Mieszkańcy są najważniejsi,czyli moje cele wyborcze !

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Szanowni mieszkańcy Kazimierza !

Z ramienia własnego komitetu wyborczego kandyduję do Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym, w okręgu nr 1.
Hasło „Mieszkańcy są najważniejsi” będzie mi przyświecać przez cały okres pełnienia mandatu radnego.
Już osiem lat temu wyróżniliście mnie – to dzięki Państwa głosom kandydując do Rady Miasta zdobyłem największe poparcie w wyborach samorządowych. Tak duży wynik wyborczy był dla mnie wyróżnieniem, ale także wielkim zobowiązaniem.
Co robię?
Od początku swojej pracy w Radzie Miasta Kazimierz aktywnie uczestniczyłem w rozwiązywaniu najpilniejszych problemów i zaspokajaniu potrzeb jego mieszkańców.
Byłem inicjatorem dyżurów radnych. Pomogły one w zdefiniowaniu WASZYCH potrzeb. Moim zadaniem jest działanie na rzecz poprawy komfortu WASZEGO codziennego życia. Nie bagatelizuję żadnego głosu. Cenię rozmowę i konstruktywną krytykę.
Moje zaangażowanie w sprawy miasta

Dzięki współpracy z samorządowcami województwa lubelskiego, radnym sejmiku Piotrem Rzetelski, oraz osobami  zaangażowanych w sprawy miasta, takimi jak, były burmistrz Andrzej Szczypa, udało się pozyskać pieniądze na remont klasztornego muru od strony ul. Plebanka .Uważam, że pomoc  w pozyskaniu środków na dalszy remont muru klasztornego od strony ulicy Cmentarnej powinna być jednym z ważniejszych celów do czego się zobowiązuję. 
Jako radny byłem współorganizatorem powołania Społecznego Komitetu Odbudowy szkoły. Na tę inwestycję dzięki współpracy z radnym Piotrem Rzetelskim i marszałkiem Krzysztofem Hetmanem  udało się pozyskać część środków na cele odbudowy szkoły.
Uczestniczyłem w pracach Rady Miejskiej angażując się w powstanie koncepcji projektu Studium Kierunków i Zagospodarowania Przestrzennego dla naszej gminy.

Kontakt
Moim priorytetem jest przede wszystkim czujne wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców. Dlatego zapewnię ze swojej strony stały kontakt z mieszkańcami, osobisty bądź telefoniczny.
Oprócz dyżurów, zobowiązuję się również do organizacji comiesięcznych zebrań z mieszkańcami, na które będę zapraszał przedstawicieli magistratu z burmistrzem włącznie.

Konsultacje z mieszkańcami

Celem spotkań będzie współuczestnictwo mieszkańców w podejmowaniu ważnych decyzji w zakresie handlu, organizacji ruchu oraz inwestycji, a także wspólne wyznaczenie celów i zadań ważnych dla przyszłości i rozwoju społeczności kazimierskiej.

Czystość i ochrona środowiska
W poprzedniej kadencji Wspólnie z Grupą Radnych zainicjowaliśmy działania na rzecz poprawy czystości i wizerunku miasta organizując coroczne wiosenne sprzątania miasta. Ta inicjatywa trwa do dzisiaj i będę ją kontynuował.
Ukoronowaniem akcji wiosennego sprzątania Kazimierza było w 2015 r wysprzątanie i udrożnienie „wąwozu cmentarnego”, który odzyskał swoją funkcję po dziesięcioleciach zalegania w nim śmieci.

Dziedzictwo historyczne miasta
Stawiam sobie cel przywrócenie do dawnej świetności kazimierskich wąwozów, w tym jednego z najpiękniejszych wąwozów Kazimierza „Norowy Dół”. Wąwóz ten może się stać nie tylko atrakcją turystyczną, ale także nowym, przydatnym szlakiem komunikacyjnym, który umożliwi skrócenie drogi na Góry z ominięciem zatłoczonego Rynku.

Jak już wspomniałem pozyskanie środków finansowych na remont klasztornego muru od strony ulicy Cmentarnej to moje zadanie na czas tej kadencji w Radzie Miasta Kazimierz.

Komunikacja
Organizacja ruchu w mieście w obecnym kształcie przysparza wielu problemów zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym miasteczko gościom. Jej stopniowe zmiany mają na celu udrożnienie obecnie zatłoczonego centrum i okolic.

Konieczna jest pilna przebudowa infrastruktury drogowej w mieście. Ulice Sadowa, Krzywe Koło, Górna Puławska są w katastrofalnym stanie. Przebudowa tych ulic jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania komunikacji w mieście.

Planowanie przestrzenne
Rozpocznę zintensyfikowane prace, mające na celu zakończenie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego. W mpzp, powinny znaleźć się zapisy ułatwiające prowadzenie dzielności gospodarczej na terenie całej Gminy, jak też obowiązkiem jest nawiązanie do wartości kulturowej i historycznej  miasta.   
Moim celem jest również rozwiązanie problemu handlu na Małym Rynku. Należy wyznaczyć teren do całotygodniowej sprzedaży produktów rolnych z bezpośredniej sprzedaży.

Jedną z najpilniejszych spraw „do załatwienia” przez Radę Miasta jest zakończenie sporu sądowego Kamienicy Gdańskiej oraz rozpoczęcie remontu obiektu, bądź znalezienie innego sposobu poprawy warunków mieszkaniowych lokatorów. Poprę każdą inicjatywę, która ma na celu budowę mieszkań czynszowych i komunalnych w naszym mieście.
Jestem zwolennikiem monitorowania inwestycji Gminy, po to aby zapewnić dyscyplinę finansów publicznych oraz oszczędne gospodarowanie powierzonymi przez podatników środkami finansowymi. Leży mi na sercu efektywność realizowanych inwestycji przy zachowaniu płynności finansowej budżetu Miasta.

W związku z licznymi publikacjami w prasie izraelskiej, jak też roszczeniami Chasydów  dotyczących byłego cmentarza Żydowskiego przy szkole, zapewniam mieszkańców o wsparciu władz miasta i pomocy w rozwiązaniu. Bedę przeciwstawiał się wszelkim oszczerczym atakom uderzającym w dobre imię mieszkańców Kazimierza Dolnego.
Moja praca dla naszego miasta ma na celu wspieranie wszelkich inicjatyw związanych z poprawą jakości życia mieszkańców oraz kreowaniem pozytywnego wizerunku Kazimierza jako miejsca wyjątkowego.

Raz jeszcze pragnę podkreślić, że to WY mieszkańcy  jesteście najważniejsi.

Wszystkich mieszkańców zapraszam na spotkanie wyborcze 12 października 2018 r, o godz.17.00 w sali KOKPiT, przy ulicy Lubelskiej 12 w Kazimierzu Dolnym.

Janusz Kowalski

Czytany 4379 razy

Komentarze

+2
#66 grymas50 02-10-2018 09:26
@ Tadeusz Strzępek "
:" Rozmawiałem też z kilkoma miejscowymi właścicielami lokali -są sfrustrowani, że festiwal odbiera im klientów..."

Było drugie pytanie zadać. Dlaczego " klienci" przyjeżdżają do Kazimierza.?.
Ach. Gdyby tak wśród nich przeprowadzić ankietę.

Panie Tadeuszu. Po chyla wino było?. A tak na MARGINESIE. Niedlugo będziemy wyczekiwać festiwalowych. Nie będzie sklepow. Mają się ZAMYKAĆ. Wie Pan dlaczego ? Czy Urząd planuje przedsięwziąć środki zaradcze ?
+4
#65 Tadeusz Strzępek 29-09-2018 21:08
Panu Grymasowi dedykuję celem do edukowania się:
salon24.pl/.../...
bialczynski.pl/.../...
Aktualnie trwa festiwal czekolady na Rynku. Godzina już 21-a, muzyka na pełny regulator... Niewiele czekolady znalazłem na tym festiwalu. Napiłem się za to wina, pooglądałem stoiska z czapkami, poduszkami etc... Kicz totalny! Co ma z tego miasto? Z tych ciągłych festiwali? Kręcenia filmów? (Darmowa scenografia!) Czy wreszcie coś się uzbiera na renowację Rynku? Współczuję mieszkańcom Rynku i przyległych uliczek. Czy miasto wypłaca im jakieś odszkodowanie za uciążliwe życie? Kiedyś znałem pewnego Niemca we Frankfurcie nad Menem, który mieszkając w małym domku w pobliżu torów kolejowych otrzymywał od DB spore pieniądze za hałas powodowany przez pociągi... Rozmawiałem też z kilkoma miejscowymi właścicielami lokali -są sfrustrowani, że festiwal odbiera im klientów...
-3
#64 grymas50 29-09-2018 18:04
Ankieta prawdę ci powie.
Krzysztof Wawer prowadzi i to zdecydowanie. Piłka na naszej stronie.. Pan Janusz również po tej stronie ?.

Pytam , bo to ważne.

Pytam też:
- Mariusza Nowaczka,
- Mariannę Kwiatek,
- pania Skoczek,/ sorry , zapomnia lem imię/
- pana Suszka / sorry, zapomnialeme imię /
+1
#63 jerry huckelbury 29-09-2018 16:51
"był podwykonawcą podwykonawcy budowy szkoły"
To lepszy dow***** niż pra, pra, pradziadek w W..., no w wiadomo w jakiej armii :-)))
+1
#62 obserwator 29-09-2018 15:49
Dlaczego nie pozwiecie w trybie wyborczym JK za kłamstwa,jeśli uważacie ,że kłamie. Cztery lata temu ówczesny burmistrz Grzegorz Dunia pozwał Janka w trybie wyborczym.Niestety pan burmistrz przegrał we wszystkich instancjach. Sprawa dotyczyła możliwości zatrudniania przy budowie szkoły ludzi związanych z byłym burmistrzem.
Co ciekawe, kilka miesięcy temu na jaw wyszła sprawa ,że firma syna byłej radnej z miasta był podwykonawcą podwykonawcy budowy szkoły.
Jak czytamy na FB kazimierzdolny,pl, janek ujął się za synem byłej radnej, i co oponenci JK?
+1
#61 grymas50 29-09-2018 15:33
Cytuję Janke:
Zabawne jest przypisywanie sobie przez JK zasług w sprawie szkoły. Jak mu to przez gardło przechodzi? Może niech się JK pochwali ileż doniesień złożył ileż plotek rozpowiadal i niech oszacuje czy to miało wpływ czy nie na czas budowy.Jasiu. Odróżnij doniesienie od " doniesienia". Jasiu. Taki przykładzik. Skradziono Ci rower / a wiem,że masz . i to nie jeden. Jednym słowem bogacz/ I wiem. kto ci pod....ł / Chcesz go odzyskać?.
0
#60 sąsiad 29-09-2018 08:28
Cytuję Bogdan:
„Mieszkańcy są najważniejsi”???

W pana ustach to czysta H.I.P.O.K.R.Y.Z.J.A!

Nikt bardziej nie działa na szkodę miasteczka niż pan.

Życzę przegranej!


Pan też jego człowiek? Tak, działa na szkodę miasteczka rozumianego jako sitwa powiązań, którą spaja pieniądz, lokalne interesy i gierki. Patrzenie na ręce władzy jest bardzo nie wygodne. Ale nam się to podoba.
+1
#59 Bogdan 29-09-2018 08:20
„Mieszkańcy są najważniejsi”???

W pana ustach to czysta H.I.P.O.K.R.Y.Z.J.A!

Nikt bardziej nie działa na szkodę miasteczka niż pan.

Życzę przegranej!
+2
#58 sąsiad 29-09-2018 08:11
Cytuję JP:
Zawiodłam się na Grzegorzu. Wystraszył się i nie kandyduje, brak jak, a niby taki odważny na koniu

Ale wystawił swojego kandydata :)
+3
#57 Janke 29-09-2018 03:24
Zabawne jest przypisywanie sobie przez JK zasług w sprawie szkoły. Jak mu to przez gardło przechodzi? Może niech się JK pochwali ileż doniesień złożył ileż plotek rozpowiadal i niech oszacuje czy to miało wpływ czy nie na czas budowy.

Dodaj komentarz