Posiedzenie Komisji Budżetu (...) Rady Miejskiej

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zdjęcie / posiedzenie RM w Kazimierzu  Dolnym,   wykonałem je  w 2019 r /

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu ( … ) Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.  Obrady przebiegały  wg następującego porządku.

https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/Informacja_o_posiedzeniu_Komisji_Budzetu.pdf.

Było kilka wydarzeń wartych skomentowania. Jednak z uwagi na ciężar gatunkowy spraw…, zrobię to w osobnych notkach.  Niewątpliwie sensacją było przedstawienie informacji o funkcjonowaniu Miejskiego Zakładu Komunalnego spółki z  zo.o. w Kazimierzu Dolnym.  

Po latach oczekiwań dowiadujemy się z ust samego prezesa gminnej spółki o nieprawidłowościach przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Kazimierzu Dolnym . Niestety, informacja prezesa spółki Pawła Szabłowskiego , jak się wydaje , nie była po myśli  zarówno wiceburmistrza B. Godlewskiego, jak i radnego Pruchniaka . Zapraszam do wysłuchania informacji prezesa gminnej spólki https://youtu.be/EClIRYyG-Zg?t=7733 Proszę także o wsłuchanie się w dyskusję. 

W sprawach bieżących odpowiadałem na pytania wiceburmistrza Godlewskiego - zadane mi  elektronicznie. Do tej sprawy odniosę się raz jeszcze w kolejnej notce. Jednak prawdziwą bombę wiceburmistrz odpalił,  odpowiadając z kolei na moje  pytanie, gdzie również w mejlu - i nie tylko - wiceburmistrz Godlewski zarzucił mi ,że  wykorzystuje stanowisko radnego do prywatnych celów . Przyznam się ,że nie spodziewałem się, tak "szczerej" odpowiedzi, i to w środkach masowego przekazu . Zarzucanie  mi  przestępstwa, to mocne, a sam zarzut, to dopiero... Jest to, jak się wydaje pokłosie wszechobecnej frustracji. Wygląda na to ,że sprawa idzie w dobrym…kierunku. O postępach w sprawie będę państwa informował na bieżąco https://youtu.be/EClIRYyG-Zg?t=10306 Zapraszam do lektury. 

J.K

Czytany 1469 razy

Komentarze

-1
#35 WiARA 24-03-2021 14:22
" Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Dr Karauda: To jest czarny dzień w historii pandemii w naszym kraju

- To jest czarny dzień w historii pandemii w naszym kraju, żarty się skończyły. I mówię to do wszystkich, którzy uważają, że masek nie trzeba nosić, bo pandemia jest fikcją. Uważam, że osoby, które nie noszą masek, należy przyrównać do osób, które pod wpływem alkoholu wchodzą do samochodu. Ktoś, kto robi to świadomie, powinien ponosić odpowiedzialność za tę sytuację, bo będzie umierać jeszcze więcej ludzi. Już mamy liczby zgonów przekraczające pół tysiąca. Jestem tym wstrząśnięty - mówi dr Tomasz Karauda, lekarz z oddziału chorób płuc. "
-4
#33 WiARA 24-03-2021 12:57
"Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka - napisał premier. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam.

Przypomnijmy, że dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 30 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem.

Piotr Semka to publicystka i dziennikarz związany głównie z prawicowymi mediami: Gazetą Polską, Uważam Rze, W Sieci. Napisał też książkę Lewy czerwcowy, której drugim autorem jest Jacek Kurski."
+5
#32 Leśnik 24-03-2021 08:13
Cytuję karol marks:
portal.abczdrowie.pl/.../
ale dzieciom nadal trzeba robić spędy w przedszkolach, bo pieniądze na zasiłek opiekuńczy się skończyły.

Nie ma pieniędzy?... A jak ma się do tego słynny cytat "wystarczy nie kraść"?
-1
#31 karol marks 24-03-2021 07:29
portal.abczdrowie.pl/.../
ale dzieciom nadal trzeba robić spędy w przedszkolach, bo pieniądze na zasiłek opiekuńczy się skończyły.
-4
#30 WiARA 24-03-2021 07:23
Nie należy używać opasek z napisem "ORMO", tym bardziej z " MO".
-3
#29 WiARA 24-03-2021 07:17
Gdy JUŻ antycovidowcy będa sprzatać Kazimierz / czytaj: wykonywać karę/, to nalezy ich zaopatrzyć SPECJALNIE oznakowane uniformy. Nie może być tak, by byli oni identyfikowani jako miłujacy porzadek sanitarny i sprzatają razem z pracownikami MZK.. Tym " naszym " przywódcom na glowy zalozyć SPECJALNE " czapki" coby nie czuli sie zagroŻeni przez przelatujace samoloty. Wpadna w panikę i nieszczęście gotowe, a miejsc w szpitalu puławskim mało.
-5
#28 WiARA 24-03-2021 05:36
"Zdaniem wirusologa przed nami duże wzrosty zakażeń i tylko ogłoszenie stanu wyjątkowego pozwoliłoby skutecznie walczyć z ignorowaniem zasad bezpieczeństwa.

- Wtedy osoba, która nie chce nosić maseczki, dostawałaby bezwarunkową grzywnę. Jeżeli kolejne grzywny kogoś nie nauczą przestrzegania zasad, to wtedy taka osoba byłaby kierowana do przymusowych prac społecznych. Niekoniecznie ktoś taki mógłby pracować w szpitalu, bo trzeba byłoby płacić ubezpieczenie oraz go szkolić, ale już przy zamiataniu ulic owszem - opowiada dr Tomasz Dzieciątkowski."

hmm. " Czyste miasto", " czysta wieś".
-4
#27 WiARA 24-03-2021 05:11
Wreszcie OPRZYTOMNIJMY!.

teleshow.wp.pl/.../
-1
#26 WiARA 24-03-2021 05:08
Budżet Obywatelski.kazimierzdolny.pl/.../...

Moim zdaniem - ozdoby świąteczne na latarnie. Inwestycja spożytkowana na długie lata.

Dodaj komentarz