczne. Pytaj ekipę z Miecmierza. Oni o to zadbali. Sprawdź sobie uwagi do planu :)

Pomidor!


Bilski nie ściemniaj ty jesteś koleszką wiceburmistrza i ty projektowałeś dom za wiatrakiem.

Dodaj komentarz