Śmiecie w wąwozach nie przeszkadzają burmistrzowi ?

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

źródło Facebook /fot. Krzysztof Wawer/ 

W maju ubiegłego roku na prośbę mieszkańców złożyłem interpelację ws. śmieci i odpadów budowlanych wyrzucanych do wąwozów. Interwencję jak mam w zwyczaju poprzedziłem wizją lokalną.

Przy czym nie chodziło o śmiecie „bytowe” , które niewychowany kołtun wyrzuca tam gdzie popadnie , a śmieci i odpady wywożone dosłownie ciężarówkami.

Sprawę śmieci kilkakrotnie poruszyłem na sesjach Rady Miejskiej . Niestety bez reakcji zarówno Burmistrza jak i Przewodniczącego Rady.

Do dnia dzisiejszego tony odpadów  zalegają kazimierskie wąwozy . Interpelacja – mimo obowiązku -  nie została zamieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej kazimierskiego magistratu.

J.K

odpady

Czytany 2566 razy

Komentarze

-3
#26 kuzynka 20-01-2021 08:32
@ Mieszkanka - nie da się ukryć, że był to kompletny wypadek ze szkodą dla gminy
+2
#25 Mieszkanka 15-01-2021 10:15
Cytuję Michał:
Mieszkanka zapomniała jeszcze o Andrzeju Pisuli ha ha


To prawda, zapomniałam, może dlatego, że kadencja p. Pisuli to był wypadek przy pracy, teraz wszystko wróciło do "normy". Normy szkodliwej dla Kazimierza i miażdżącej większości mieszkańców.
+4
#24 Michał 14-01-2021 23:36
Mieszkanka zapomniała jeszcze o Andrzeju Pisuli ha ha
+2
#23 obserwator 14-01-2021 18:59
Cytuję Mieszkanka:
Cytuję Jurek:
Zgadzam się z Obserwatorem ponadczasowa rzecz,pozostałości poprzedniego systemu,


Jaki poprzedni system? Jest płynne przejście między p. Szczypą, Dunią a teraz Pomianowski. Szkodliwa obojętność na wspólną przestrzeń łączy te osoby i systemy...


Mądrze napisane .
+4
#22 Mieszkanka 14-01-2021 13:07
Cytuję Jurek:
Zgadzam się z Obserwatorem ponadczasowa rzecz,pozostałości poprzedniego systemu,


Jaki poprzedni system? Jest płynne przejście między p. Szczypą, Dunią a teraz Pomianowski. Szkodliwa obojętność na wspólną przestrzeń łączy te osoby i systemy...
+3
#21 WiARA 13-01-2021 04:51
@ Yeti.

"Dokładnie w całej gminie jest mnóstwo kwater w tym agroturystyka, każdy wynajmujący powinien mieć podpisaną umowę na odbiór dodatkowych śmieci, zamiast wpływu pieniędzy do budżetu gminy z opłaty klimatycznej od turystów, mamy wypływ pieniędzy z budżetu (od mieszkańców) za śmieci turystów."

Ja właśnie o tym, a Twoje :" Wiara mijasz się z prawdą jak zwykle ..... " jest NIEDORZECZNE.
+7
#20 Yeti 12-01-2021 21:21
Cytuję Kazio:
Wiara mijasz się z prawdą jak zwykle ,kto prowadzi legalną działalność zobowiązany jest do podpisania umowy indywidualnej na wywóz śmieci z ZUK, zaś wszyscy ci którzy mają kwatery nie zgłoszone! podrzucają po prostu śmieci swoich klientów , w Kazimierzu to powszechne,w takim wypadku wszyscy płacą za śmieci oszukujących było to już na tapecie robi tak np jeden z radych i nie widzi w tym nic zdrożnego

Dokładnie w całej gminie jest mnóstwo kwater w tym agroturystyka, każdy wynajmujący powinien mieć podpisaną umowę na odbiór dodatkowych śmieci, zamiast wpływu pieniędzy do budżetu gminy z opłaty klimatycznej od turystów, mamy wypływ pieniędzy z budżetu (od mieszkańców) za śmieci turystów.
-1
#19 Yeti 12-01-2021 21:13
Cytuję oponiarz:
Cytuję Yeti:
Cytuję oponiarz:
Opony zużyte zostawia się w warsztacie wulkanizacyjnym lub serwisie, który dokonuje ich wymiany. Prowadzący zakład przekazuje je do utylizacji za pośrednictwem Centrum Utylizacji Opon.
Opony od ciężarówek, maszyn rolniczych i traktorów (tylne) ze względu na gabaryty nie są przyjmowane przez PSZOKi w całym kraju. Są natomiast firmy, które przyjmują takie opony do recyklingu, nie jest to niestety bezpłatne. Jest zatem zwykłym kłamstwem, że nie ma z nimi co zrobić. Wystarczy wpisać na olx frazę "zużyte opony" i już wiadomo. Może być firma z Lublina albo Stoczka Łukowskiego.Radzę pójść tą drogą. Cytuję yeti:
Jeżeli chodzi o fakt przyjmowania opon na pszoku, to się zgodzę, niedorzecznością jest limit 4 opon rocznie na gospodarstwo oraz brak możliwości oddania opon ciągnikowych tylnych. Ludzie z tego mają sobie zupę zrobić czy ozdoby w ogródku?!?!?!. Tyle kasy płaci się miesięcznie za śmieci, skandal !!! Natomiast jeśli chodzi o gruz to jest w naszej gminie przedsiębiorca, która przyjmie każdą ilość czystego gruzu i to za grosze.

A dlaczego mam płacić warsztatowi za wymianę opon, skoro opony sam wymieniam ? Mam być fundacją dobroczynną ? Nie stać mnie.

Olej też sam wymieniasz :D bo taniej. Co robisz ze zużytym?
Ależ zapomniałem, ogródek podlewasz.

Tak też sam wymieniam, na pszoku przyjmują chemię w tym olej.
+12
#18 Kazio 12-01-2021 18:37
Wiara mijasz się z prawdą jak zwykle ,kto prowadzi legalną działalność zobowiązany jest do podpisania umowy indywidualnej na wywóz śmieci z ZUK, zaś wszyscy ci którzy mają kwatery nie zgłoszone! podrzucają po prostu śmieci swoich klientów , w Kazimierzu to powszechne,w takim wypadku wszyscy płacą za śmieci oszukujących było to już na tapecie robi tak np jeden z radych i nie widzi w tym nic zdrożnego
+2
#17 oponiarz 12-01-2021 18:29
Cytuję Yeti:
Cytuję oponiarz:
Opony zużyte zostawia się w warsztacie wulkanizacyjnym lub serwisie, który dokonuje ich wymiany. Prowadzący zakład przekazuje je do utylizacji za pośrednictwem Centrum Utylizacji Opon.
Opony od ciężarówek, maszyn rolniczych i traktorów (tylne) ze względu na gabaryty nie są przyjmowane przez PSZOKi w całym kraju. Są natomiast firmy, które przyjmują takie opony do recyklingu, nie jest to niestety bezpłatne. Jest zatem zwykłym kłamstwem, że nie ma z nimi co zrobić. Wystarczy wpisać na olx frazę "zużyte opony" i już wiadomo. Może być firma z Lublina albo Stoczka Łukowskiego.Radzę pójść tą drogą. Cytuję yeti:
Jeżeli chodzi o fakt przyjmowania opon na pszoku, to się zgodzę, niedorzecznością jest limit 4 opon rocznie na gospodarstwo oraz brak możliwości oddania opon ciągnikowych tylnych. Ludzie z tego mają sobie zupę zrobić czy ozdoby w ogródku?!?!?!. Tyle kasy płaci się miesięcznie za śmieci, skandal !!! Natomiast jeśli chodzi o gruz to jest w naszej gminie przedsiębiorca, która przyjmie każdą ilość czystego gruzu i to za grosze.

A dlaczego mam płacić warsztatowi za wymianę opon, skoro opony sam wymieniam ? Mam być fundacją dobroczynną ? Nie stać mnie.

Olej też sam wymieniasz :D bo taniej. Co robisz ze zużytym?
Ależ zapomniałem, ogródek podlewasz.

Dodaj komentarz