Spór o koguta w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

logo-dziennik-wschodni

W Urzędzie Patentowym nadal toczy się sprawa o unieważnienie wyłącznych praw do produkcji słynnego kazimierskiego koguta dla Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym. Chce tego rodzina Sarzyńskich, prowadząca znaną piekarnię

- Do końca czerwca mamy przedstawić warunki ugody. Dla nas podstawowym warunkiem jest to, żeby rodzina Sarzyńskich przestała rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, że to oni wymyślili koguta i mają 100-letnie tradycje w jego produkcji, bo jest to ewidentne kłamstwo. Kogut jest dziełem pokolenia kazimierskich piekarzy – mówi Janusz Kowalski, prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym.

http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/spor-o-koguta-w-kazimierzu-dolnym-kto-bedzie-mial-patent-jego-produkcje,n,1000182734.html

Czytany 3663 razy

Komentarze

-1
#3 trzy 26-06-2016 22:05
Chłop wini pana pan księdza a mieszkańców ciągle nędza... Tak oto bogacze żyjące z turystów kłócą się miedzy sobą o kase. Idzie do piekarnia pensjonatów, hoteli i dajcie nam żyć. Bo wy macie turystów a my przez was gówno mamy.
-1
#2 Tolo 26-06-2016 09:33
Powiem tak, Pisula zamiast czekać na jakieś skończenie sądów, powinien jako burmistrz wziąść sprawę w swoje ręce, pomóc w dialogu. Wszyscy wiemy że Sarzyńska przegina. Weź się burmistrzu w garść! jesteś konformista, który w żadnej sprawie nie ma zdania. A tu twoje zdanie powinno być oczywiste. Nie mozna zamykać drogi innym piekarzom, i tym dzisiejszym i tym przyszłym. Miasto powinno wydawać licencję - bezpłatną - ale gwarantującą jakość produktu, który jest marką kazimierza.
+1
#1 chłop z Okala 25-06-2016 21:24
Pan Sałata, niech mu ziemia lekką będzie, miał inne plany względem koguta...

Dodaj komentarz