Miliony na oczyszczalnie ścieków w Bochotnicy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Burmistrz Kazimierza Dolnego, wydając zgodę na postój meleksów i  lokalizowanie ogródków kawiarnianych w Rynku na „Drodze Pożarowej „ złamał prawo. Tak stwierdziła, po kontroli, Państwowa Straż Pożarna w Puławach . Burmistrz  jednak szybko chce naprawić swój błąd. Przedłożył nowe rozwiązania zmiany organizacji ruchu. Jakie to „rozwiązania”, przekonamy się niebawem. Sprawa Rynku unaocznia fakt, że burmistrz Pomianowski instrumentalnie traktuje prawo, a niektóre… podmioty traktuje w sposób uprzywilejowany. Na powyższe zagrożenia  na pewno nie zareagują radni -  w większości . I to, niestety, jest obraz patologii, kazimierskiego samorządu.

Miliony dla Kazimierza  z „Polskiego Ładu”. Między innymi  3 500 000 złotych przeznaczone będzie na kolejną z rzędu modernizację oczyszczalni ścieków w Bochotnicy . W 2013 roku „moderowaliśmy” oczyszczalnię za około 4 mln zł. Efekty takie ,że sprawą zajmuje się Prokuratura. Jak ustaliłem w rozmowie z pracownikami  RIFE kazimierskiego Urzędu, pieniądze mają być przeznaczone na  wymianę  urządzeń i maszyn ,tych co ponoć miały być modernizowane…w 2013 r. Będzie także montowany „pochłaniacz zapachów”( sic) . To już drugie podejście...z tym pochłaniaczem .

Nasuwa się pytanie, co tak naprawdę zrobiono za 4 000 000 zł w czasie modernizacji oczyszczalni w 2013 roku ?

Czy na to oraz wiele innych, nurtujących mieszkańców  pytań odpowie Prokuratura,  w toczącym się śledztwie ? Czy śledztwo wyjaśni, kto nie dopełnił  obowiązków, a je przekroczył…?  Pożyjemy, zobaczymy?!

https://www.januszkowalskikazimierz.pl--www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2314-bedzie-sledztwo-w-sprawie-kazimierskiej-oczyszczalni-sciekow.html

J.K  

swider

2021 08 24 14 54 Office Lens

IMG 20210107 082036

Zamulone starorzecze Wisły. Wody pościekowe z oczyszczalni  tworzą groźne zastoiska.

oczysz

Czytany 2333 razy

Komentarze

+1
#19 WiARA 26-08-2021 14:54
Festiwal Kapel;
stary turysta
1 godzinę temu

gdzie te czasy gdy na szlaku mówiło się innym turystom Dzień Dobry, czy Cześć,
Pablo
1 godzinę temu

mam apel do tych miastowych, którzy tak tłumnie przyjezdzaja do mojej Szklarskiej Poręby! Nie śmieccie,nie uwazajcie sie za niwiadomo kogo, pokażcie chociaz grosz kultury!!!!! Robicie z mojego miasta śmietnik!
turysta1 godzinę temu

Powiedz władzom Szklarskiej Poręby, żeby odpowiednie służby zaczęły wreszcie sprzątać to miasto i opróżniać kosze na śmieci, bo wrony przylatują tu każdego ranka do "kipiących" śmietników, wyciągają z nich śmieci i robią bałagan wkoło.
Królewna Śnieżka1 godzinę temu

Przez tych psedoturystów górskich , totalnych chamów Ci co naprawdę lubią i szanują Góry nie mogą w Te Góry pojechać . ! Pozdrawiam Pablo
nick1 godzinę temu

to nie ma znaczenia, że miejscowość w górach, w mojej miejscowości w centurm polski też syf, ludzie rzucają śmieci gdzie popadnie, na trawnik, komuś do ogrodu...
to ogólny problem polaka-śmieciaka
jakes1 godzinę temu

to nie jest wyłącznie twoje miasto. większość ludzi w szklarskiej korzysta z obecności turystów. Pandemia nie nauczyła, że lepiej jak są niż ich nie ? Bo mnie nauczyła, że trzeba szanować turystów. Owszem są czarne owce, ale większość to normalni ludzi, którzy mają takie samo prawo wejści na Śnieżkę jak Ty i Pan gajowy z Karkonosz. Góry i to miasto nie są wyłącznie Twoje egoisto."
+3
#18 Adam 26-08-2021 13:07
Alez tam nic sie nie dzieje,tam wszystko hula jak nalezy,co ten Kowalski chce nie ludzie?wstyd zeby tylko 1 radny dbal o interesy mieszkanow,bo reszta to "dba" wlasnie w cudzyslowie
+4
#17 Waldemar 26-08-2021 12:10
zapomniałem wymienić wuceta za 2 mln...
+4
#16 Adam 26-08-2021 10:18
Cytuję Waldemar:
Wybuchła szkoła - nic się nie stało, 4 mln na remont oczyszczalni - nic się nie stało...
Wymieniać dalej?
Pisula przy tej ekipie to jak Kazimierz Wielki.

Zbedowice 1,5 miliona drozej i tez nic sie nie stalo,ciekawe co dalej ale i tak nic sie nie stanie nie?mieszkancy dalej beda placic i tez bedzie dobrze prawda?
+6
#15 Waldemar 26-08-2021 09:21
Wybuchła szkoła - nic się nie stało, 4 mln na remont oczyszczalni - nic się nie stało...
Wymieniać dalej?
Pisula przy tej ekipie to jak Kazimierz Wielki.
+5
#14 Adam 26-08-2021 07:04
Cytuję z miasta:
Cytuję Adam:
https
To tak na marginesie jesli chodzi o zatrudnienie w urzedzie czyzby nowe stanowisko?

Czy pan Łyszcz nie był przypadkiem szefem sztabu Dobra Alternatywa?

Nie wiem ale skoro zadajesz takie pytanie to moze cos w tym jest
+2
#13 WiARA 26-08-2021 05:33
" ZUS. Emeryci chcą wyższych świadczeń

Najnowsze dane GUS, z marca, wskazują, że Polacy z powodu COVID-19 żyją krócej. Kto więc od 1 kwietnia złożył wniosek o emeryturę, dostanie świadczenie wyższe nawet o 100-200 zł miesięcznie, niż gdyby na emeryturę przeszedł w lutym czy w marcu. To spora różnica, więcej na ten temat pisaliśmy."
+5
#11 z miasta 25-08-2021 22:09
Cytuję Adam:
https
To tak na marginesie jesli chodzi o zatrudnienie w urzedzie czyzby nowe stanowisko?

Czy pan Łyszcz nie był przypadkiem szefem sztabu Dobra Alternatywa?
+7
#10 Adam 25-08-2021 14:30
Cytuję WiARA:
Cytuję Adam:
https
To tak na marginesie jesli chodzi o zatrudnienie w urzedzie czyzby nowe stanowisko?


Było takie ale plus " kadrowych". Wynuika z tego, że stanowisko kadr bedzie oddzielnym. Nie dziwi to, bo jak sie wydaje Urzad Kazimierz Dolny ROŚNIE W SIŁĘ, bo przecież wiadomo, że " nec Herkules contra plures" / i Herkules *****, kiedy wielka kupa". Jednym słowem urzad duży musi być.

Rosnie rosnie mieszkancy zaplaca a co tam

Dodaj komentarz