Pierwsze obrady za nami.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzisiaj o 14 odbyła się I sesja Rady Miasta Kazimierz Dolny. Przypominam, że poprzednie obrady zostały przerwane , w związku z wątpliwościami dotyczącymi radnego Kamila Wydry. Na początku obrad przewodniczący p. Kozak przeczytał nam oświadczenie Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego, który stwierdził, że skoro Miejska Komisja Wyborcza, weryfikowała dokumenty to wszystko jest w porządku.   Chyba, że inaczej postanowi SO w Lublinie (protest skutecznie wniesiony). Wniosek!  MKW, powinna dokładniej zweryfikować dane kandydatów na radnych.  Na dzisiejszych obradach zostali, także wybrani wice przewodniczący  RM , Piotr Guz i Mirosław Opoka. Obrady sesji zakończyły się wręczeniem wszystkim sporej ilości materiałów na następną sesję (projekt budżetu ,projekt zmiany  Statutu Gminy-niepokojące ! ). Ważnym (dla niektórych) punktem tego spotkania było  ciepłe  przemówienie radnego powiatowego Marcina Pisuli, który wygłosił laudacje na cześć burmistrza i Rady i przez 5 minut lał miód na nasze uszy i serca (Marcin niebawem zapukam do  drzwi-obietnice wyborcze).  No i jeszcze nie należy zapominać o fleszach , gratulacjach , telewizji itp…  Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych, oby owocniejszych obrad.

alt

                                    (Kliknij aby otworzyć)

Czytany 6002 razy

Komentarze

0
#7 kazimierzak 18-12-2010 00:20
I co się sądowi dziwić. Przecież to było oczywiste od początku, że wyda taki wyrok. Wystarczy szerzej spojrzeć na przepisy czyli poza nasze podwórko i odpowiedź będzie jasna. Tylko czy dla wszystkich? Raczej można w to wątpić czytając te komentarze. Zawsze można ośmieszać dalej tylko kogo?
0
#6 Kasia 15-12-2010 21:33
ik, to chyba do burmistrza to pytanie, podobno umie nawet obsługiwać skrzynkę e-mail, a nawet jak nie umie to ma czym płacić informatykowi, tylko kto mu odpowie na pytanie?
0
#5 J.K 15-12-2010 20:41
To raczej nie do mnie to pytanie.Ale wszyscy czekaliśmy ,że sam Kamil sam zrezygnuje,wyda oświadczenie.Ja proponowałem aby przed sesją zając się tą sprawą.
0
#4 ik 15-12-2010 20:13
Panie Januszu dlaczego problemy wydry wystąpił dopiero po głosowaniu gdy padło podejrzenie , ze poparł nie tego, którego oczekiwało cześć radnych kandydata na przewodniczacego rady? Czy wcześniej nie można się było tym zająć?
+1
#3 Olo 10-12-2010 23:41
Szkoda że do tej pory nie było żadnych relacji z sesji w internecie,
nareszcie powoli możemy odczuć że jesteśmy ludźmi, wyborcami, z którymi przynajmniej radni się liczą,
bo na burmistrza chyba nie ma co liczyć póki co, chyba że są techniczne utrudnienia na stonie urzędu gminy :)
może dlatego że jej własciwy adres to ten kazimierzdolny.pl
...
20 lat po komunie a różnica tylko w konsumpcji
0
#2 J.K 10-12-2010 14:26
Teoretycznie protest wyborczy w sprawie pana Kamila Wydry,powinien się zakończyć w ciągu 30 dni od złożenia protestu, tj do 06 stycznia 2011 r.A w praktyce może być przedłużony.Projekt Budżetu zamieszczę na blogu po otrzymaniu wersji elektronicznej.Ze skanowaniem jest techniczny problem ,a kart jest spora ilość.Będę prosił,zabiegał również o to, aby na BIP Kazimierz Dolny,zamieszczane były wszystkie ważne informacje głównie te, niepublikowane dotychczas.A ponadto projekt budżetu i info o planowanych sesjach RM z programem sesji znajdowały się na kazimierskiej stronie UM.
+1
#1 obywatel 10-12-2010 13:22
panie Januszu proszę o zamieszczenie na stronie zmienionego statutu gminy oraz proponowanego budżetu gminy. proszę o podanie do kiedy SO w lublinie ma czas na odpowiedź w sprawie pana Wydry. z góry dziękuję.

Dodaj komentarz