PROTOKOŁ Nr XX/12 sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym w dniu 29 marca 2012r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PROTOKOŁ Nr XX/12

sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

w dniu 29 marca 2012r.

ZAŁĄCZNIKI:

1.       Lista obecności radnych.

2.       Lista obecności osób uczestniczących w sesji.

3.       Pismo Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia                               17 lutego 2012r.

4.       Pismo sołtysa i rady sołeckiej sołectwa Góry z dnia 27 lutego 2012r.

5.       Pismo pana Zygmunta Jarzmanowskiego z dnia 7 marca 2012r.

6.       Pismo pana Stanisława Pieklika z dnia 15 marca 2012r.

7.       Pismo pana Jacka Przybysia z dnia 18 marca 2012r.

8.       Pismo Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego z dnia 24 marca 2012r.

9.       Pismo Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców z dnia 27 marca 2012r.

10.   Pismo Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców z dnia 27 marca 2012r.

11.   Sprawozdanie Burmistrza z realizacji zadań w okresie od 1 lutego 2012r. do                         28 marca 2012r.

12.   Stanowisko Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia woli przekazania w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kazimierz Dolny                              tzw. Wikarówki.

13.   Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy                  w roku budżetowym 2013 środków stanowiących fundusz sołecki.

14.   Uchwała Nr XX/ 101 /12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 29 marca 2012r. w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy w roku budżetowym 2013 środków stanowiących fundusz sołecki.

15.   Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Puławskiemu                w zakresie realizacji zadania budowa chodnika i oświetlenia drogowego Bochotnica – Kazimierz Dolny.

16.   Uchwała Nr XX/ 102 /12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 29 marca 2012r. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Puławskiemu  w zakresie realizacji zadania budowa chodnika i oświetlenia drogowego Bochotnica – Kazimierz Dolny.

17.   Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Puławskiemu                    w zakresie przebudowy drogi powiatowej nr 2527L Kazimierz Dolny – Podgórz – Wilków.

18.   Uchwała Nr XX/ 103 /12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 29 marca 2012r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Puławskiemu w zakresie przebudowy drogi powiatowej nr 2527L Kazimierz Dolny – Podgórz – Wilków.

19.   Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2012r.

20.   Uchwała Nr XX/ 104 /12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 29 marca 2012r.  w sprawie zmian w budżecie gminy na 2012 rok.

21.   Uchwała Nr XX/105 /12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 29 marca 2012r. w sprawie planu pracy Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.

22.   Uchwała Nr XX/ 106 /12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 29 marca 2012r. w sprawie planu pracy Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych, Porządku Publicznego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

23.   Uchwała Nr XX/ 107 /12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 29 marca 2012r. w sprawie planu pracy Komisji Rewizyjnej.

 

 

 

 

 

 

PROTOKOŁ Nr XX/12

sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

w dniu 29 marca 2012r. (czwartek) o godz. 9oo w Domu Architekta SARP

w Kazimierzu Dolnym.

 

 

Ad.1. Otwarcie obrad.

                Obrady XX sesji Rady Miejskiej otworzył i prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej pan Henryk Kozak. Na podstawie listy obecności – załącznik, stwierdził, że w sesji uczestniczy 15 radnych co stanowi quorum do przeprowadzenia prawomocnych obrad. Powitał przybyłych na sesję gości – lista obecności – załącznik.

 

Ad.2. Przyjęcie porządku obrad oraz protokołu z XIX sesji Rady Miejskiej.

                Przewodniczący Rady pan Henryk Kozak zaproponował uzupełnienie porządku obrad o punkt ”Wyrażenie woli przekazania Wikarówki” i przedstawił projekt „Stanowiska Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia woli przekazania w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kazimierz Dolny tzw. Wikarówki.”

Rada Miejska wyraziła zgodę na uzupełnienie porządku obrad o punkt „Wyrażenie woli przekazania Wikarówki” – wynik głosowania: 10 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 5 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska przyjęła – wynik głosowania: 13 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”,                                  2 „wstrzymało się od głosu” - następujący porządek obrad:

 

1.       Otwarcie obrad.

2.       Przyjęcie porządku obrad oraz protokołu z XIX sesji Rady Miejskiej.

3.       Informacje i wnioski Przewodniczącego Rady i Przewodniczących Komisji.

4.       Sprawozdanie z działalności Burmistrza.

5.       Interpelacje, zapytania i wolne wnioski.

6.       Wyrażenie woli przekazania Wikarówki.

7.       Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy    w roku budżetowym 2013 środków stanowiących fundusz sołecki.

8.       Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Puławskiemu w zakresie realizacji zadania budowa chodnika i oświetlenia drogowego Bochotnica – Kazimierz Dolny.

9.       Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Puławskiemu w zakresie przebudowy drogi powiatowej nr 2527L Kazimierz Dolny – Podgórz – Wilków.

10.   Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2012r.

11.   Podjęcie uchwał w sprawie planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej.

12.   Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

13.   Zakończenie obrad.

 

Rada Miejska przyjęła – wynik głosowania: 14 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 1 „wstrzymał się od głosu” – protokoł z XIX sesji Rady Miejskiej.

 

Ad.3. Informacje i wnioski Przewodniczącego Rady i Przewodniczących Komisji.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Guz zapoznał radnych z pismami jakie wpłynęły od ostatniej sesji:

- pismo Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 17 lutego 2012r. – załącznik,

- pismo sołtysa i rady sołeckiej sołectwa Góry z dnia 27 lutego 2012r. – załącznik,

- pismo pana Zygmunta Jarzmanowskiego z dnia 7 marca 2012r. – załącznik,

- pismo pana Stanisława Pieklika z dnia 15 marca 2012r. – załącznik,

- pismo pana Jacka Przybysia z dnia 18 marca 2012r. - załącznik

- pismo Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego z dnia 24 marca 2012r. – załącznik,

- pismo Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców z dnia 27 marca 2012r. – załącznik,

- pismo Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców z dnia 27 marca 2012r. – załącznik.

 

Radny pan Waldemar Kruk poinformował, że Komisja Budżetu, Gospodarki Nieruchomościami od ostatniej sesji spotkała się trzy razy. Po raz pierwszy w dniu                          14 marca 2012r. wspólnie z innymi Komisjami na temat Wikarówki. Dwa kolejne spotkania Komisji dotyczyły uwag do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Odbyło się też wyjazdowe posiedzenie Komisji w związku z wnioskami mieszkańców dot. spraw lokalnych m.inn. budowy chodników, funkcjonowania świetlic środowiskowych. Komisja była też przy ul. Doły w kwestii przedstawionej w piśmie pana Przybysia.

Radna pani Ewa Wolna poinformowała, że Komisja na swoim posiedzeniu zajmowała się m.inn. przygotowaniem do sezonu turystycznego, aktualizacją inwentaryzacji miejsc pamięci narodowej, funkcjonowaniem świetlic środowiskowych. Ponadto Komisja zaopiniowała pozytywnie treść tablicy pamiątkowej poświęconej Konstantemu Kifnerowi.

Pani Ewa Wolna odnosząc się do wcześniej przedstawionych dwóch pism wyjaśniła, że wnioskowała o zdjęcie z porządku obrad Komisji sprawy zimowiska dla statków, ponieważ punkt ten nie był przygotowany właściwie, poza treścią uchwały radni nie mieli innych materiałów. Ustalono więc że Komisja powróci do sprawy zimowiska, gdy będą przygotowane i przedstawione wszystkie materiały. Ten punkt został oddalony do czasu uzyskania przez radnych pełnej informacji na temat  uchwały. 

Radny pan Leszek Furtas poinformował, że Komisja Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Dziedzictwa Kulturowego zajmuje się obecnie uwagami do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Kolejne spotkanie na ten temat odbędzie się 11 kwietnia 2012r.

Radny pan Jakub Pruchniak poinformował, że Komisja Rewizyjna odbyła jedno posiedzenie na którym przygotowała projekt planu pracy Komisji na 2012r. Dodał, że uczestniczył w odczytaniu protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Lublinie w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym. Z protokołu wynika, że nie stwierdzono żadnych znaczących uchybień. Bardzo pozytywną opinię wydano na temat inwestycji prowadzonych przez Urząd w Gminie Kazimierz Dolny.

Radny pan Mirosław Opoka poinformował, że Komisja Zdrowia, Spraw Socjalnych, Porządku Publicznego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa na swoim posiedzeniu zajmowała się przygotowaniem do sezonu turystycznego, parkowaniem meleksów oraz sprawą ustawienia niektórych znaków drogowych. Komisja zaproponowała pewne zmiany.

 

Ad.4. Sprawozdanie z działalności Burmistrza.

Burmistrz pan Grzegorz Dunia przedstawił „Sprawozdanie z realizacji zadań w okresie                      od 1 lutego 2012r. do 28 marca 2012r.” – załącznik.

 

Ad.5. Interpelacje, zapytania i wolne wnioski.

Radny pan Rafał Suszek: - dlaczego nie została wykonana uchwała 105 dot. m.inn. zmiany              w planie zagospodarowania przestrzennego dla działki Wisła – zimowisko dla statków;

- dlaczego w projekcie wiślanym pominięte zostały potrzeby armatorów;

- czym są podyktowane bardzo wysokie koszty, około 50 tys. zł zmiany w planie dla dwóch obszarów (działki pana Kowalskiego i działki pana Haczewskiego,

- dlaczego, pomimo zapewnień do dziś Burmistrz nie złożył wniosków na place zabaw na wsiach.

Radna pani Ewa Wolna: - czy zapewnione zostały środki finansowe na wykonanie instalacji odgromowej w budynku szkolnym w Rzeczycy.

Radny pan Piotr Guz: - przy drodze Góry Skowieszynek jest pewien odcinek, gdzie ziemia                  z pola obsypuje się na jezdnię. Może dojść do tego, że właściciel pola wystąpi                                         o odszkodowanie,

- należy koniecznie spowodować posprzątanie pobocza drogi wojewódzkiej Bochotnica – Skowieszynek.

Radny pan Janusz Kowalski: - ponowił wniosek o podjęcie dyskusji i zajęcie stanowiska w kwestii zobligowania właścicieli nieruchomości, którzy przebywają w nich czasowo, do podpisania umów na wywóz nieczystości,

- ponieważ podczas roztopów zniszczone zostały tarasy w porcie nad Wisłą, kto poniesie koszty naprawy,

- w projekcie wiślanym jest warunek dot. zatrudnienia co najmniej 3 osób, jak to będzie rozstrzygnięte,

- czy jest podpisana umowa z panią Gałuszewską dot. Gazety Kazimierskiej;

- dlaczego w Gazecie Kazimierskiej nie ma informacji na temat przetargów;

- skąd Burmistrz zamierza pozyskać środki finansowe na użytkowanie kontenerów szkolnych w kolejnych dwóch latach;

- jakie są plany dot. finansowania realizacji projektu budynku szkolnego,

- czym podyktowany jest koszt wywózki 300 ton gruzu z Zamku za kwotę 100 tys. zł,

- czy nadal jest aktualne zarządzenie burmistrza z 2004r. dot. m.inn. miejsc handlowych,

- czy funkcjonowanie parkingu przy ul. Senatorskiej jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego.

Radny pan Jakub Pruchniak: - czy jest możliwość wykonania przepłukania sieci wodociągowej w Wierzchoniowie, ponieważ  po napełnieniu przez OSP zbiorników samochodów strażackich w domach z kranów płynie żółta, zanieczyszczona woda.

Radny pan Roman Suszek: - należy zmobilizować osoby, które dokonały wycinki drzew przy drodze Parchatka-Zbędowice do zabrania gałęzi, które leżą na jezdni zawężając i tak wąską drogę,

- należy koniecznie wykonać remont drogi do Zbędowic,

- zmobilizować lokatora budynku szkolnego w Zbędowicach, aby zadbał o najbliższe otoczenie budynku w którym mieszka.

Radny pan Jerzy Smolak: - czy na rozbudowę sieci wodociągowej w Rzeczycy będzie przetarg,

- należy poprawić wylot drogi łączącej się z drogą powiatową w Rzeczycy.

Radny pan Janusz Kowalski: - kiedy oddany będzie do użytkowania nowy szalet miejski.

Radny Pan Paweł Pałka: - na środku drogi na Węgierzec wysypany został gruz, którym ma być  utwardzona ta droga. W chwili obecnej samochody jeżdżą po polu.

Pan Tadeusz Kubiś: - należy koniecznie poprawić nawierzchnię wąwozu Kamienny Dół,

- konieczne jest też poprawienie nawierzchni drogi z Cholewianki na Jeziorszczyznę,

- ulicą Lubelską nie powinny jeździć autobusy ponieważ wstrząsy powodują  uszkodzenia budynków,

Pan Stanisław Pieklik: - dlaczego radni nie pełnią dyżurów,

- czy nadal obowiązuje zarządzenie nr 14 z 2004 r. Burmistrza Kazimierza Dolnego,

- dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta nie ma historii, gdzie mógłby zapoznać się z informacjami, jak to sugeruje Burmistrz nie udzielając odpowiedzi na pytania sformułowane w piśmie,

- w kwestii zimowiska dla statków wszystkie niezbędne dokumenty są w Urzędzie Miasta łącznie z projektem finansowym przez miasto. Sprawa trwa bardzo długo bo już 9 lat.

Radny pan Leszek Furtas: - należy zwrócić się do policji aby funkcjonariusze nie podejmowali interwencji wobec rodziców, którzy na chwilę zatrzymują się na Rynku w celu odebrania dzieci z autobusu szkolnego.

Pan Leszek Skocz:- jakie są planowane przedsięwzięcia dla miejscowości Mięćmierz                        i Okale np. drogi, świetlica środowiskowa.

Pani Wanda Stelmach: - kiedy ponownie ustawione będą słupki przy ul. Nadrzecznej i kiedy będzie poprawione dojście do Małego Rynku.

Pan Bartłomiej Pniewski: - poinformował, że nie postulował odrzucenia pkt dot. zimowiska               z porządku obrad Komisji ani też nie mówił że sprawa jest bezprzedmiotowa. Mówił o swojej rozmowie z Panem Henrykiem Skoczkiem, który powiedział, że on tym się już nie interesuje. Przypomniał, że na posiedzeniu Komisji zaproponował aby kwestię zimowiska włączyć do programu rewitalizacji portu rzecznego związanego z kamieniołomami, co będzie omawiane przy analizie studium. Zimowisko można by połączyć np. z ekspozycją starego sprzętu użytkowanego przy eksploatacji kamieniołomów.

Pan Krzysztof Trojanowski: - jakie jest stanowisko Burmistrza w kwestii przesunięcia bliżej Rynku miejsca postojowego dla meleksów, a miejsca parkowania dla inwalidów w stronę               ul. Nadrzecznej.

Radny Pan Mirosław Opoka: do Komisji wpłynęło pismo Pana Trojanowskiego w tej sprawie. Pan Trojanowski ma dwa miejsca postojowe dla meleksów przy Kamienicy Gdańskiej. Komisja proponowała, aby Burmistrz wyznaczył dwa miejsca postojowe dla meleksów od strony Rynku, zaś miejsca do parkowania dla inwalidów wyznaczył od strony Grodarza. Znak drogowy –miejsce dla inwalidy- zapewne skutecznie odstraszy kierowców parkujących na tej ulicy. Niestety Burmistrz nie zgadza się z wnioskiem Pana Trojanowskiego i Komisji. Czym podyktowany jest opór Burmistrza.

Burmistrz pan Grzegorz Dunia odpowiedział na zapytania i wnioski:

- pracownicy Urzędu sprawdzą możliwość doprowadzenia do przejezdności wąwozu Kamienny Dół,

- droga Cholewianka-Jeziorszczyzna jest drogą gruntową, której nawierzchnia będzie poprawiona, ale na razie nie będzie to inwestycja,

- ul. Lubelską jeżdżą tylko autobusy szkolne i będą jeździły do końca roku szkolnego,

- w Okalu planowana jest inwestycja w postaci wodociągu,

- budynek remizy w Okalu jest w złym stanie, konieczna jest ekspertyza nadzoru budowlanego, poprzedzająca decyzję o remoncie lub rozbiórce i budowie nowego,

- na drogę od Albrechtówki do Mięćmierza w budżecie gminy jest zaplanowane 45 tys. zł jako pomoc finansowa dla powiatu na opracowanie dokumentacji, ponieważ jest to droga powiatowa,

- ulica Nadrzeczna jest drogą powiatową, a więc po raz kolejny skierowana zostanie prośba o zamontowanie słupków,

- droga na Mały Rynek będzie doraźnie poprawiona w niektórych miejscach,

- zarządzenie nr 14  nadal obowiązuje,

- jeżeli w Biuletynie Informacji Publicznej nie ma informacji o które pan Pieklik występował będzie to uzupełnione,

- na odcinek drogi od ul. Nadrzecznej do Rynku opracowany został projekt organizacji ruchu z uwzględnieniem dwóch miejsc na meleksy i miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych, który kosztował ponad 3 tys. zł.  Miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych były już wcześniej, a dodatkowo w projekcie określono miejsca dla meleksów. Taka organizacja ruchu na tym odcinku drogi będzie obowiązywała nadal, przynajmniej w tym roku.

Pan Zbigniew Samcik dodał, że nie należy zmieniać  miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych przy Kamienicy Gdańskiej ponieważ wskazane miejsce jest dla osób niepełnosprawnych bardzo wygodne, o odpowiedniej szerokości, zgodne                                       z oczekiwaniami Stowarzyszenia Miasto Przyjazne Wszystkim.

Radny pan Piotr Guz postawił wniosek aby na kolejnym posiedzeniu Komisji Zdrowia zająć się tą kwestią dogłębnie.

Burmistrz pan Grzegorz Dunia: - zaapelował, aby nie wywierano na nim presji, ponieważ obecne rozwiązanie jest prawidłowe. 

 

 

Ad.6. Wyrażenie woli przekazania Wikarówki.

Radny pan Janusz Kowalski: - podtrzymuje swój wniosek aby Rada Miejska wyraziła wolę przekazania Wikarówki Parafii i wyraża nadzieje, że Burmistrz uszanuje wolę Rady.

Radny pan Leszek Furtas – obiekt Wikarówki należy przekazać dla niepełnosprawnych a nie na siedzibę dla Towarzystwa Przyjaciół m. Kazimierza Dolnego lub innych towarzystw.

Radny pan Piotr Guz: - ponieważ na ten temat było już dużo powiedziane na spotkaniu na plebanii i na posiedzeniu Komisji, radni zagłosują zgodnie ze swoim sumieniem.

Pan Zdzisław Wiśniewski: -  mieszka w Kazimierzu od 17 lat i do żadnej grupy interesu nie należy. W historii miasta Kazimierza Dolnego jest coś wyjątkowego, a mianowicie 500 letnie trwanie  fundacji, która istniała z woli obywateli tego miasta. Resztówka po fundacji                           w postaci Wikarówki powinna służyć niepełnosprawnym, chorym, tym, którzy potrzebują pomocy  bo taki był cel fundacji. Fundacja miała charakter obywatelski a nie wyznaniowy.

Pani Romana Rupiewicz: - proponuje, aby radni, którzy wstrzymują się od głosu i pan Burmistrz rozważyli historię we własnym  sumieniu, ponieważ reaktywacja fundacji jest bardzo ważna i będzie to pierwsze ogniwo w procesie pochylenia się nad ubogimi, chorymi                 i kalekimi w naszym mieście. Zwraca się do Burmistrza z zapytaniem, czy wie, że w mieście są rodziny, które głodują, że są dzieci które chodzą głodne, że są dzieci które są chore i nie leczone ponieważ rodzice nie mają pieniędzy.

Pan Bartłomiej Pniewski: - przypomniał, że stanowisko Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego jest takie, że wielkość problemu niepełnosprawności i opieki społecznej przekracza znacznie temat Wikarówki, dlatego w piśmie Towarzystwo nie zajmuje się Wikarówką, tylko uświadomieniem, że dyskusja na temat Wikarówki wywołuje temat niepełnosprawności w Kazimierzu, który należy rozwiązać kompleksowo.

Pan Leszek Bączkowski: - w gminie Kazimierz Dolny jest około 300 osób niepełnosprawnych , ale w tej grupie jest około 20-30 osób, które mogłyby przebywać w ośrodku stworzonym na bazie Wikarówki. Do Kazimierza mogłoby przejeżdżać więcej osób niepełnosprawnych w celach turystycznych gdyby wiedzieli, że jest dla nich przygotowane miejsce, gdzie mogliby się zatrzymać. Uważa, że idea przekazania Wikarówki dla parafii jest szczytna i piękna.

Pan Ryszard Nieradka: - uważa, że decyzję należy podjąć bez dalszej zbędnej zwłoki, ponieważ „gadanie” o sprawie trwa od 5 lat.

Pan Bartłomiej Pniewski: - przypomniał, że był jedną z osób, które protestowały przeciwko zamierzeniom sprzedaży Wikarówki, dlatego jest dziś o czym rozmawiać.

Pan Leszek Skocz: - poinformował, że w roku 1954 grupa obywateli w której był również jego dziadek wystosowali protest do władz miasta przeciwko rozgrabieniu pozostałości majątku fundacji. Uważa więc, że Wikarówka powinna być przekazana pod administrację kościelną. Ludzie stworzyli fundację św. Anny i być może fundacja ta będzie reaktywowana.

Pani Monika Siedlecka: poinformowała, że jest matką niepełnosprawnego dziecka, z którym od 4 lat  3 razy w tygodniu jeździ na rehabilitację do Puław. Ośrodek w którym odbywa się rehabilitacja rozpoczął swoją działalność od dwóch pokoi, ale rozwija się, przybywa pomieszczeń bo są takie potrzeby. Być może w Kazimierzu będzie podobnie. Na początek w Wikarówce będzie miejsce dla 20 osób, jeżeli okaże się, że potrzeby są większe będzie można działalność rozszerzyć na inne obiekty.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Guz przedstawił pod głosowanie „Stanowisko Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia woli przekazania w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kazimierz Dolny tzw. Wikarówki”

Wynik głosowania: 15 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska przyjęła „Stanowisko Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia woli przekazania w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kazimierz Dolny tzw. Wikarówki”- załącznik.

 

 

 

Ad.7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy w roku budżetowym 2013 środków stanowiących fundusz sołecki.

Przewodniczący Komisji poinformowali, że Komisje zaopiniowały pozytywnie projekt uchwały.

                Radni nie zgłosili uwag i wniosków do przedstawionego projektu uchwały.

                Przewodniczący Rady przedstawił pod głosowanie projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy w roku budżetowym 2013 środków stanowiących fundusz sołecki – załącznik.

Wynik głosowania: 15 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska podjęła uchwałę Nr XX/ 101 /12 w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy w roku budżetowym 2013 środków stanowiących fundusz sołecki – załącznik.

 

Ad.8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Puławskiemu  w zakresie realizacji zadania budowa chodnika i oświetlenia drogowego Bochotnica – Kazimierz Dolny.

                Przewodniczący Komisji poinformowali, że Komisje zaopiniowały pozytywnie projekt uchwały.

                Radni nie zgłosili uwag i wniosków do przedstawionego projektu uchwały.

                Przewodniczący Rady przedstawił pod głosowanie projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Puławskiemu  w zakresie realizacji zadania budowa chodnika i oświetlenia drogowego Bochotnica – Kazimierz Dolny – załącznik.

Wynik głosowania: 15 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska podjęła uchwałę Nr XX/ 102 /12 w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Puławskiemu  w zakresie realizacji zadania budowa chodnika                 i oświetlenia drogowego Bochotnica – Kazimierz Dolny – załącznik.

 

Ad.9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Puławskiemu   w zakresie przebudowy drogi powiatowej nr 2527L Kazimierz Dolny – Podgórz – Wilków.

                Przewodniczący Komisji poinformowali, że Komisje zaopiniowały pozytywnie projekt uchwały.

                Radna pani Ewa Wolna przypomniała o uzgodnieniu, że w budżecie gminy na 2013 rok będą zaplanowane środki finansowe na ul. Szkolną.

                Przewodniczący Rady przedstawił pod głosowanie projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Puławskiemu w zakresie przebudowy drogi powiatowej nr 2527L Kazimierz Dolny – Podgórz – Wilków – załącznik.

                Wynik głosowania: 15 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska podjęła uchwałę Nr XX/ 103 /12 w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Puławskiemu w zakresie przebudowy drogi powiatowej                      nr 2527L Kazimierz Dolny – Podgórz – Wilków – załącznik.

 

Ad.10. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2012r.

                Przewodniczący Komisji poinformowali, że Komisje zaopiniowały pozytywnie projekt uchwały.

Radni nie zgłosili uwag i wniosków do projektu uchwały.

                Przewodniczący Rady przedstawił pod głosowanie projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2012r. – załącznik.

Wynik głosowania: 15 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska podjęła uchwałę Nr XX/ 104 /12 w sprawie zmian w budżecie gminy na 2012 rok – załącznik.

 

 

Ad.11. Podjęcie uchwał w sprawie planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej.

                Rada Miejska podjęła uchwałę Nr XX/105 /12 w sprawie planu pracy Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki – załącznik. Wynik głosowania: 15 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska podjęła uchwałę Nr XX/ 106 /12 w sprawie planu pracy Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych, Porządku Publicznego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa – załącznik. Wynik głosowania: 14 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

                Rada Miejska podjęła uchwałę Nr XX/ 107 /12 w sprawie planu pracy Komisji Rewizyjnej – załącznik. Wynik głosowania: 15 gł. „za”, 0 gł. „przeciw”, 0 „wstrzymało się od głosu”.

 

Ad.12. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

Burmistrz pan Grzegorz Dunia odpowiedział:

- że w najbliższym czasie będzie dyskusja o przyczynach nie uchwalenia zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla niektórych obszarów określonych w uchwale 105 z 2004r.,

- projekt wiślany nie służył do realizacji zadań prywatnych tylko realizacji celów publicznych. Pan Skoczek otrzymał warunki na podstawie których będzie opracowywał projekt miejsc do cumowania dużych statków wiślanych,

- dwukrotnie przeprowadzone było postępowanie, zapytanie o cenę,  w celu wyłonienia wykonawcy zmian w planie dla działek pana Kowalskiego i pana Haczewskiego.                        W drugim postępowaniu wybrany został wykonawca zmian. Wnioskodawcy zmian są zadowoleni z wyniku wstępnych prac zespołu projektowego.

- dokumentacja za kwotę 10 tys. zł została opracowana na place zabaw w Parchatce, Zbędowicach i Rzeczycy. Gdy pojawią się fundusze będą złożone wnioski o dofinansowanie.

- podjęte zostały działania mające na celu wykonanie instalacji odgromowej na budynku szkolnym w Rzeczycy.

- rzeczywiście w niektórych miejscach na drogę Góry – Skowieszynek będzie obsypywać się ziemia, ale będzie to na bieżąco monitorowane,

- mamy nadzieję, że Zarząd Dróg Wojewódzkich jak co roku podejmie sprzątanie poboczy dróg będących w ich zarządzie,

- trwają prace nad przygotowaniem dokumentów wdrażających w życie nowe przepisy dot. usuwania nieczystości, w których uregulowana będzie również kwestia odbioru nieczystości z posesji użytkowanych czasowo,

- wykonawca przystani naprawi uszkodzenia poczynione przez krę podczas wiosennych roztopów, ponieważ inwestycja ta nie została jeszcze odebrana,

- w najbliższym czasie będą omawiane założenia dot. funkcjonowania przystani m.inn. formy zatrudnienia osób,

- pani Gałuszewska ma przedłużoną umowę do kwietnia,

- w Gazecie Kazimierskiej są podawane krótkie informacje o przetargach,

- na utrzymanie kontenerów będziemy występować o środki z rezerwy subwencji oświatowej,

- 9 maja będzie rozstrzygnięty konkurs na koncepcję nowego budynku szkolnego,                      co umożliwi przygotowanie kosztorysu, który będzie podstawą do złożenia wniosku                         o środki finansowe, a następnie po opracowaniu projektu, będzie kosztorys inwestorski, na podstawie którego będą uszczegółowione wnioski. Ile będzie kosztował szkoły okaże się po przetargu na jej budowę, a faktycznie po jej wykonaniu.

- koszty wywózki gruzu z zamku są duże, ale jest to trudne przedsięwzięcie.                                   Na najbliższym posiedzeniu Komisji podane będą szczegóły.

- teren przy ul. Senatorskiej w drodze przetargu został wydzierżawiony pod parking bez wskazania możliwości ustawienia straganu.

 - w roku bieżącym planowany jest bieżący remont drogi m.inn. w Zbędowicach.

- na rozbudowę wodociągu w Rzeczycy będzie organizowany przetarg,

- wylot drogi koło sklepu w Rzeczycy postaramy się poprawić,

- nowy szalet miejski oddany będzie do końca maja.

 

Ad.13. Zakończenie obrad.

Na tym zakończono obrady XX sesji Rady Miejskiej.

Przewodniczący Rady Miejskiej

                  Henryk Kozak

 

Czytany 4077 razy

Dodaj komentarz