Komisja Borychowskiego "rozpatrzyła" skargi na Burmistrza

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Dzisiaj na godz. 8.00 zwołana została  Komisja Skarg i Wniosków Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

Radni mieli zająć się   petycjami dotyczącymi opracowania sposobu rozpatrzenia (załatwienia) trzech petycji dotyczących szczepień przeciwko COVID-19. http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3901,informacja-o-posiedzeniu-komisji-skarg-wnioskow-i-petycji-rady-miejskiej-w-kazimierzu-dolnym.html

Dosłownie po  20 ( dwadzieścia minut ) minutach – wyjątkowo zgodnych ,spójnych i jednomyślnych decyzji – wszystko było jasne. Główny temat szczepionek, to jedynie temat zastępczy.

Swoją drogą petycje  anytyszczepionkowców  w ogóle nie powinny trafić pod obrady Komisji. Z  przyczyn formalno-prawnych o czym mówiła pani mecenas M. Arciuch . Wiodący temat owych petycji, to jedynie zasłona dymna i stracony czas , przepuszczone pieniądze tytułem diet .

Sprawa bulwersuje tym bardziej , że 17 lutego br., burmistrz zajął stanowisko w przedmiocie petycji –  czytaj w załącznikach do pobrania. 

Jednak na komisji ważne było co innego. Bezczelnie przepchnięte  zostały dwie kluczowe sprawy, które od dawna były pomijane, a od miesięcy spędzały sen z powiek burmistrzowi.

Załatwiono... moją skargę w przedmiocie wydanych  decyzji na ogródki kawiarniane . Chodziło o te,  lokalizowane w północnej części Rynku.

Stoją one  lokalizowane  na „drodze pożarowej” stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Temat poruszany  był od dwóch lat i nie mógł  – aż do dzisiaj -  doczekać się  rozstrzygnięcia ,  zarówno  zgodnego  z prawem, jak i oczekiwaniami  mieszkańców . Działo  się tak głównie dlatego, że sprawa dotyczyła kolegów burmistrza Artura Pomianowskiego. Jak wiemy stali się oni beneficjentami tego przywileju.

Zastawianie  „drogi pożarowej” to gra o  ludzkie zdrowie i życie. Jednak dla burmistrzów sprawa bezpieczeństwa to temat wtórny.

Nic dziwnego ,że zaniepokojeni mieszkańcy od dawna próbowali wzruszyć urzędników - niestety bezskutecznie.

Znając opór materii i powiązania lokalnej grupy interesu, uwikłania radnych w sprawę itd… ,  zwróciłem się do Państwowej Straży Pożarnej w Puławach  o interpretację w tym temacie . Odpowiedź PSP w Puławach nie pozostawiła złudzeń. Lokalizowanie ogródków kawiarnianych na „drodze pożarowej” przy ulicy Rynek  jest sprzeczne z prawem https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2276-co-dalej-z-bezpieczenstwem-przeciwpozarowym-miasta.html Przy czym nie chodzi o dni targowe ale w ogóle na drodze pożarowej nie mogą być lokalizowane ogródki !

Dzisiaj na komisji Burmistrz rozwiał wątpliwości https://youtu.be/594JKELntOo?t=645  Jak powiedział w  decyzji jaką wyda na 2021 r  nie będzie wymogu  usuwania ogródków na czas targu https://youtu.be/594JKELntOo?t=762  Tak więc  Burmistrz stawiając na szali bezpieczeństwo  ludzi z interesem kolegów, wybrał to drugie  https://www.youtube.com/watch?t=517&v=594JKELntOo&feature=youtu.be

Sprawa jest o tyle skandaliczna ,że nie mogłem brać udziału w komisji. O tym , że moja   skarga została przesłana  do komisji Skarg i Wniosków dowiedziałem się  wczoraj o godzinie piętnastej . Mimo ,że pismo przeleżało w biurku Opoki od sierpnia 2020 r i nie mogło doczekać się rozpatrzenia przez wiele miesięcy . 

Była też poruszona sprawa meleksów ,  nie mniej bulwersująca . Wniesiona została skarga na działanie  burmistrza ,  dotycząca wydawanych zezwoleń na postój meleksów. W tym przypadku burmistrz również stawia swoich znajomych w pozycji uprzywilejowanej . Mimo jednoznacznego wyroku WSA w Lublinie, orzekającego o łamaniu prawa, burmistrz robi swoje  https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2275-lubelski-sad-zmiazdzyl-decyzje-burmistrza-pomianowskiego.html

Tak więc rękami Borychowskiego  sprawę ponownie zamieciono  pod dywan w kilka sekund https://youtu.be/n3DlHu_eSGg?t=311

Tak więc stało się jasne ,że  temat petycji  antyszepionkowców  był jedynie  listkiem figowym do przepchnięcia niewygodnych dla burmistrza tematów . Szkoda tylko ,że podatnicy do tego interesu muszą dokładać a prywata staje  ponad prawem. Bezprawie jednoznacznie zaakceptowane przez prawnika i radnych.

J.K

borych

pismo handel

Czytany 3394 razy

Komentarze

-3
#75 januszek kłamczuszek 01-03-2021 15:40
januszek kłamczuszek usuwa nieprzychylne mu posty , bo boi się niewygodnej dla siebie prawdy, ale ludzie dużo wiedzą i już się na te manipulacje przestali nabierać
-2
#74 WiARA 27-02-2021 15:32
@znachor

Chyba niepotrzebnie napomknałem o innym znachorze, więc czuje się w obowiazku zamieścić:
"

„Zdrowie bez leków” to czasopismo, w którym publikuje swoje teksty Jerzy Zięba. Biedronka i Carrefour usunęły go ze swojej oferty, a Allegro blokuje oferty z jego książkami. Wszystko przez kontrowersyjne porady Zięby oraz naciski serwisu Cowzdrowiu.pl, aby nie rozpowszechniać pseudonaukowych treści, zwłaszcza w czasach pandemii.

„Zdrowie bez leków”, jak sama nazwa wskazuje, to pismo o naturalnych metodach leczenia. Jednym z autorów jest Jerzy Zięba, który jest zwolennikiem „leczenia” różnych chorób witaminą C. Zięba poinformował, że najlepszym lekiem na koronawirusa jest oczywiście witamina C w połączeniu z perhydrolem.

Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas, zaniepokojony rozpowszechnianymi przez Ziębę treściami wydał na ten temat oświadczenie: Informacje upowszechniane na stronach internetowych (Zięby) w związku zagrożeniem ze strony nowego koronawirusa stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Stanowczo podkreślamy, iż informacje te nie są poparte badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną.

Carrefour i Biedronka zdecydowały się wycofać ze sprzedaży „Zdrowie bez leków”, a Allegro blokuje aukcje, na których sprzedawane są inne publikacje kontrowersyjnego paramedyka."
-2
#73 WiARA 27-02-2021 10:40
@ znachor
Powiedz Ty, kiedy epidemia się skończy i czym się smarować. Tylko nie posługuj się Ziębą.
+3
#72 znachor 27-02-2021 09:47
Cytuję WiARA:
"Koronawirus. Polska wprowadzi paszporty szczepień? Minister zapowiada
- Polska zdecydowanie popiera prace nad stworzeniem takiego wspólnego, wzajemnie uznawanego certyfikatu - powiedział w piątek minister ds. europejskich Konrad Szymański, pytany o plany dotyczące wprowadzenia na terenie Unii Europejskiej paszportów szczepień."

To się nazywa nerwica natręctw, kogo spotka ta choroba uniemożliwia normalne życie choremu i jego bliskim.
+2
#71 Adam 27-02-2021 08:24
A tak serio to czym ta komisja się zajmuje bo z tego co widziałem to chyba do wszystkiego nie są władni chodzi o wcześniejsze skargi i obecne
-2
#70 WiARA 27-02-2021 05:55
"Koronawirus. Polska wprowadzi paszporty szczepień? Minister zapowiada
- Polska zdecydowanie popiera prace nad stworzeniem takiego wspólnego, wzajemnie uznawanego certyfikatu - powiedział w piątek minister ds. europejskich Konrad Szymański, pytany o plany dotyczące wprowadzenia na terenie Unii Europejskiej paszportów szczepień."
-4
#69 pamiętliwy 26-02-2021 12:18
Tam taram.
-1
#68 Szok 26-02-2021 11:44
Zapraszam do Rzeczycy, lodowisko na każdym zakręcie drogi powiatowej. Władze powiatu nie zdają egzaminu. Mo cóż ryba psuje się od głowy, biorą przykład z władz gminy.
+6
#67 Zigi 26-02-2021 10:55
Cytuję Baba z Okala:
Co się stało na Czerniawach przy Słonecznej? 3 straże pożarne, policja....

Samochód jakiś stał uszkodzony, dziś w Czerniawach droga od arkadii aż do rozjazdu na Wilków i Opole była całkowicie oblodzona, normalnie masakra przy 30 km/h samochód woziło na boki, gdzie są służby drogowe!!!!
-3
#66 WiARA 26-02-2021 10:17
11 539

Dodaj komentarz