Warsztaty: Wzornictwo dla Kazimierza - pomysł na biznes!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wzornictwo dla Kazimierza – pomysł na biznes!

 

Program warsztatów:

 

Finansowanie i rozwój własnego biznesu

prof. dr hab. Rafał Kasprzak

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

 

22 kwietnia (sobota) godzina 11.00

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

ul. Podzamcze 20

 

Napoleon powiedział, że do prowadzenia wojny potrzebuje tylko trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy. Każdy przedsiębiorca potrzebuje do rozwoju poza wizją, potencjałem i zaangażowaniem także pieniędzy. Podczas naszego spotkania opowiemy o czterech źródłach finansowania rozwoju firmy wraz ze wskazaniem ich zalet i wad.

Porozmawiamy o finansowaniu firmy:

  • Mechanizmami finansowania dłużnego
  • Mechanizmami finansowania kapitałem własnym
  • Mechanizmami finansowania bezzwrotnego
  • Mechanizmami finansowania społecznościowego

Następnie skoncentrujemy się na czynnikach sukcesu dla nowo powstałego przedsiębiorstwa. Dlaczego warto przyjść na spotkanie? Ponieważ poznasz w jaki sposób można efektywnie połączyć różne mechanizmy finansowania dla nowo powstającej firmy.

 

Prof. Rafał Kasprzak jest pracownikiem naukowym Instytutu Zarządzania SGH w Warszawie. Jest autorem wielu projektów badawczych oraz gospodarczych, poświęconych zagadnieniu innowacyjności oraz efektywnemu stymulowaniu współpracy pomiędzy nauką a biznesem. Posiada doświadczenie zawodowe w obszarach doradztwa biznesowego dla organizacji wdrażających innowacje oraz w zarządzaniu projektami innowacyjnymi. Naukowo pasjonuje się problematyką przemysłów kreatywnych (cultural and creative industries) ich związkiem z innowacyjnością oraz pomiarem oddziaływania kultury na gospodarkę regionu. Stworzył narzędzia wspomagające funkcjonowanie sfery kultury, dostępne na portalu www.ekonomiawkulturze.pl Jest doradcą i certyfikowanym trenerem z zakresu pozyskiwania środków pochodzących z funduszy publicznych oraz autorem licznych wniosków o dofinansowanie projektów. Absolwent studiów Master of Business Administration w Ecole Superieure de Commerce de Rennes (Francja).

  

 

Wzornictwo jako element rozwoju regionu

dr Robert Pludra

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

 

28 kwietnia (piątek) godzina 16.00

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Ul. Lubelska 12

 

Co może zmienić wzornictwo w rozwoju gospodarczym Kazimierza? Jak wydobyć potencjał miejsca, jakie są narzędzia jego wdrażania? Na te i inne pytania odpowie dr Robert Pludra który jest projektantem produktu, zajmuje się też designem społecznym i prowadzeniem warsztatów o tematyce projektowej, doktor sztuki, prodziekan Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie, gdzie współprowadzi pracownię i zajmuje się projektami badawczo-rozwojowymi. Jest członkiem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Pracuje indywidualnie oraz w zespołach różnie konfigurowanych do poszczególnych projektów. Brał udział w ponad pięćdziesięciu wystawach na najważniejszych festiwalach designu (m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Berlinie czy Tokio). Jest laureatem wielu konkursów i stypendiów. Aktualnie pracuje między innymi nad projektami badawczo-rozwojowymi, projektami instalacji audiowizualnych, projektami z dziedziny urządzeń rehabilitacyjnych, transportu, samochodowego i szynowego.

  

Kazimierski handel. O zarządzaniu przestrzenią publiczną miasteczka

debata społeczna

 

4 maja (czwartek) godzina 16.00

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Ul. Lubelska 12

 

Moderatorzy spotkania ujawnią tajniki doskonałego zarządzania przestrzenią publiczną w kontekście handlu i usług turystycznych. Opowiedzą, czym jest właściwie pojmowany handel w zabytkowej przestrzeni miejskiej. Co robić, aby Kazimierz stawał się coraz bardziej atrakcyjny dla turystów oraz dla lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców.

 

 

Czytany 2768 razy

Dodaj komentarz