Kazimierz Dolny: Mieszkańcy nie chcą podniesienia murów na Grodarzu. "Będziemy protestować"

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

alt

Mieszkańcy nie zgadzają się na podniesienie murów na Grodarzu, który przepływa przez miasteczko. Chcą zapobiec wydaniu decyzji środowiskowej dla takiej inwestycji.– Będziemy protestować przeciwko rozwiązaniu, które zaproponował Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, bo uważamy, że się nie sprawdzi – mówi Romana Rupiewicz, przewodnicząca samorządu mieszkańców. – Proponowana koncepcja w żaden sposób nie rozwiązuje problemu podtapiania piwnic budynków usytuowanych przy ulicy Senatorskiej i Nadrzecznej. Choć nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie hydrotechniki, wydaje nam się, że znacznie lepszym rozwiązaniem byłyby wrota przeciwpowodziowe zabezpieczające przed tzw. cofką z Wisły.

http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000172071,kazimierz-dolny-mieszkancy-nie-chca-podniesienia-murow-na-grodarzu-bedziemy-protestowac.html

 

Czytany 2476 razy

Komentarze

+4
#1 grymas50 16-12-2015 08:38
Jak zwykle. Poszli na łatwiznę w WYDAWANIU publicznych pieniedzy, a pretekst WYMARZONY.
Podobna sytuacja miala i ma miejsce z wycinką przydrożnych drzew. Niby to dla bezpieczństwa drogowego i przyszłych / mocno odległych/ zamierzeń w poszerzeniu drogi.
ps. abstrahuję od koszmaru po podniesieniu murków.

Dodaj komentarz